U źródeł tęczy, czyli opowieść o ludziach i miejscach Ameryki Łacińskiej

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na wystawę fotografii trzech rzeszowianek – Doroty Czajak, Dominiki Bajorskiej i Eweliny Płodzień.
Ekspozycja nosi tytuł „U źródeł tęczy, czyli opowieść o ludziach i miejscach Ameryki Łacińskiej”. Można ją oglądać w dniach 3 – 28 stycznia 2011 roku. Wstęp jest wolny.

Dominika Bajorska całe życie osobiste i zawodowe związała z Rzeszowem, jednak chęć poznawania, uczenia się nowych kultur, a przede wszystkim życia powoduje, że częściej jej
w tym mieście nie ma niż jest. Jej pasją jest wiatr i woda, i wszystko, co z tym połączone. Zawodowo związana z Bankiem Ochrony Środowiska jako dyrektor operacyjny oddziału.

Ewelina Płodzień część siebie zostawiła też w Irlandii Północnej. Umysł inżynierski, dusza wypełniona muzyką. W życiu codziennym, poza pracą, podróżuje miedzy Rzeszowem a Krakowem jako wokalistka rzeszowskiego The Rox i krakowskiego Funk Me, a w życiu nie-codziennym przemierza dalekie kontynenty, wsłuchując się w melodie czterech stron świata.

Dorota Czajak trafiła do pracowni fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w rzesowie. Pod okiem Mieczysława Mroza poznała tajniki fotograficznej magii i od tamtej pory aparat jest jej wiernym towarzyszem podróży małych i dużych. Woli pisać niż mówić i słuchać niż śpiewać. Za sprawą pedagogicznego wykształcenia lubi obserwować świat.