Będzie wyciąg na Duże Jasło

Trzy wyciągi, każdy o długości ponad 2 km, rynna dla snowboardzistów…. Już niedługo w Przysłupiu, na masywie Dużego Jasła powstanie prawdziwy raj dla narciarzy. Kompleks będzie służył turystom także latem – powstanie bowiem także kolejka wwożąca na górą pieszych i specjalny wyciąg dla rowerów górskich.

– Jest olbrzymia szansa, że inwestycja zostanie oddana do użytku już za dwa lata – zapewnia Renata Szczepańska, wójt gminy Cisna. Obecnie prowadzone są rozmowy z inwestorami. Gmina czeka także na odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego w sprawie dofinansowania projektu oraz z Ministerstwa Gospodarki.

– Jesteśmy już po rozmowach z właścicielami gruntów i Zarządem Lasów – mówi wójt. Projekt podoba się także dyrekcji Bieszczadzkiego Parku Narodowego. – Inwestycja nie będzie negatywnie oddziaływać na środowisko, przywiązujemy do tego wielką wagę – mówi wójt.

Będzie to jedno z największych i na pewno najnowocześniejsze centrum sportów zimowych w tej części Polski. Na przyjazd turystów cieszą się już mieszkańcy gminy Cisna. Tej zimy ruch turystyczny nie jest bowiem zbyt duży. – Musimy promować także zimowe Bieszczady – mówi wójt. – Nie tylko promować, ale i stworzyć dla turystów warunki do wspaniałej zabawy.