Wakacyjne nowości na wystawie COP

NUDZISZ SIĘ W WAKACJE? SPĘDŹ JE NA WYSTAWIE „COP DLA PRZYSZŁOŚCI”!

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! Muzeum Regionalne w Stalowej Woli jak co roku przygotowało na cały okres wakacyjny moc atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie zajęć przy ul. Sandomierskiej 1 codziennie od godziny 10 m.in. gry i zabawy na ekspozycjach plenerowych, warsztaty malarskie i etnograficzne, wycieczki regionalne, kurs szybkiego czytania oraz wiele innych. Osoby niepełnosprawne zapraszamy na bezpłatne zajęcia etnograficzne i warsztaty plastyczne. Po zajęciach istnieje możliwość obejrzenia wystawy stałej „Z dziejów regionu nadsańskiego” i aktualnej wystawy czasowej „Książęca kolekcja”. Koszt udziału w warsztatach jest zróżnicowany, w zależności od rodzaju zajęć. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.muzeum.stalowawola.pl.
Tego roku Muzeum przygotowało jeszcze dodatkową wakacyjną ofertę dla dzieci w wieku 6-12 lat, tym razem na wystawie COP dla przyszłości. W programie m.in. zabawy w muzealnych tropicieli i poszukiwaczy skarbów, „migane” kalambury oraz projekcja bajek z diaskopu. Spędzając wakacje na wystawie przy ul. Hutniczej 17 poznasz dawne gry i zabawy, stroje ze starej szafy, zaprojektujesz i wykonasz własną torebkę, itp.
I edycja warsztatów odbędzie się w dniach 19-23 lipca, w godzinach 9.00-11.30. Koszt udziału w zajęciach na wystawie COP wynosi tylko 1 zł od osoby, materiały zapewnia Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Bliższe informacje i zapisy pod nr tel. 797 120 224.
Na czas wakacji (1 lipca – 31 sierpnia) wystawa COP dla przyszłości ma zmienione godziny otwarcia. W dni powszednie (poniedziałek – piątek) dostępna jest dla zwiedzających od 9 do 17, a w niedziele od 16 do 20. W sobotę wystawa nieczynna.