TRANSALBANIA – nie taki diabeł straszny

„TRANSALBANIA – nie taki diabeł straszny” to tytuł kolejnego spotkania z serii Krośnieńskie spotkania z podróżnikami, organizowanego przez Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Państwo Barbara i Andrzej Pasławscy przemierzają Albanię od pięciu lat. Ta prezentacja to plon ich wypraw, podczas której postarają się nam pokazać prawdziwe oblicze Albanii.
Z jednej strony to kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, a drugiej rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i bezpieczne miejsce do podróżowania.

Podczas swoich wypraw spotkali wielu życzliwych ludzi i dziś wśród Albańczyków mają wielu znajomych. Granice albańskie przekraczali bez mała dwudziestokrotnie, przemierzyli kilkanaście tysięcy kilometrów dróg i totalnych bezdroży tego kraju. Ponieważ podróżują samochodem terenowym, mieli możliwość dotarcia tam, gdzie przez wiele godzin można nie spotkać żywej istoty, gdzie piękno przyrody nie jest zmącone obecnością człowieka, a pokonanie siedemdziesięciu kilometrów to czasem dziewięciogodzinne zmagania z terenem. Podziwiali niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże.

Barbara i Andrzej Pasławscy zamiłowanie do zwiedzania, które oboje wynieśli z domów rodzinnych, od lat łączą z pasją fotografowania. Ich pracę doceniono podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” w Krakowie, gdzie za pokaz slajdów otrzymali II miejsce oraz na Jesiennym Zlocie Miłośników Podróży w Tyrawie Solnej, gdzie bałkańska opowieść wywalczyła III miejsce. Więcej informacji o autorach i ich podróżach znajdą Państwo na stronach www.fotolandia4x4.com oraz barpa.blog.onet.pl

Na spotkanie zapraszamy 17 listopada (poniedziałek) o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie.
Projekt realizowany przy pomocy finansowej Miasta Krosna. Patronat medialny nad spotkaniami objęły portale: www.odyssei.com oraz www.krosno24.pl.