Bieszczadzka Biesiada Filmowa z piknikowymi atrakcjami

Gmina Lutowiska i Fundacja im. Jerzego Janickiego
zapraszają na Bieszczadzką Biesiadę Filmową z piknikowymi atrakcjami.
Jerzy Janicki, polski scenarzysta filmowy i radiowy, autor m.in.serialu „Dom”, „Polskie Drogi, i radiowej powieści „Matysiakowie”, był także pomysłodawcą i organizatorem Bieszczadzkiej Biesiady Filmowej, której pierwsza edycja odbyła się w Lutowiskach w 2000 roku.
Ideą Bieszczadzkiej Biesiady Filmowej jest prezentacja szerokiej publiczności filmów fabularnych, których akcja dzieje się w Bieszczadach. Warto przypomnieć, że wyjątkowość tej ziemi i legendy o jej mieszkańcach zostały uwiecznione w kilkudziesięciu polskich filmach kinowych i telewizyjnych, a od kilku lat Bieszczady ponownie znalazły się w oczku uwagi naszych filmowców.

Nowa edycja Bieszczadzkiej Biesiady Filmowej, pomyślana jest jako coroczne, cykliczne wydarzenie kulturalne, które ma na stałe zagościć w kalendarium tak lokalnych, jak i ogólnopolskich imprez plenerowych.

2 maja 2010 r. w Lutowiskach podczas uroczystości reaktywacji Bieszczadzkiej Biesiady Filmowej odbędzie się pokaz 3 filmów Jerzego Janickiego, których akcja rozgrywa się właśnie w Bieszczadach.
www.bieszczadzkabiesiadafilmowa.pl
Jedno możemy Wam obiecać – nikt nudzić się nie ma prawa! Poznacie tajniki jazdy konnej w stylu western i zrozumiecie, czemu filmy takie jak „Rancho Texas” czy „Wilcze Echa” mogły powstać tylko w Bieszczadach. Będziecie mogli sami dosiąść rumaka lub przejechać się stylową bryczką. Dla tych, których konie onieśmielają mamy inną atrakcję – pokaz powożenia sańmi ciągnionymi przez psy husky i prawdziwe wyścigi psich zaprzęgów.
Bieszczady to nie tylko połoniny i drwale. Podczas imprezy można będzie zobaczyć, czasem nawet posmakować i zakupić szereg Certyfikowanych Produktów Bieszczadzkich – lokalnych wyrobów stanowiących o wyjątkowości tego regionu.

Nie zapominamy o najmłodszych. Specjalnie dla nich zorganizujemy gry i atrakcje piknikowe.

Dla miłośników sportu mamy sporą gratkę – turniej piłkarski drużyn pożarniczych.

Ukoronowaniem naszej imprezy będzie występ żywej legendy polskiej muzyki country – zespołu Lonstar Band. Nigdzie w naszym kraju muzyka otwartych przestrzeni przemierzanych konno przez prawdziwych mężczyzn i twarde kobiety nie może zabrzmieć lepiej niż w Bieszczadach.