XVII WOJEWÓDZKI TURNIEJ O BIESZCZADACH WIEM PRAWIE WSZYSTKO

Już 10 marca 2006 w Liceum Ogólnokształcącym w Lesku odbędzie się Wojewódzki turniej promujący szeroko rozumianą wiedzę o Bieszczadach pod nazwą „O BIESZCZADACH WIEM PRAWIE WSZYSTKO” dla uczniów szkół gimnazjalnych.
W bieżącym roku szkolnym będzie to już XVII edycja. Informacje i regulamin imprezy są dostępne na stronach internetowych: Rzeszowskiego Kuratorium Oświaty, Oddziału PTSM w Krośnie i LO w Lesku.

W konkursie może wziąć udział każdy gimnazjalista, wcześniej zgłoszony przez swój klub lub szkołę. Uczestnik przystępuje do testu obejmującego całość wiedzy dotyczącej Bieszczadów (turystyka, historia, przyroda itp.). W odróżnieniu od innych tego typu imprez można mieć ze sobą mapę, przewodnik oraz własne materiały. Limit czasu i ogromna ilość pytań sprzyjają osobom posiadającym własną wiedzę.

Po teście następuje finał. Uczestniczy w nim 10 najlepszych osób, a pozostali zawodnicy stają się widownią. Po zmaganiach trwających często ponad trzy godziny zostaje wyłoniony zwycięzca, który w danym roku posiadł największą wiedzę o Bieszczadach. Upowszechniana tak turystyka stanowi ciekawy sposób poznawania piękna i historii naszego regionu.

Wiadomość została nadesłana przez: [email protected]