Targi Turystyczne Karpaty w Krośnie wystartowały!

Dzisiaj o godzinie 10 rozpoczną się Targi Turystyczne Karpaty 2004 w Krośnie. Przy okazji prezentacji stoisk zwiedzający mogą wziąć udział w ciekawych konferencjach. Pierwsza z nich odbędzie się dzisiaj o godzinie 11 i potrwa do godzin popołudniowych. „Wielokulturowość karpacka jako atrakcja turystyczna – potencjał a rzeczywistość” – to temat na jaki będzie prowadzona dyskusja.
W konferencji wezmą udział przedstawiciele nauki, kultur i religii terenu Beskidu Niskiego, organizacji turystycznych, specjaliści ds. promocji turystycznej, agroturystyki i marketingu w turystyce. Zaprezentowane zostaną najciekawsze, sprawdzone formy wykorzystania fenomenu wielokulturowości w Karpatach do kształtowania lokalnego produktu turystycznego.

W sobotę zapraszamy na konferencje „Dostępność Karpat dla sportów motorowych – za i przeciw”
Na konferencji poruszona zostanie problematyka dostępności Karpat dla sportów motorowych. Ta dziedzina rekreacji rozwija się bardzo dynamicznie i cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jednakże ograniczenia ekologiczne zmuszają jej amatorów do działania w sposób półlegalny. Wskazanie terenów dopuszczonych do użytkowania przez turystów motorowych pozwoli na ochronę pozostałych rejonów. Celem konferencji jest wywołanie dyskusji, a tym samym wskazanie dróg rozwoju turystyki motorowej, które pozwolą na promocję i aktywizację turystyczną, a tym samym gospodarczą, regionu. W dyskusji wezmą udział zarówno zainteresowani organizowaniem takich imprez przedstawiciele biur turystycznych, klubów i stowarzyszeń, jak i reprezentanci instytucji i środowisk proekologicznych.

Zapraszamy zwiedzających, można będzie posłuchać muzyki żydowskiej i łemkowskiej a w niedzielę nastąpi losowanie nagród dla odwiedzających Targi

PATRONAT HONOROWY NAD TARGAMI OBJĄŁ:
MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
PREZYDENT MIASTA KROSNA