Zaproszenie na wystawę filatelistyczną PRZYRODA POLSKI I ŚWIATA

Koło Filatelistów w Lesku wspólnie z nadleśnictwami Regionalnej Dyrekcji Lasów w Krośnie organizują w dniach od 21września – 1 października 2007 roku Okręgową Wystawę Filatelistyczną „Przyroda Polski i Świata”.
Głównym przesłaniem wystawy jest popularyzacja idei ochrony przyrody w społeczeństwie oraz ukazanie wartości przyrodniczych nie tylko Polski.
– Przyroda na znaczkach jest naprawdę urzekająca, dlatego ekspozycje filatelistyczne pozytywnie nastawiają do jej ochrony. – Twierdzi inicjator wystawy Ryszard Paszkiewicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Baligród. – Zwłaszcza, że polska filatelistyka w tej dziedzinie ma się czym pochwalić. Serdecznie zapraszamy do udziału w wystawie oraz do jej zwiedzania.
Zgłoszenia eksponatów należy kierować do Komitetu Organizacyjnego w terminie do dnia 10 sierpnia 2007 r. Preferowane będą eksponaty tematycznie poświęcone przyrodzie Polski.
Szczegółowe informacje zawiera „Regulamin Wystawy” dostępny pod adresem: http://www.krosno.lasy.gov.pl/strony/1/i/1040.php
Wystawa wpisuje się w cykl imprez związanych ze 125. rocznicą powstania Polskiego Towarzystwa Leśnego oraz obchodami święta filatelistów – Dnia Znaczka.

Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie