Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej S19 na Podkarpaciu

Na Podkarpaciu, wojewoda podał decyzje, która umożliwia realizację projektu budowy 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19. Odcinek ten będzie łączył węzły Miejsce Piastowe oraz Dukla. Ta decyzja pozwala firmie Strabag, będącej wykonawcą tego projektu, rozpocząć prace na budowie. Jest to najnowszy odcinek Via Carpatii, który przeszedł do fazy implementacji na terenie Podkarpacia.

Wydanie tak zwanej decyzji ZRID (Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej) o natychmiastowym wykonywaniu przez wojewodę podkarpackiego to sygnał dla Strabaga do rozpoczęcia prac budowlanych. Tym samym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała prawo do wypłacania rekompensat za przejęte nieruchomości ich poprzednim właścicielom.

Postępowanie administracyjne dotyczące ustalenia kwoty odszkodowań będzie nadzorował wojewoda podkarpacki przy współpracy z biegłymi rzeczoznawcami majątkowymi. To właśnie oni będą odpowiedzialni za wycenę nieruchomości, które zostaną przejęte przez Skarb Państwa na potrzeby budowy nowej arterii komunikacyjnej.