Praca w Holandii – jak zorganizować przejazd?

Mówi się, że świat jest dziś jak globalna wioska. Otwarte granice umożliwiają nie tylko swobodne podróżowanie w celach turystycznych, ale i rozpoczęcie nowego życia na terenie innego kraju. Często wybieranym państwem jest Holandia. Jak zorganizować wyjazd? Podpowiadamy w naszym artykule.

Busy Polska-Holandia

Po Europie można się obecnie łatwo poruszać. Dostępne są takie opcje transportu do różnych krajów, jak: busy polska holandia, busy przemyśl holandia busy polska niemcy. Co najważniejsze – możesz skorzystać z usług przewoźnika, który zawiezie cię pod wskazany adres (tzw. door to door). Nie musisz więc znać rozkładów jazdy czy martwić się o to, że nie dojedziesz transportem publicznym do niewielkiej miejscowości. Ważne jest również to, że są to stosunkowo tanie busy, dzięki temu nie wydasz fortuny na podróż. Oczywiście ostateczna cena zależy od kilku czynników, jak na przykład odległość – wiadomo, że im dłuższa trasa, tym wyższa cena. Niemniej podróż jest znacznie bardziej opłacalna niż w przypadku innych środków transportu.

Przyjazdy busem z Polski do Holandii – szybko i wygodnie

Nowoczesne busy do przewozu osób zapewniają komfort podróży, a doświadczeni kierowcy świetnie znają topografię danego kraju i mają już opracowane optymalne trasy. Przewoźnik udostępnia wprawdzie listę przystanków oraz rozkład jazdy. Niemniej, jeśli chodzi o podróże do Holandii – busy dojadą w zasadzie wszędzie. Trzeba tylko skontaktować się z biurem obsługi przewoźnika i ustalić szczegóły. Przewóz osób na trasie Polska-Holandia odbywa się sprawnie i szybko. Takim samym sposobem można również powrócić do kraju.

Jak przygotować się na wyjazd do pracy w Holandii?

Oczywiście musisz zabrać ze sobą dokumenty, a więc przede wszystkim dowód osobisty. Jako że zarówno Polska, jak i Holandia należą do Unii Europejskiej, nie musisz posiadać paszportu. Sprawdź także, czy masz przy sobie naładowany telefon (w razie nieprzewidzianej sytuacji warto mieć przy sobie również naładowanego powerbanka, choć w wielu autobusach można ładować telefon). W telefonie zapisz niezbędne numery, w tym numer do najbliższego konsulatu lub ambasady Rzeczypospolitej Polskiej.

Kiedy już znajdziesz się na miejscu, to koniecznie musisz się udać do lokalnego urzędu, aby wyrobić numer BSN. Jest to numer, dzięki któremu legalnie podejmiesz pracę i będziesz mógł korzystać z ubezpieczenia. Warto także mieć wyrobioną kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Nie zapomnij też o nauczeniu się kilku podstawowych zwrotów w języku holenderskim, przyda się słowniczek.