Dlaczego warto kupić nowe okulary?

Sklejone oprawki taśmą czy noszenie okularów z rozregulowanymi elementami, które “jakoś” spełniają jeszcze swoje zadanie. Takie sytuacje zdarzały się w przeszłości bardzo często u wielu osób, gdyż nowe oprawki kupowało się tylko i wyłącznie, gdy już rozpadły się na kawałeczki. Na szczęście mentalność wielu z nas zmienia się na lepsze i coraz częściej mamy w domu nie tylko jedną parę okularów, ale wręcz kilka. Dlaczego nie warto zwlekać z zakupem nowych okularów?

Oprawki potrafią być sporym wydatkiem dla wielu z nas, więc gdy mamy swoją ulubioną parę, która do wszystkiego pasuje, staramy się dbać o nią jak najlepiej. Czasem, choć byśmy chronili nasze okulary z każdej możliwej strony zdarzy się, że potrzebują one wymiany. Nawet jeśli technicznie oprawka spełnia swoją rolę, to stary model może wyjść z mody lub po prostu się znudzić.

5 powodów do zakupu nowych okularów:

  • stare oprawki zepsuły się
  • okulary wyszły z mody lub znudziły się
  • zmieniła się Twoja wada wzroku 
  • soczewki okularowe się porysowały
  • chcemy mieć dodatkową parę okularów

Nie czekaj aż stara oprawka się zepsuje

Okulary korekcyjne są obecnie coraz częściej elementem mody, więc możemy mieć tych par w swojej szafie więcej niż tylko jedną na co dzień. Mogą one mieć charakter bardziej sportowy lub elegancki. Oferta okularów jest obecnie tak szeroka, że do każdej stylizacji można dopasować w pełni odpowiednie oprawy. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Kupując okulary online możesz pozwolić sobie na więcej, gdyż często znajdziesz je w promocjach. Większość cen markowych oprawek jest też dużo niższa niż w optyku stacjonarnym. I choć koszt zakupu modeli online będzie niższy, to okulary są tej samej jakości czy stacjonarnie. 

Gust każdego z nas zmienia się na przestrzeni całego życia wielokrotnie, dlatego to, co podobało nam się 10 lat temu, niekoniecznie musi być tym, co chcemy nosić dziś. Nie bójmy się zmienić okularów na nowe, nawet, jeśli stara oprawka ma się dobrze. Okulary to obecnie element naszego wizerunku, a jak pamiętajmy, że “jak Cię widzą, tak Cię piszą”.

Popraw komfort widzenia w nowych okularach

Kto powiedział, że w oprawkach musisz tylko i wyłącznie aktualizować moc soczewek okularowych? Gdy okulista lub optometrysta poinformował Cię o zmianie wady wzroku, możesz wykorzystać ten moment i rozejrzeć się za zupełnie nową parą okularów. Być może stary model nie miał wielu powłok uszlachetniających, co skutkowało gorszą jakością widzenia lub zmęczonymi oczami? Warto kupić nowe okulary z antyrefleksem (https://www.wokularach.pl/blog/antyrefleks-co-to-kolory-i-rodzaje)  lub z powłoką do komputera. Wtedy nowa para oprawek polepszy nie tylko Twój wygląd, ale też komfort. 

Momentem, w którym możemy potrzebować nowych okularów dopasowanych do wady wzroku, może być czas, gdy jesteśmy w okolicy 40. – 45. roku życia i zaczynamy gorzej widzieć. To objaw naturalnego procesu zachodzącego w naszych oczach, czyli prezbiopii. Oko traci na elastyczności, wskutek tego mniej wyraźnie zaczynamy widzieć przedmioty lub napisy w bliskiej odległości, a lepiej ostrzegamy te z daleka. Wtedy możemy zacząć potrzebować nowe okulary do czytania lub powinniśmy rozważyć wokularach.pl/okulary-progresywne

Traktuj okulary jak element biżuterii

Oprawki mogą pełnić rolę ozdoby i uzupełnienia Twoich codziennych stylizacji. By nosić okulary nie musisz mieć nawet wady wzroku. Obecnie bardzo modne są okulary damskie 0 – mogą mieć w sobie powłokę z filtrem do komputera lub antyrefleksem i pełnić rolę biżuterii a nie korekcji wzroku. Z kolei gdy masz problemy z wyraźnym widzeniem bez okularów, postaw na wiele par okularów korekcyjnych o różnych kształtach czy kolorach.