Dzikie Bieszczady ponownie

-To był strzał w dziesiątkę, bo takiej książki po prostu nie ma na rynku – mówią Jacek Szarek i Grzegorz Sitko, autorzy wydanego po raz drugi przez Wydawnictwo „Carpathia” przewodnika „Dzikie Bieszczady”. – Ubiegłoroczny nakład rozszedł się tak znakomicie, więc przed wydaniem kolejnego postanowiliśmy znacznie go rozszerzyć.

Zdaniem autorów ten przewodnik pomoże poznać najciekawsze miejsca w Bieszczadach, obserwować niezwykłe spektakle natury, osobliwości przyrodnicze połonin, świat puszczańskich drapieżców i zgłębić tajemnice skomplikowanej historii tego regionu.
Książkę wydawałoby się, że to typowy przewodnik, jednak czyta się to jak najlepszy bestseller. Widać wyraźnie, że jej autorzy czują temat, i mają świadomość wielkiej odpowiedzialności za słowo. W środowisku bieszczadników opowiada się już wręcz legendy o drobiazgowości z jakiej podchodzą Szarek i Sitko do sprawdzania danych i szukania wiarygodnych źródeł informacji. Wiele z tych tematów, o ile nie wszystkie, sami zgłębili przez lata przemierzając bieszczadzkie ścieżki. Jeżeli więc szukacie żywego przewodnika, napisanego z pasją i ilustrowanego fenomenalnymi wręcz zdjęciami – po „Dzikie Bieszczady:” sięgnijcie bezzwłocznie.
Krzysztof Zieliński