Tandemowe skoki spadochronowe.

Skok w tandemie to bardzo przyjemna forma rekreacji, zapewniająca dużą dawkę adrenaliny, przy minimalnym stresie i pełnym bezpieczeństwie. Skoki tandemowe zdecydowanie różnią się od tradycyjnych skoków desantowych oferowanych w aeroklubach regionalnych.

Skok tandemowy wygląda następująco:
początkujący skoczek (pasażer) ubrany jest w specjalną uprząż, którą podpina się do uprzęży instruktora. Skoki tandemowe, zazwyczaj wykonywane są zazwyczaj z wysokości 4000 metrów, co daje możliwość pełnego doświadczenia swobodnego spadania, które trwa około 50 sekund. Otwarcie spadochronu głównego następuje na wysokości 1700 metrów i szybowanie na otwartej czaszy trwa około 5 min i w tym czasie pasażer może sterować spadochronem do wysokości 500 metrów, po czym oddaje sterówki pilotowi tandemu. W powietrzu podczas swobodnego spadania obecność instruktora jest niewyczuwalna, choć czuwa on nad prawidłowym przebiegiem lotu. Lądowania na spadochronie tandemowym są bardzo łagodne ponieważ jest to konstrukcja szybująca i podczas lodowania pasażer unosi nogi tak aby instruktor wylądował za niego.

Na pytanie czy skoki tandemowe to bezpieczny sport można jednoznacznie stwierdzić, że jest to bardzo bezpieczna forma rekreacji. Po pierwsze skokiem kieruje doświadczony instruktor – tandem pilot. Po drugie spadochron tandemowy ma szereg zabezpieczeń. Składa się on z dwóch spadochronów: Głównego i zapasowego , składanego przez odpowiednio uprawniona osobę – układacza.

Kolejnym zabezpieczeniem jest automat Cyprys. Jest to bardzo ważny element w wyposażeniu spadochrony. Automat ten to urządzenie elektroniczne, które przez cały czas skoku analizuje wysokość, ciśnienie i prędkość o padania i w razie potrzeby otwiera spadochron zapasowy. Chętni na tego typu skok nie musza przechodzić kursu spadochronowego ( oprócz kilku wskazówek technicznych przed samym skokiem) i specjalistycznych badań lekarskich.

Są pewne ograniczenia dla osób chcących wykonać skok tandemowy, jest to minimalny wiek 10 lat ( osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemna zgodę rodziców) oraz waga powyżej 100 kg.

Aerokluby regionalne zazwyczaj nie posiadają samolotów, które mogą osiągnąć pułap 4000 metrów, dlatego skoki tandemowe można wykonywać wyłącznie na tzw. stałych strefach zrzutu, które znajdują się w :

Częstochowie, Nowym Targu , Ostrowie Wielkopolskim, Slavnicy – Słowacja i Kunowice – Czechy.

Dla niezmotoryzowanych zapewniamy transport z Rzeszowa.

Ceny :

– skok tandemowy 500 zł

– filmowanie skoku dla chętnych 160 zł

Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT i dla grup zorganizowanych możliwość negocjacji cen