Wkrótce nowy webcam z widokiem na Bieszczady

Bieszczadzki Park Narodowy we współpracy z serwisem www.bieszczady.pl już wkrótce uruchomi nową kamerę internetową transmitującą aktualny widok na Wysokie Bieszczady. Nowoczesna, wysokiej jakości sieciowa kamera internetowa zostanie zamontowana jeszcze tego lata w Ustrzykach Górnych i będzie transmitowała widok z budynku dyrekcji BdPN na pasmo Wielkiej Rawki. Zamontowane urządzenie będzie również umożliwiało przekaz czarno-białego obrazu nocą. Zakup urządzenia zostało sfinansowane ze środków przyznanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz fundację PAN Parks.
– Chcemy wykorzystać je do zachęcenia turystów do przyjazdu nie tylko latem, ale również zimą. A widok z naszego budynku jest naprawdę atrakcyjny, szczególnie zimą – powiedział naszej redakcji b. dyrektor BdPN – Wojomir Wojciechowski.

Stanisław Strzyżewski z serwisu Bieszczady.pl: – To doskonałe narzędzie promocji i cieszymy się z tej formy współpracy z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym. Wiemy jak dużą popularnością cieszą się obecnie 2 kamery transmitujące widok z naszego regionu. Dlatego też wstępnie planujemy montaż kolejnych urządzeń tego typu w Bieszczadach. Niestety obecnie stosowane urządzenia po 3 latach pracy w nierzadko ekstremalnych warunkach pogodowych zaczynają szwankować. Np. kamera w Lutowiskach w czasie słonecznych, zimowych wyżów narażona jest na pracę w warunkach o dużej amplitudzie temperatur, np. +5°C w dzień i -20°C w nocy. Dlatego też chcielibyśmy wymienić obecne urządzenia na nowocześniejsze i bardziej wytrzymałe. Są to jednak projekty kosztowne, dlatego też szukamy dalszych możliwości dofinansowań lub sponsorów na realizację tych przedsięwzięć.