Wyścigi psich zaprzęgów – Przysłup 2005

Szanowni Państwo!
Wyścigów Psich Zaprzęgów „Śladem Niedźwiedzia” to zawody w randze Mistrzostw Polski, a zarazem etap Pucharu Europy, organizowane są już czwarty rok z rzędu. W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem mediów, zawodników jak i publiczności pragniemy zaproponować Państwu udział w tej niezwykłej imprezie. Wyścigi w Przysłupiu (w Oberży Biesisko) zostały uznane przez niezależnych dziennikarzy za największe, jakie odbyły się w Bieszczadach. Na tą opinie wpłynęła ilość 64 załóg z Polski i Słowacji (luty 2004).

Wyjątkowa frekwencja widowni i niesamowicie „alaskańska” pogoda dodatkowo uświetniły te zawody. Duże opady śniegu sprawiły, że psy czuły się idealnie w tych warunkach, a czasy osiągane przez zawodników dziwiły nawet posiadaczy śnieżnych skuterów.

W roku 2004 również udało się przeprowadzić po raz pierwszy Otwarty Bieg Narciarski na trasie wyścigu psich zaprzęgów . Była to pierwsza edycja tego biegu, a w styczniu 2005 mamy nadzieje gościć znacznie większą ilość miłośników biegów narciarskich ( w lutym 2004 r. wystartowało 30 zawodników i zawodniczek ).

W sezonie 2004/2005 planowane są dwie maszerskie imprezy:

Wyścigi Psich Zaprzęgów -EXTRIM-
w terminie 29-30 stycznia 2005

Modelowy plan imprezy przewiduje wjazd na Duże Jasło ( 1150 m. n. p. m.), z trudnościami terenowymi oraz biwakowanie na szczycie ( tzw. przymusowy postój na odpoczynek dla psów w specjalnie przygotowanej na ten cel górskiej stacji GOPR). Jest to najwyższy szczyt w Polsce, na który oficjalnie wprowadzono psie zaprzęgi w randze zawodów. Czas trwania wyścigu przewidziano na dwa dni i jedną noc.
Wyścig jest przeznaczony tylko dla najlepszych zaprzęgów z limitowaną liczbą dopuszczonych zawodników .

Będzie to pierwszy tego typu wyścig w Polsce, gdzie oprócz szybkości będą się liczyć umiejętność pracy z zaprzęgiem w trudnym terenie oraz dzielność samych psów.

Dodatkowo zapewnione będą: duże ogniska, muzyka, przygoda i adrenalina !!

Mistrzostwa Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów Puchar Europy ( EURO CUP 2005)- typu Sprint w terminie 04-05-06 luty 2005

Już po raz czwarty został nam przyznany honor organizowania imprezy w randze Mistrzostw Polski. Zorganizowana będzie również II Edycja Narciarskiego Biegu Przysłup 2005.Ten format imprezy jest już znany. Mamy nadzieje gościć dużą liczby uczestników wśród maszerów i biegaczy. Liczne konkursy, zabawy, stoiska ze sportową odzieżą, sprzętem dla miłośników psów oraz sportu zaprzęgowego i wieczorne ognisko dla zawodników oraz gości podkreślą ten otwarty charakter imprezy.