W Przemyślu powstaje stok narciarski

Jeszcze w tym roku mają ruszyć prace przy budowie stoku narciarskiego w Przemyślu. Jeśli plany się powiodą na wzgórzu „Zniesienie” powstaną cztery trasy narciarskie, wyciąg krzesełkowy, tor saneczkowy, a nawet ścieżki rowerowe i place zabaw dla dzieci. Kompleks powstanie na terenie 70 hektarów. – Zgodnie z projektem na wzgórzu powstaną cztery trasy narciarskie, w sumie o długości 2,5 kilometra. Narciarze będą mieli do dyspozycji także wyciąg krzesełkowy. Zbudowane zostaną także tor saneczkowy oraz trasy rowerowe – turystyczna o długości ok. 1,5 kilometra i wyczynowa – dla miłośników bardziej ekstremalnych przeżyć – mówi Maria Kuźmińska, naczelnik wydziału inwestycji przemyskiego urzędu miasta.
Całość uzupełnią rynna snowboardowa, ściana do wspinaczki, place zabaw dla dzieci, taras widokowy w górnej części kompleksu, piesze trasy turystyczne oraz zaplecze gastronomiczne i sporych rozmiarów parking dla samochodów. Stok ma być oświetlany i sztucznie naśnieżany. – W sierpniu będą załatwiane formalności związane z pozwoleniami na budowę. Pierwsze prace natomiast rozpoczną się już pod koniec roku – mówi Kuźmińska.
Budowa kompleksu będzie podzielona na dwa etapy. – Pierwszy, który rozpocznie się w tym roku obejmie powstanie dwóch tras narciarskich i kolejkę krzesełkową. Ten etap powinien zakończyć się zimą 2005 roku. Zakończenie całej inwestycji zaplanowane jest natomiast na zimę 2007 roku – dodaje Maria Kuźmińska.
Całość ma kosztować około 15 milionów złotych. W budżecie Przemyśla na ten i przyszły rok na tę inwestycję zarezerwowano 6 milionów złotych. Władze miasta liczą, że brakującą część pieniędzy uda się zdobyć ze środków unijnych.