W Górach jest wszystko co kocham… – koncerty w PAŹDZIERNIKU

Jesienny pejzaż. W powietrzu wiatr podrywa do lotu pierwsze zastępy kolorowych liści. Daleko w dolinie wiejski pies liczy gwiazdy. Wysoko, na skraju polany, pośród zabarwionych na złoto i czerwono buków mała, drewniana chatka. Kto zajrzałby do środka przez zaparowane okienko, zobaczyłby drewniany stół stojący na środku izby, ledwo oświetlony ciepłym blaskiem świecy, a przy nim kilku wędrowców. Kto zbliżyłby ucho, usłyszałby ciche rozmowy, poprzerywane od czasu do czasu pachnącymi wiatrem pieśniami. Pieśniami opowiadającymi o minionym dniu, zeszłorocznej włóczędze, ciężkim plecaku, o spotkanym na szlaku żebraku z psem, o smutku i radości, o życiu. Coraz to któryś wyciąga z plecaka wiersz przybrany w dźwięki gitary i zaczyna kolejną opowieść, a reszta współbiesiadników powoli dołącza swoje głosy do wspólnej, górskiej modlitwy. Tak się to wszystko zaczynało…
Już po raz drugi w „Murowańcu”, trzeci w Nowym Sączu a aż po raz czwarty do krakowskiego centrum kultury Rotunda zawitają koncerty z cyklu „W górach jest wszystko co kocham…” Rozpoczną one jesienną edycję tej znanej poetycko muzycznej imprezy w całej Polsce.

Małopolska publiczność kolejny raz będzie mogła usłyszeć wykonawców znanych im z poprzednich edycji koncertów i płyt z serii „W górach jest wszystko co kocham…” Na koncercie w Nowym Sączu i „Murowańcu” zagrają: Dom o Zielonych Progach, U Pana Boga za Piecem, oraz Bartosz „Pelton” Zalewski z zespołem. W Krakowie oprócz wyżej wymienionych wykonawców ponadto usłyszymy: Roberta Marcinkowskiego oraz Apolinarego Polka z zespołem.
Słuchaczom poprzednich edycji i posiadaczom wspomnianych płyt nie trzeba zapewne przedstawiać i zachęcać specjalnie do przyjścia na imprezę.
Jego wykonawcy wraz z innymi nieobecnymi na tym koncercie już od kilku lat współtworzą razem projekt, którego przesłaniem jest ukazanie i wspieranie twórczości inspirowanej górami. Ale nie tylko, bo także każdej dobrej poezji i piosenki poetyckiej. Zapewne nikt przed paroma lat z twórców tego projektu nie spodziewał się takiego dużego odzewu wśród słuchaczy. Wydawało się bowiem, że piosenka poetycka i turystyczny powoli zanika ze szlaków… Czas jednak pokazał, że jest inaczej. Dziś piosenki uczestników cyklu koncertów „W górach…” należą do jednych z najchętniej śpiewanych na górskich szlakach i przy ogniskach. Inspirowane Harasymowiczem, Belonem a przede wszystkim własne kompozycje na trwałe zadomowiły się już w repertuarze piosenek „wiatrem pisanych” z nurtu Krainy Łagodności.
Do dziś w ramach projektu ukazały się cztery wspólne płyty wykonawców projektu oraz autorska płyta zespołu Dom o Zielonych Progach. W niedługim czasie zapewne będziemy mogli usłyszeć nowe wydania. Wszystkie płyty będą do nabycia w trakcie koncertu.
Tegoroczna edycja koncertów i płyta jest dedykowana pamięci Wojtka Belona nieżyjącego od dwudziestu lat legendarnego lidera Wolnej Grupy Bukowina.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy, więcej informacji o koncercie i projekcie możecie znaleźć na www.wgorach.art.pl.

GDZIE i KIEDY:
• NOWY SĄCZ – 21 października 2005, MCK SOKÓŁ godz. 19. 00
• TATRY- 22 października 2005, Schronisko „Murowaniec”, godz. 19. 00
• KRAKÓW 23 października 2005, CK Rotunda godz. 19.30

BILETY:
• na koncert w Krakowie można je zakupić i rezerwować w CK Rotunda, ul. Oleandry 1. Ulgowe kosztują 10zł, normalne 15zł.
• Na koncert w Nowym Sączu można rezerwować i nabyć w MCK Sokół
• Na koncert w „Murowańcu” wstęp wolny, noclegi należy jednak rezerwować we własnym zakresie 

ZAPRASZAMY