Stwórz strefę wypoczynkową przy kamperze – markiza czy przedsionek?

Nastał sezon, kiedy to zaczynamy naprawdę poważnie planować dłuższe wyjazdy. Przed nami majówka, ale to dopiero pierwszy tak długi weekend, który pozwala wyjechać i poznać Polskę, a nawet świat! Im cieplej, im więcej słońca i przyjaznej aury, tym chętniej wymyślamy nowe kierunki wyjazdowe.

Duże pole do popisu daje nam własna przyczepa kempingowa lub kamper. Aby wyjazd był udany, niezależnie od miejsca i warunków pogodowych, przyda się markiza bądź przedsionek. Które z nich lepiej wybrać? Czym się różnią i dla kogo dane rozwiązanie będzie odpowiednie? Sprawdzamy!

Markiza – proste i praktyczne rozwiązanie

Markiza to rozwiązanie, z którego najczęściej korzystają właściciele kamperów, ale nierzadko decydują się na nie również ci, którzy do dyspozycji mają przyczepę kempingową. Ba! Markiza może sobie poradzić nawet zestawiona z dużym vanem! Czym się wyróżnia to rozwiązanie?

Jest to rozkładane zadaszenie montowane do dachu bądź ściany pojazdu. Trzeba sprawdzić, w jaki sposób będzie się odbywał montaż, ponieważ mogą być niezbędne adaptery, aby właściwie ulokować i zabezpieczyć markizę.

Atutem markizy jest proste rozkładanie i składanie, mocowanie na stałe, co oznacza, że nie zabiera ona zbędnie miejsca do przechowywania, poza tym nie wpływa w żaden sposób na zmianę środka ciężkości pojazdu. Co więcej, do markizy wysuwanej bocznie można dokupić specjalne panele boczne, które chronią przed słońcem, wiatrem, a nawet deszczem. Dzięki temu użytkownicy zyskują na przestrzeni, która daje im cień, gdy słońce mocno operuje, ale i chroni przed gorszymi warunkami pogodowymi. Tego typu markizy można znaleźć na stronie https://intercamp.pl/.

Markizy są bezproblemowe w zastosowaniu, ich montaż nie nastręcza trudności, a do tego należą one do stosunkowo niedrogich akcesoriów.

Przedsionek – powiększona przestrzeń użytkowa

Przedsionek to idealne rozwiązanie dla podróżników, którzy liczą na maksymalne powiększenie przestrzeni użytkowej. Przedsionki przypominają rozłożone wokół pojazdu namioty. Posiadają ściany ze wszystkich stron, mogą być powiększane i dzielone na niewielkie przestrzenie o określonych funkcjach.

W rozbudowanym przedsionku użytkownicy są w stanie wydzielić dodatkowe miejsce do spania, przestrzeń na spożywanie posiłków, a nawet przechowywanie rowerów. Taka konstrukcja świetnie chroni przed każdymi warunkami atmosferycznymi. Jest to droższe, ale bardziej funkcjonalne rozwiązanie, o większych możliwościach.

Markiza czy przedsionek?

Jeśli budżet ma znaczenie, wolimy proste rozwiązania i nie potrzebujemy znacznej przestrzeni dodatkowej, markiza spełni nasze oczekiwania. Sprawdzi się głównie podczas wyjazdów w ciepłych miesiącach, bo zimą może nie poradzić sobie z warunkami pogodowymi. Przedsionek będzie zaś odpowiednim rozwiązaniem dla najbardziej wymagających, którzy cenią sobie wygodę i przestrzeń, a do tego podróżują nie tylko w sezonie letnim.

Czas zaplanować podróż i wybrać praktyczny dodatek do swojego kampera bądź przyczepy kempingowej!