5 pomysłów na wykorzystanie pawilonów handlowych

Nierzadko można zauważyć, że pawilony handlowe stanowią coraz częściej lokum dla różnorodnych usług firmowych. Jest to w końcu konkurencyjne cenowo rozwiązanie, które wcale nie odstaje od standardowych obiektów. Dlatego też w niniejszym artykule dowiesz się o 5 sposobach na wykorzystanie pawilonów handlowych.

Punkt GSM lub serwis naprawczy

Na początku warto wspomnieć o klasyce – czyli punkcie GSM w pawilonie handlowym. To rozwiązanie jest popularne od wielu lat, gdyż takie biznesy zazwyczaj nie mogły pozwolić sobie na budowę własnego czy utrzymanie wynajętego lokalu. Taki modułowy obiekt jest dobry dla tego typów biznesu szczególnie ze względu na to, że można go postawić praktycznie w dowolnym miejscu. Dlatego też łatwiej będzie Ci dotrzeć do klientów np. w okolicach galerii handlowej, pracy czy miejscach popularnych turystycznie.

Biuro biznesowo-usługowe

Pawilony handlowe to też dobre miejsce na założenie własnego biura. Są niedrogie, wytrzymałe i mogą zapewnić odpowiednie warunki do pracy. Poza tym każdy z nas wie jak jest na początku, a ceny wynajęcia pomieszczenia np. w biurowcu mogą osiągać gargantuiczne kwoty.

Źródło: Mastertec

Fryzjer, barber lub kosmetyczka

Proste usługi typu fryzjer czy kosmetyczka również świetnie się sprawdzą w pawilonach handlowych. Dzięki różnorodnym instalacjom grzewczym, wodnym czy sanitarnym, możemy zadbać o najwyższą jakość i higienę w naszym obiekcie, a także nie ponosić zbędnych kosztów wynajmu lokalu. Modułowe pawilony mają również możliwość rozbudowania, dlatego też w miarę rozwoju naszego biznesu, będziemy w stanie rozszerzyć nasze lokum pod np. przyszły salon fryzjerski.

Salon prasowy

Popularnym rozwiązaniem jest też założenie kiosku prasowego w pawilonie handlowym. W tym przypadku chcemy dotrzeć do jak największej liczby klientów, którzy potrzebują np. doładowania do telefonu, papierosów, prezentu na imieniny mamy czy książki do poczytania w podróży. Dlatego też pawilony mogą spełnić się idealnie w tym miejscu. W praktyce sami możemy często zauważyć takie obiekty w pobliżu dworców autobusowych, lokacji turystycznych czy hubach transportowych.

Piekarnia

Na końcu warto wspomnieć o gastronomicznej perspektywie założenia pawilonu handlowego. Taki obiekt może również pełnić funkcję nie tylko piekarni, ale także sklepu mięsnego, lodziarni czy pączkarni. Dzięki możliwości personalizacji instalacji, nasze lokum przybierze formę sezonowego (w przypadku np. lodziarni) lub stałego (w przypadku np. piekarni) biznesu, który będzie można przenieść w bardziej optymalne miejsce w zależności od ruchu i sezonu.

1 komentarz w temacie “5 pomysłów na wykorzystanie pawilonów handlowych

Dodaj komentarz