Wichrowe Wzgórza w Rozdzielni Wiatrów

„Wichrowe Wzgórza” to impreza turystyczna z cyklu: urodziny serwisu turystycznego Pogorza.pl.
Mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników Pogórzy Karpackich, turystów, krajoznawców, każdego zainteresowanego naszą propozycją do uczestnictwa w tym spotkaniu. Impreza odbywa się w terminie 31 styczeń – 1 luty 2009r. Chcesz poznać serwis Pogorza.pl od kuchni?
Zapraszamy, będzie smakowicie.
Redaktorzy serwisu przygotowywać będą w czasie imprezy kulinarną, słodką niespodziankę.
„Wichrowe Wzgórza” to prawdziwa uczta zarówno dla ciała jak i dla ducha.

Wśród osób uczestniczących w imprezie rozlosujemy materiały promocyjne.

Dla wszystkich ogłaszamy konkurs urodzinowy.
Wystarczy wiedzieć które urodziny obchodzi serwis Pogorza.pl, wysłać prawidłową odpowiedź na adres [email protected], mieć odrobinę szczęścia w losowaniu, a materiały promocyjne o Pogórzu Karpackim staną się waszą własnością.
Odpowiedzi należy wysyłać do czwartku, 29 stycznia. Nagrody zostaną rozesłane pocztą.

Jeżeli:
Chcesz poznać ludzi dla których Pogórze Karpackie znaczy coś więcej,
Chcesz spędzić wieczór w miłej, turystycznej atmosferze,
Chcesz poznawać ciekawe miejsca w zimowej scenerii,
Chcesz dowiedzieć się jak wygląda serwis Pogorza.pl od kuchni.
Jeżeli przynajmniej na dwa z czterech pytań odpowiedziałeś twierdząco to znaczy, że impreza ta jest właśnie dla Ciebie.

Jeżeli posiadasz wolny wieczór 31 stycznia, zapraszamy o godz. 17.00 na spotkanie urodzinowe do Stacji Turystycznej „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej na Pogórzu Strzyżowskim: Głobikowa 81 c, 39 – 210 DĘBICA, tel./fax. (0-14) 681 67 69

Zachęcamy do uczestnictwa w wycieczce przez „Wichrowe Wzgórza”.
Dzień pierwszy, sobota, 31 styczeń 2009r.
Spotkanie o godz. 8.30 w holu głównym stacji PKP w Dębicy, zwiedzanie Dębicy, przejście szlakiem przez północną część Pogórza Strzyżowskiego do Głobikowej.

Dzień drugi, niedziela, 1 luty 2009r.
Proponowana trasa wędrówki: kopalnia węgla brunatnego w Grudnej, Smarżowa – miejscowość rodzinna Jakuba Szeli, Siedliska-Bogusz – groby ofiar rabacji galicyjskiej, Dwór Boguszów, rez. Kamera, Brzostek, zakończenie wycieczki.

Koszt noclegu: dorośli 14zł, dorośli z legitymacją PTTK, PTSM, ISIC 11zł, młodzież ucząca się, studenci, nauczyciele, emerytowani nauczyciele 12zł, z legitymacją 9zł.

Ubiór:
Należy zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) oraz coś od deszczu i śniegu. Na nogi wkładamy turystyczne buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Koniecznie czapka i rękawiczki. Polecamy ubrać się „na cebulę”, czyli tak, aby mieć na sobie kilka warstw odzieży, zawsze wtedy można coś ściągnąć gdy zrobi się cieplej, a potem ubrać gdy się ochłodzi. Jeżeli macie ochraniacze na spodnie to je weźcie – mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie i śniegu. Mogą przydać się kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe. W miejscach noclegu należy mieć zmienne obuwie (klapki lub sandały). Dobrze jest mieć też rzeczy na przebranie po całym dniu wędrówki. Zapasowe, suche skarpetki są przyjemną odmianą po ich całodziennych, nieraz już przemoczonych poprzedniczkach.

Jedzenie:
Na wyjazd przygotujcie sobie produkty żywnościowe. Kolacje i śniadania jak to jest w naszym zwyczaju zjemy razem, zabierzcie półprodukty, czyli chleb i coś do chleba w ilościach wystarczających na jeden dzień wędrówki, później produkty będzie można dokupić. O tej porze roku dobrze sprawdza się wędlina (zamiast konserw). Pamiętajcie o czymś do picia – najlepsza jest gorąca herbata w termosie i półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę. Na drogę nieodzowne są słodycze typu czekolada, cukierki etc. – dodatkowy zastrzyk energii zawsze może się przydać. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą herbaty lub/i kawy. Dobrze mieć swój kubek. Zupki chińskie dla amatorów dań w proszku jak najbardziej wskazane.

Lista rzeczy przydatnych:
– śpiwór,
– pantofle,
– kubek, sztućce, na pewno przyda się scyzoryk lub inny nóż i łyżka,
– latarka i zapasowe baterie,
– kilka plastrów z opatrunkiem, bandaż elastyczny jest również wskazany,
– jeżeli nie jesteście ubezpieczeni, wykupcie 2-dniowe ubezpieczenie turystyczne (2zł za dzień),
– gitara bądź inne instrumenty są pożądane na wieczór, jeśli tylko możecie bierzcie !!!
– ewentualnie leki, które zażywacie regularnie.

Impreza ma charakter niekomercyjny.

Zgłoszenia imienne należy przesyłać na adres redakcji: [email protected]
Organizator: Redakcja www.pogorza.pl, tel. 691856577