Najlepsze produkty województwa podkarpackiego 2012

W dniu 10 sierpnia 2012 r. Kapituła powołana przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną po raz kolejny wybrała najlepsze produkty z naszego regionu. Spośród nominowanych wyróżniono 3 podmioty oferujące najbardziej „atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów produkty turystyczne”, spełniające wszelkie wymogi regulaminowe.
Najlepszymi produktami województwa w 2012 roku zostały:

* „Wakacje w Podkarpackim Trójmieście”- „cykl imprez organizaowanych przez Krosno, Jasło i Sanok. Poszczególne imprezy kulturowe wpisują się w różnorodną ofertę turystyczną Podkarpacia. Stanowią nieodłączny element cyklu związanego z enoturystyką, prezentują także tradycyjne krośnieńskie rzemiosło – szklarstwo oraz bogatą tradycję kulturową Sanoka. Podobna historia miast „Podkarpackiego Trójmiasta”, połączenie cech ludowości i wielokulturowości sprawia, że jest to wydarzenie skierowane do szerokiego grona odbiorców, szczególnie zaś dla tzw. „nowego typu turysty” czyli osób preferujących turystykę tematyczną, kulturową i doznaniową”.

* „Podziemna trasa turystyczna w Rzeszowie”
* „Dwór Kombornia- SPA z tradycją w tle” W historycznych granicach 10 hektarowego założenia dworskiego zawiera się klimatyczna przestrzeń, w której Goście na powrót mogą znaleźć to czego najbardziej potrzebuje współczesny człowiek a, to: efektywny wypoczynek, odrodzenie sił witalnych i harmonię służącą przywracaniu stanu psychicznej i fizycznej równowagi. Na odwiedzających to miejsce Gości czekają smaki, zapachy i doznania, na które nie mają czasu w codziennej bieganinie. Odnajdą je nie tylko w aromatach parku, sadu i ogrodów, estetyce zabytkowych wnętrz i wykwintnej kuchni, ale także w bogatej ofercie orientalnych terapii manualnych czy kompleksie SPA & Wellness”.
W finale ogólnopolskim wyżej wymieniona trójka powalczy o certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej (wyniki we wrześniu).
Specjalne wyróznienie Kapituy otrzymało Biuro Podróży Bieszczader za produkt „Traperska przygoda”, Do grona „najlepszych z najlepszych” będzie miała szansę dołączyć „Bieszczadzka Kolejka Leśna”, będąca ubiegłorocznym laureatem zarówno w finale regionalnym jak i ogólnopolskim Polskiej Organizacji Turystycznej. Produkt ten będzie kandydatem z podkarpackiego do ZŁOTEGO CERTYFIKATU! Bieszczadzka Kolejka Leśna to produkt stanowiący nierozerwalny element bieszczadzkiego krajobrazu.
Wyróżnione produkty turystyczne zostaną nagrodzone certyfikatami regionalnymi na oficjalnej gali z okazji obchodów Światowego Dnia Turystyki we wrześniu bieżącego roku. Ponadto laureaci zostaną zgłoszeni do finału ogólnopolskiego organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Najlepsze inicjatywy mają szansę otrzymania Certyfikatu POT – prestiżowego wyróżnienia w obszarze turystyki i nagrody, którą jest kampania promocyjna produktu prowadzona na rynku polskim i zagranicznym