Atrakcyjne oprawki w dobrej cenie – gdzie kupić?

Oprawki są ważną częścią naszego wizerunku, dlatego warto dobierać je w taki sposób, by dobrze się w nich czuć. Oprawki powinny pasować do naszego stylu i oczywiście spełniać swoje podstawowe zadanie, czyli zapewniać komfort widzenia. Gdzie szukać ładnych okularów w dobrych cenach? Podpowiadamy!

Różne oprawki na różne okazje

Nawet pobieżny przegląd oferty okularów korekcyjnych sprawia, że trudno wybrać tylko jedną parę. Dlaczego więc mielibyśmy się ograniczać? Przecież możemy traktować oprawki podobnie jak inne akcesoria, które dobieramy stosownie do okoliczności i stroju. A jeśli możemy kupić atrakcyjne oprawki w równie atrakcyjnej cenie – warto skorzystać! Właśnie takie są oprawki Senja – nowoczesne, dostępne w wielu najmodniejszych fasonach.

Wyraziste modele w ciemnych kolorach, wykonane z najwyższej jakości tworzyw sztucznych, doskonale pasują do biurowego szyku. Trend określany jako kujonki w fantastyczny sposób kontrastują ze sportową swobodą. Trudno oprzeć się urokowi okularów w cienkich metalowych oprawkach. Delikatnie połyskujące modele nadadzą Twojemu wizerunkowi młodzieńczy akcent.

Markowe oprawki w zasięgu ręki

Markowe oprawki to nie snobizm, lecz świadomy wybór dodatków od projektantów. Użytkownicy, dla których moda ma znaczenie, mogą zaufać najnowszym kolekcjom. Okulary Max Mara to gwarancja  najbardziej interesujących trendów sezonu, a także wysoka jakość detali. Oprawki znanych marek są na wskroś nowoczesne i cechuje je rozpoznawalność.

Gdzie szukać okularów w dobrej cenie? W internetowych sklepach optycznych! To sprawdzony sposób. Wybór jest o wiele większy niż w sklepach stacjonarnych, a ceny z całą pewnością mile Cię zaskoczą. Dobór oprawek wbrew obawom niektórych, jest łatwiejszy niż może się wydawać.

Ponadczasowość w dobrym tonie

W ofercie sklepów optycznych znajdziemy całe spektrum najnowszych nurtów i koncepcji bieżącej mody, a także nieśmiertelne klasyki w nowej odsłonie. Aviatory, czyli dobrze znane od wielu lat pilotki, to bogata kolekcja oprawek wykonanych i z różnych materiałów. Charakterystyczny kształt nadaje stylizacji eleganckiego wykończenia. Ten typ oprawek wspaniale prezentuje się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Dla dodania wyrazistości możemy zdecydować się na aviatory o większej masywności. Oprawki szylkretowe, czarne lub w różnych odcieniach stalowej szarości zapewniają stylowy look.

Jak dopasować oprawki do twarzy?

Istnieje kilka podstawowych zasad doboru oprawek do twarzy, by efekt końcowy był jak najbardziej korzystny. Działa tu reguła przeciwieństw, co oznacza, że uwydatniające się cechy urody należy równoważyć kształtem oprawek:

>  Dla twarzy okrągłej wskazane są okulary prostokątne i kwadratowe oprawki. W ten sposób możemy uzyskać efekt wyszczuplenia.

>  Dla twarzy kwadratowej styliści zalecają oprawki okrągłe i owalne. Jeśli dostrzegasz u siebie zbyt ostre rysy, to zaokrąglona linia oprawek znakomicie to zharmonizuje.

>  Dla twarzy trójkątnej, określanej też jako kształt serca, sprawdzają się świetnie okulary jak najmniej odznaczające się. Warto wybierać w takiej sytuacji okulary żyłki, czyli posiadające tylko górną część oprawy, lub okulary patentki, czyli pozbawione opraw. Takie modele mają soczewki okularowe łączone dyskretnie mostkiem oraz cienkie zauszniki.

Osoby o owalnej twarzy mają najbardziej swobodny wybór wśród wszystkich fasonów. Z reguły pasują do nich każde oprawki, więc można do woli wybierać. Jeśli należysz do tej grupy szczęśliwców, możesz śmiało bawić się kolorem i eksperymentować z różnymi stylami.

Współczesny design daje wiele możliwości, w których zawsze odnajdziemy to, co najistotniejsze: komfort i dopasowanie. Dlatego pamiętaj o zwracaniu uwagi na rozmiar, by Twoje okulary były wygodne i proporcjonalne względem twarzy. Szerokość soczewek okularowych powinna zapewniać Ci dobre pole widzenia, mostek stabilnie utrzymywać oprawki na nosie, bez uciskania.