Zimowa Olimpiada zawita na podkarpackiem.

Wprawdzie rywalizacja o medale w ramach XI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych trwa już od 4 lutego, jednak dopiero jutro zmagania uczestników zostaną zainaugurowane w naszym regionie.
Konkurencje już zakończone, czyli biathlon oraz saneczkarstwo naturalne i lodowe, odbyły się poza województwem podkarpackim. Jak do tej pory nasi zawodnicy nie liczyli się w walce o medale. Dotychczasową rywalizację zdominowali zawodnicy reprezentujący województwa małopolskie, śląskie i dolnośląskie. Jednak w najbliższych dniach rozpoczynają się konkurencje, w których nasi reprezentanci powinni powalczyć o czołowe pozycje. Chodzi tu przede wszystkim o biegi narciarskie oraz łyżwiarstwo szybkie.
Wielkimi krokami zbliża się oficjalne otwarcie olimpiady. Odbędzie się ono 25 lutego na torze lodowym w Sanoku, początek godz. 18.00. Termin ten został wybrany nieprzypadkowo, gdyż właśnie wtedy w naszym województwie zgromadzi się największa ilość młodych olimpijczyków.
Więcej informacji na temat Olimpiady, najświeższe wiadomości, komentarze, aktualne wyniki i klasyfikacje znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej http://www.olimpiada.podkarpackie.pl.
Zapraszamy.