Wyścigi psich zaprzęgów „W Krainie Wilka” 2005

Trasa wyścigu długodystansowego liczy około 200 km. Zawody rozpoczną się w czwartek 27 stycznia o godzinie 14.00 3-kilometrowym prologiem wokół Lutowisk. Odpowiednio do uzyskanych czasów zawodnicy wystartują między godz. 16.00 a 17.00 na 55-cio kilometrowy etap, który zakoczy się biwakiem pod hotelem w Mucznem. Po ośmio godzinnej przerwie maszerzy będą mieli do przejechania 100 km. trasy. Ostatnia część wyścigu to biwak w wiosce igloo w Lutowiskach i 50-cio kilometrowy etap z metą zawodów w Wołosatem. Większa część trasy będzie przeprowadzona po odśnieżonych drogach leśnych ale zawodnicy będą musieli pokonać także zamarznięty San oraz szlaki konne z piękną panoramą Bieszczad. Pierwszego zawodnika spodziewamy się w nocy z piątku na sobotę .Ostatni zawodnik powinien dotrzeć do Wołosatego 29 (sobota) kiedy to zostaną rozegrane wyścigi sprinterskie. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi na „Wieczorze Maszera”.

Zawody zostaną rozegrane w formule „non stop” z przerwami na biwaki. Największa dopuszczalna wielkość zaprzęgu to 10 psów. Na każdym etapie rozstawionych będzie przynajmniej 5 punktów kontrolnych na których przygotowane zostaną miejsca na niezdolnego do kontynuowania biegu psa. Biwaki zaopatrzone zostaną w słomę.

Wyścigi sprinterskie będą rozegrane w zależności od klasy na 5-cio, 8-mio, 12-sto kilometrowych trasach. Oznaczone będą kolorowymi talerzykami oraz taśmami. Zawodnicy wystartują z placu przed „Barem pod Tarnicą” w Wołosatem, tam też przewidziana jest meta wyścigów.
Trasa w dużej części będzie prowadziła dobrze utrzymanym szlakiem konnym. Wyścigi wytyczone są w większości w otwartym terenie dlatego też kibice z jednego miejsca będą mogli obserwować walkę zaprzęgów w wielu punktach na trasie.