Jakie zaproszenia na ślub?

Zaproszenia ślubne to jeden z ważniejszych elementów planowania ślubu i wesela. Przede wszystkim są związane z tradycją, a ich oficjalny charakter sprawia, że przykłada się wielką wagę do wyboru odpowiedniego stylu i grafiki. Przede wszystkim na zaproszeniach ślubnych nie może zabraknąć niezbędnych informacji. Poza tym należy przemyśleć, w jaki sposób będzie się je wręczać i oczywiście, kiedy to zrobić. W tej materii też obowiązują pewne zasady. Z drugiej strony w szeregu różnych eleganckich i stylowych propozycji młodzi coraz częściej decydują się wybrać zaproszenia ślubne oryginalne, autorskie, designerskie.

Modne zaproszenia ślubne

Wybór zaproszeń ślubnych warto zaplanować na długo przed ślubem. Z zasady powinny one dotrzeć – a najlepiej być wręczone na trzy miesiące przed datą uroczystości. Bardzo często to pierwsza okazja, by poinformować gości o planach, a także danie im szansy, by zorganizowali sobie czas wolny, przygotowali się do wesela, a tym bardziej, by potwierdzili swoją obecność, co jest niezwykle istotne dla organizatorów. Należy więc pamiętać o tym, by uważnie wypisać zaproszenie ślubne w taki sposób, by pojawiły się na nim wszystkie niezbędne informacje. To ograniczy ilość późniejszych pytań. Bardzo często zaproszenia ślubne stanowią również wprowadzenie do motywu przewodniego uroczystości. Eleganckie dodatki świetnie będą się komponować ze ślubem w stylu glamour. Po drewniane zaproszenia ślubne można sięgnąć, gdy planuje się imprezę w niezwykle modnym rustykalnym klimacie.

Co powinno się pojawić na zaproszeniach ślubnych?

Wybór zaproszeń ślubnych powinien być dopasowany do stylu całej imprezy. Taka spójność jest nie tylko modna, ale także zapewnia wszystkim gościom komfort. Dlatego właśnie wybrany styl powinien zostać określony nie tylko na kopercie czy w treści zaproszenia wraz z informacjami dotyczącymi uroczystości, ale również na takich dodatkach jak zawieszka na wódkę, winietki, numery stolików, menu czy podziękowania dla gości. To sprawi, że całość oprawy będzie się świetnie prezentować. I dlatego wiele osób zaproszenie ślubne oraz dekoracje zamawia w jednym miejscu. W kopercie często znaleźć można osobną kartkę, na której widnieje prośba o potwierdzenie przybycia. Poza tym można zamieścić również mapki dojazdowe oraz dane kontaktowe nie tylko do organizatorów, ale także do hotelu, gdzie będą nocować zaproszeni goście. Czasem stylistyka zaproszeń jest również inspiracją do tego, by poszukać oryginalnych prezentów nie tylko na ślub, ale także na wieczór panieński czy kawalerski. Prawdziwym hitem staje się ostatnio barek karnister, żartobliwe naklejki, ciekawe fotoalbumy.