Bies Czad Blues

„Bies Czad BLUES” – spotkania bluesowe ludzi, którzy lubią grać i słuchać bluesa. Zebranie w jednym miejscu indywidualności muzycznych a zarazem grona przyjaciół, zaowocowało powstaniem imprezy muzycznej o niepowtarzalnym charakterze. Konsekwencją ubiegłorocznej edycji było muzyczne szaleństwo Aśki Pilarskiej z chłopakami z zespołu „Na drodze…” Arkiem Zawilińskim, Przemo Chołodym, Grześkiem Zawilińskim wspomaganymi przez rodzinę Ziobrów – Romka i Maksa.
Minął prawie rok od pierwszej imprezy, a Aśka Pilarska po serii koncertów zdobywa coraz większe uznanie w bluesowym świecie. W ankiecie BLUES TOP za rok 2006 miesięcznika „Twój Blues” w kategorii wokalistka roku Aśka została sklasyfikowana na pozycji trzeciej. W ciągu tego roku nagrała z chłopakami z zespołu „Na drodze…” płytę.
Po pierwszym Bies Czad BLUESIE Przemo Chołody rozpoczął swoje występy w zespole „Stare Dobre Małżeństwo”.
Kolorytu imprezie dodawały występy Pawła Małolepszego z zespołem „Tutejsi”, którego niespożyte siły pozwoliły utrzymać 24 godzinny ciąg muzyczny w Ośrodku Cień PRL-u.
Ale wszyscy spotkamy się ponownie 19 – 22 lipca 2007 w ośrodku Cień PRL-u, w małej miejscowości Dołżycy nieopodal Cisnej. Może w przyszłości – stolicy bieszczadzkiego bluesa.
Bies Czad BLUES ma być spotkaniem indywidualności muzycznych i dlatego w tym roku zobaczymy i usłyszymy: Aśkę Pilarską, Rafała Nosala, Raman Ziobro, Pawła Małolepszego, Arka Zawilińskiego, Przemka Chołody, Grześka Zawilińskiego, Pawła Szymańskiego, Marka Kobusa (Pegaz), Maksa Ziobro, zespół „The Dollars Brothers Band” z Gorlic (wolna scena).

Program Bies Czad BLUESA 2007:

Czwartek 19.07.2007 – Ośrodek Cień PRL-u w Dołżycy k/Cisnej
 Godz. 22 00 Jam session
Piątek 20.07.2007 – Bar Siekierezada w Cisnej
 Godz. 2100 Blues akustyczny
Sobota 21.07.2007 – Ośrodek Cień PRL-u Dołżycy k/Cisnej
 Godz. 2100 Koncert główny
Niedziela 22.07.2007 – Ośrodek Cień PRL-u Dołżycy k/Cisnej
 Godz. 16 00 rekonstrukcja bitwy Wermaht – Armia Czerwona
 Godz. 2100 Wolna scena
Przez cały okres Bies Czad BLUESA po wszystkich koncertach jam session w ośrodku Cień PRL-u do białego rana a może i dłużej.
Organizatorzy: Ośrodek Cień PRL-u Dołżyca k/Cisnej, Bar Siekierezada w Cisnej, GCKiE w Cisnej.
Informacje na bieżąco www.bieszczadyprl.pl

Wiadomość została nadesłana przez: Pers [email protected]