Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje firmy do realizacji obwodnicy Pilzna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) jest w trakcie poszukiwań firmy, która podejmie się nadzorowania projektu oraz wykonania obwodnicy w miasteczku Pilzno. Trasa ta będzie częścią drogi krajowej o numerze 73.

Długość planowanej obwodnicy wynosi 2,6 kilometra. Jej początek zostanie zlokalizowany na skrzyżowaniu dróg krajowych DK94 oraz DK73, znajdującym się na ulicy Lwowskiej w Pilźnie. W tym miejscu przewiduje się budowę ronda. Końcowy fragment nowej trasy zaplanowano w Zawadce Brzosteckiej, gdzie zaczyna się obwodnica dla Brzostku oraz Kołaczyc. Trasa obwodnicy przekroczy rzekę Dulcza, by następnie za pomocą ronda połączyć się z bieżącą DK73. Punkt ten będzie oddalony o około 1,2 kilometra od istniejącego skrzyżowania z drogą gminną prowadzącą do Jasła.

GDDKiA niedawno wysłała zaproszenia do przetargu na zaprojektowanie i budowę tej obwodnicy. Jest to drugi projekt z Programu Budowy 100 obwodnic na Podkarpaciu, który ma zostać zrealizowany. Oferty firm zainteresowanych realizacją tego zadania mają być otwarte 17 czerwca.