16 września – Pilzneński Festiwal Pierogów po raz pierwszy

16 września br. Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego „Taurus” wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Pilzno organizuje w Strzegocicach imprezę Pilzneński Festiwal Pierogów. Impreza będzie miała charakter ludowej zabawy z promocją regionalnych produktów Podkarpacia. „Taurus” jest znanym, nie tylko na Podkarpaciu, producentem pierogów, z których cztery rodzaje zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas imprezy odbędą się liczne konkursy, m.in. na oryginalną recepturę pierogów adresowany do Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń, konkurs klejenia pierogów na czas i oczywiście konkurs jedzenia pierogów na czas. Na wszystkich uczestników konkursów czekają nagrody.
– W trakcie Pilzneńskiego Festiwalu Pierogów chcemy poczęstować gości pierogami . Do rozdania mamy ich 10 000 sztuk – zapewnia Stanisław Jarosz, właściciel PPM „Taurus”.
O godz. 14.00 rozpocznie się półtoragodzinny blok dla dzieci połączony z konkursami, zabawami i innymi atrakcjami (zjeżdżalnie, kucyki, kabaret). Z kolei w godz. 15.30-20.00 odbędzie się przegląd weselnych zespołów muzycznych (zagrają Comodo, Stars, Forte, Baycover i DJ SID). Imprezie towarzyszyć będzie wystawa limuzyn, pokazy florystyczne, degustacja ciast weselnych i pokaz fryzur ślubnych. Na scenie zaprezentują się panie w sukniach ślubnych i okazjonalnej biżuterii, odbędą się także pokazy barmańskie.