Gotowe projekty małych domów – odkryj ich atuty!

Gotowe projekty małych domów to idealny wybór dla rodzin, zamierzających zrealizować swoje marzenia o własnej, przytulnej przestrzeni do życia. Funkcjonalnie zaprojektowane małe domy są odpowiedzią na potrzeby osób, które cenią sobie komfort i wygodę, a jednocześnie mają do dyspozycji niewielką działkę oraz zależy im na ekonomicznej realizacji inwestycji. Budowa małego domu pozwala na oszczędności w zakresie wydatków związanych z zakupem odpowiednio mniejszej działki oraz ilości materiałów budowlanych.

W poszukiwaniu atrakcyjnych projektów małych domów optymalnie wykorzystujących dostępną powierzchnię użytkową oraz zachwycających designem elewacji, warto zajrzeć na stronę Pracowni ARCHON+. Różnorodna oferta projektowa to zarówno małe parterówki, projekty domów z poddaszem użytkowym oraz piętrowe, które wielu rodzinom pozwolą zrealizować marzenia o przytulnym azylu, otoczonym zielenią ogrodu. Zróżnicowanie pod względem stylistyki i układów funkcjonalnych pozwala na decyzyjną swobodę, a bezpłatną pomoc w wyborze projektu dopasowanego do indywidualnych założeń funkcjonalnych i wymogów konkretnej działki zapewniają doradcy projektowi ARCHON+.

Odkryj atuty kilku wybranych projektów małych domów z kolekcji ARCHON+ !

Dom w malinówkach 14 (E) OZE”

Dla tych, którzy cenią prostą architekturę, funkcjonalne układy przestrzenne i energooszczędne rozwiązania instalacyjne „Dom w malinówkach 14 (E) OZE” z pewnością będzie doskonałym wyborem. Jego konstrukcja umożliwia ekonomiczną budowę oraz sprawne tempo prowadzenia robót. Nieskomplikowany w wykonawstwie dach dwuspadowy w antracytowym kolorze harmonijnie komponuje się z jasnym tynkiem, który urozmaica naturalna okładzina elewacyjna. Nowoczesnym detalem jest duże przeszklenie tarasowe, płynnie komunikujące wnętrze domu z tarasem i ogrodem. Strefa parteru oferuje ustawny salon, jadalnię oraz kuchnię ze spiżarnią.

W projekcie przewidziano także pokój do pracy, czytelnie oddzielony od części dziennej, a na narożnym tarasie można urządzić letnią jadalnię, wygodnie dostępną z kuchni. Na poddaszu, obok trzech pięknie doświetlonych sypialni, przewidziano także łazienkę, garderobę i pralnię. W standardzie projektu uwzględniono energooszczędne instalacje: wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz pompę ciepła.

Dom w wisteriach 8”

Doskonałym wyborem dla osób posiadających wąską działkę, może być projekt tego nowoczesnego, niewielkiego domu. Zwieńczeniem prostej bryły jest dach dwuspadowy, a prawdziwą ozdobę stanowi efektowne przeszklenie frontowe. „Dom w wisteriach 8” kryje w sobie wiele zalet oraz oferuje ciekawe możliwości aranżacyjne. Osłonięte podcieniem wejście główne zaakcentowano drewnianą okładziną, która znakomicie współgra z szarym tynkiem. Zaprojektowana w części frontowej parteru jadalnia zyskała reprezentacyjny charakter i płynnie łączy się z pojemną kuchnią, w centrum której można usytuować nowoczesną wyspę z blatem roboczym i barkiem śniadaniowym. Salon otwarty na taras jest komfortowym miejscem rodzinnego wypoczynku z klimatycznym kominkiem. Ustawny gabinet, spiżarnia pod schodami oraz łazienka wzbogacają układ funkcjonalny parteru. Z kolei na poddaszu zaciszna strefa nocna obejmuje dwa pokoje dzieci, sypialnię rodziców z garderobą oraz łazienkę z pełnym wyposażeniem.

Dom w kosaćcach 2 (N) OZE”

Zwarta i minimalistyczna bryła „Domu w kosaćcach 2 (N) OZE” przypadnie do gustu zwolennikom nowoczesnej architektury. Energooszczędnym rozwiązaniem jest pompa ciepła będąca źródłem ogrzewania. Panoramiczne przeszklenia elewacji ogrodowej oraz dwuspadowy dach bez okapu dodają bryle charakteru oraz zapewniają wspaniałe wrażenia wizualne. Wnętrze tego niewielkiego domu zachwyca bogatym programem użytkowym. Szeroko otwarta na taras strefa dzienna to salon z miejscem na wygodne sofy, jadalnia z dużym stołem oraz kuchnia, w której centrum może stanąć praktyczna wyspa, a przyległa spiżarnia pomieści także zamrażarkę. Dostęp do tarasu mają również dwie z trzech zaprojektowanych w części nocnej domu sypialni. Pokój rodziców ma dodatkowo indywidualną garderobę. Ponadto w układzie funkcjonalnym domu przewidziano łazienkę, toaletę oraz kotłownię z funkcją pralni.

Sprawdź na archon.pl szczegółowe informacje o zaprezentowanych projektach, zobacz wizualizacje wnętrz, a także poznaj inne propozycje z kolekcji Pracowni.