Zabezpieczenie niemalże 1800 sztuk podróbek na bazarze w Przemyślu przez Straż Graniczną i KAS

Podczas operacji przeprowadzonej na przemyskim bazarze, funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej współpracujący z Krajową Administracją Skarbową, ujawnili i zabezpieczyli blisko 1,8 tysiąca sztuk podrobionej odzieży, zegarków oraz kosmetyków. Łączna wartość tych nielegalnych towarów sięga ponad 58 tysięcy złotych.

Rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, podkomisarz Edyta Chabowska, poinformowała w środę o szczegółach tej operacji. Znalazły się w niej informacje, że podczas wspólnego działania obu służb udało się wykryć towary oznakowane logotypami znanych światowych producentów do których prawa są chronione.

Ponadto Chabowska dodała, że dwie obywatelki Ukrainy oraz jedna obywatelka Rumunii prowadziły handel tymi nielegalnymi towarami. W ich posiadaniu było ponad 780 sztuk towarów oznakowanych chronionymi logotypami, które zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Handel tymi towarami prowadzony był bez wymaganych uprawnień.

Podkomisarz Chabowska podkreśliła również, że w trakcie przeprowadzonej kontroli udało się wykryć dodatkowo ponad tysiąc podróbek, które nie były oznaczone przez nikogo jako własne. W sumie zabezpieczono niemal 1,8 tysiąca podrabianych towarów, których łączna wartość przewyższa 58 tysięcy złotych.

W końcu rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie poinformowała, że zidentyfikowane nielegalne towary zostały zabezpieczone i będą przedmiotem dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.