Zatrzymanie trzech mieszkańców Skołyszyna pod zarzutem kłusownictwa – grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

W gminie Skołyszyn, znajdującej się w powiecie jasielskim na Podkarpaciu, doszło do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o nielegalne polowanie. Przyznali się oni do popełnienia tego przestępstwa. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli również broń, którą prawdopodobnie strzelano do zwierzęcia, oraz ciało sarny. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do pięciu lat więzienia.

Młodszy aspirant Daniel Lelko, rzecznik prasowy jasielskiej policji, poinformował w piątek, że 23 stycznia wieczorem zgłoszenie dotyczące możliwego kłusownictwa przekazał mężczyzna. W miejscowości Przysieki, w pobliżu mostu, zdołał on zatrzymać jednego z podejrzanych. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze natrafili na zatrzymanego kłusownika oraz martwą sarnę leżącą obok samochodu osobowego marki Ford.

Na ciele zwierzęcia widoczna była rana postrzałowa w tułowiu. Zgłaszający interwencję myśliwy oświadczył, że natychmiast po otrzymaniu informacji o możliwości kłusownictwa udał się na miejsce zdarzenia. Zablokował drogę samochodowi marki Ford, z którego wyskoczył jeden z mężczyzn i zaczął uciekać – relacjonował rzecznik prasowy jasielskiej policji.

Dodatkowo, funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany na miejscu kłusownik wraz ze swoim kolegą wypożyczyli broń od trzeciego mężczyzny i razem udali się na polowanie. Po zastrzeleniu sarny na łące, wrzucili jej ciało do bagażnika swojego samochodu – doprecyzował młodszy aspirant Lelko.