Artykuły eksperckie i blog firmowy – jakie korzyści mogą przynieść dla twojego biznesu?

Prowadzisz własny biznes i szukasz nowych sposobów na zareklamowanie swoich produktów lub usług? Chcesz wzmocnić ekspercki wizerunek marki w danej dziedzinie? Jest na to sposób! Jeden i drugi cel uzyskasz, prowadząc bloga firmowego i pisząc artykuły eksperckie. Tworzenie bloga i cykliczne dodawanie postów wymaga jednak nie tylko czasu, ale również kreatywności i nieco wiedzy na temat funkcjonowania tego typu stron. Jak stworzyć dobry artykuł ekspercki? Jakie korzyści dla twojego biznesu może przynieść prowadzenie bloga? Odpowiadamy!

Artykuły eksperckie – co musisz o nich wiedzieć?

Dla wielu branż budowanie eksperckiego wizerunku jest niezwykle ważne. Pomocny w tym może być blog firmowy i publikowane na nim artykuły eksperckie. Teksty tego typu mają za zadanie merytorycznie przybliżyć czytelnikowi dane zagadnienie. Rzetelna wiedza w konkretnej dziedzinie i umiejętne jej przekazanie pomagają w budowaniu pozycji eksperta. Artykuły eksperckie to merytoryczne teksty, które jednocześnie nie są pracą naukową. Jak zatem je pisać? Oto kilka wskazówek!

Najważniejsze cechy artykułu eksperckiego

Artykuł ekspercki powinien być przede wszystkim dopasowany do czytelnika, a właściwie do poziomu jego wiedzy na dany temat. Innym językiem będziemy posługiwali się, pisząc do ekspertów, innym adresując swój przekaz do osób, które z tematem stykają się po raz pierwszy. Szczególnie w kontakcie z tą ostatnią grupą unikajmy branżowego żargonu i słownictwa specjalistycznego, o ile to nie jest konieczne. W przeciwnym razie może się okazać, że napisany przez nas artykuł zrozumiały będzie tylko dla nas samych.

Jakie korzyści dla twojego biznesu może przynieść publikacja artykułów eksperckich?

Systematycznie prowadzony blog firmowy i publikowane na nim artykuły eksperckie to narzędzia marketingowe, które mogą przynieść wymierne korzyści dla twojego biznesu. Istnieje spora szansa, że pomogą ci zbudować pozycję eksperta w danej dziedzinie, co może przełożyć się na zwiększenie liczby obserwatorów lub większą sprzedaż produktów czy usług. Artykuły eksperckie wpływają również na zwiększenie zaufania do marki i podnoszą jej prestiż. Mogą pomóc również w pozycjonowaniu strony, czyli poprawieniu jej widoczności w wyszukiwarkach.

Blog firmowy – czy opłaca się prowadzić go samodzielnie?

Prowadzenie bloga firmowego wymaga nie tylko wiedzy, ale również systematyczności i sporej dawki pomysłów. Należy na to poświęcić nieco czasu, dlatego wiele osób rezygnuje z samodzielnego pisania artykułów i zwraca się po pomoc do profesjonalnej agencji content marketingowej.

Copywriterzy specjalizujący się w treściach blogowych nie tylko piszą artykuły, ale również są w stanie wykonać szczegółowy research tematów, które budzą największe zainteresowanie. Dobry copywriter zna również podstawy SEO, dzięki temu blog firmowy zapełnią treści, które będą wpływać na widoczność strony w wyszukiwarkach. Skorzystanie z pomocy profesjonalistów to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mogą pochwalić się lekkim piórem lub tych, którym brakuje czasu.