Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszych produktów turystycznych przyznane

II Edycja konkursu Certyfikat POT dla najlepszych produktów turystycznych w 2004 roku, została rozstrzygnięta. Przyznanie Certyfikatu POT ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych. Certyfikaty POT przyznawane są za stworzenie produktów, które w istotny sposób przyczyniają się w danym roku do zwiększenia przyjazdów turystycznych do Polski lub w istotny sposób przyczyniają się do zwiększenia uczestnictwa w turystyce krajowej.

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zgłosił kilka propozycji produktów turystycznych wraz z rekomendacją regionalną.
Były to:
– Turystyczny Szlak Gniazd Rodowych Lubomirskich,
– Imprezy plenerowe w Krasiczynie,
– Wesele w zamku z atrakcjami – Krasiczyn,
– Konferencje z duchami zamkowymi – Krasiczyn,
– Usługi noclegowe i gastronomiczne – Arłamów,
– Stacja narciarska „Gromadzyń” oraz „Laworta” – Ustrzyki Dolne,
– „Szlak Ikon” – szlak dydaktyczno- kulturalny,
– Spływ Sanem,
– Szlak Śladami Dobrego wojaka Szwejka,
– Karpacki Jarmark Turystyczny,
– Szlak Architektury Drewnianej,
– Podziemna trasa turystyczna „Rzeszowskie piwnice”.

W tym roku zostało uhonorowanych 22 najbardziej atrakcyjnych produktów turystycznych,. W gronie laureatów znalazł się Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, który otrzymał Certyfikat POT Turystyczny Produkt Roku 2004 za Szlak Architektury Drewnianej.