I Puchar Kiczery w Slalomie Gigancie za nami – Fotorelacja

W sobotę 18 marca na stoku narciarskim w Puławach Górnych odbyły się zawody narciarskie I Puchar Kiczery. Organizatorem zawodów było Beskidzkie Towarzystwo Turystyczne „Przełom Wisłoka” oraz Kolej Linowa Kiczera-Puławy wraz ze Szkółką Narciarska Etreme Team. W zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników z terenu całego województwa podkarpackiego ale także osoby, które przyjechły aż ze Śląska i Lublina. W rywalizacji uczestniczyły osoby w różnym wieku, począwszy od najmłodszych adeptów narciarstwa, którzy stratowali w slalomie z Kubusiem Puchatkiem a skończywszy na doświadczonych zawodnikach zrzeszonych w klubach sportowych. Warunki pogodowe dopisały, doskonale przygotowana trasa mogła cieszyć zarówno zawodników jak i przybyłych tego dnia narciarzy.
Rozegrano Slalom Gigant dla kilku grup wiekowych. Startowały Panie i Panowie, młodzeiż szkolna oraz weterani. W kazdej z kategorii nagrodzono trójke najlepszych zawodników a najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Puchar Kieczery rozegrano po raz pierwszy ale organizatorzy już teraz zapowiadają kontynuację tej imprezy w przyszłym roku.

– Narciarstwo zjazdowe cieszy się coraz większą popularnością, a frekwencja wśród startujących zawodników mile nas zaskoczyła – powiedział Tomisław Brózda z BTT „Przełom Wisłoka”.
– Otwarty charakter imprezy sprawił iż do zawodów zgłaszały się całe rodziny począwszy od wnuków a skończywszy na dziadkach. Tym bardziej sie cieszymy, że na pomysł organizacji zawodów wpadliśmy 2 tygodnie temu a na rozreklamowanie mieliśmy niecałe 10 dni. I udało się! Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli i przyczynili się do propagowania narciarstwa i zdrowego stylu spędzania wolnego czasu. Szczególne podziękowania składamy redkcji Super Nowości za poinformowanie swoich czytelników o zawodach, a także Podkarpackiemu Portalowi Turystycznemu www.ePodkarpacie.com, Tygodnikowi Regionalnemu Nasz Głos oraz Radiu Bieszczady.

– To była wspaniała impreza, na którą chętnie przyjedziemy za rok. Trasa zjazdu była dobrze przygotwana a co najwazniejsze nie przeszkadzała innym narciarzom na stoku. Świetnie mogli się bawić zarówno Ci, którzy przyjechali z zamiarem sprawdzenia się „na bramkach” jak i Ci którzy przjechali po prostu pozjeżdżać – powiedział naszemu wysłannikowi Marcin Dratewka z Rzeszowa. Dzisiaj naszym najlepszym zawodnikiem była ciocia, która ukończyła przejazd i sprawdziła się w kategorii Pań – dodaje z uśmiechem; Ja nie miałem odwagi zjechać z tej części stoku – może za rok…

Trasa zjazdu była poprowadzona tuż przy lesie, na stromym odcinku stoku, który został zabezpieczony i oznakowany. Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obyło się jednak bez kontuzji i przykrych upadków. Kilku zawodników nie dojechało do mety z powodu upadku na trasie. Drugi przejazd odbywał się przy sztucznym oświetleniu co utudniło zawodnikom poprawienie czasu. Tylko nieliczni mogli pochwalić się wyśrubowanym wynikiem po drugim przejeździe.

Rodzina S. uczestniczyła w tego typu imprezie po raz pierwszy. Wystartowali w 5 osób bo jak powiedzieieli: – Chcieliśmy sprawdzić nasze siły i porównac je z zawodnikami, którzy narciarstwo uprawiają prawie wyczynowo. Przyjechaliśmy w 5-cio osobowym składzie i każdy wraca do domu z nadzieją, że za rok będzie na pewno lepiej. Chętnie przyjedziemy na drugi Puchar Kiczery.

– Trasa dla najmłodszych sprawiła dzieciakom dużo radości, była urozmaicona przeszkodami a dopingujące grono rodziców stworzyło niepowtarzalna atmosferę. Wszystkie dzieciaki bardzo powaznie potraktowały swój występ i walczyły do samego końca powiedział kolega Grzegorz ze Szkółki Narciarskiej Kiczera Extreme Team, która była jednym z organizatorów i pomysłodawców imprezy. Koledzy z naszej Szkoły słuzyli pomocą także tym, którzy dzisiaj chcieli podszlifować swoje umiejętności narciarskie przed startem.

Daniel Brózda (Prezes BTT Przełom Wisłoka) – Dziękujemy także sponsorom: Tygodnikowi Nasz Głos, Sklepowi Fan Sport z Rzeszowa, Portalowi ePodkarpacie.com bez których nie moglibyśmy usatysfakcjonować najlepszych. Dodatkowo medaliści zostali nagrodzeni od nas karnetami na 100,50 i 25 przejazdów aby mogli potrenować na naszym stoku. Warunki sa naprawdę wspaniałe, ostatnie opady świeżego śniegu zagwarantują mozliwość jazdy jeszcze przez kilkanaście dni a może i dłużej …. Mamy taka nadzieję, w ubiegłym roku śnieg utrzymymal się przecież do połowy kwietnia.

Zapraszamy także do wspólnej zabawy, na stronie
www.konkurs.epodkarpacie.com Każdego dnia będzie można wygrać całodzienny karnet na wyciąg Kiczera-Puławy. Wystarczy tylko odpowiedziec na trzy proste pytania aby wziąć udział w losowaniu nagrody.

Patronat Medialny nad imprezą:
Super Nowości
Nasz Głos
ePodkarpacie.com
www.p24.pl
www.bieszczady.net.pl

Gratulujemy organizatorom pomysłu i czekamy na kolejne edycje Pucharu Kiczery.

Wyniki zawodów znajdą Państwo na stronie www.KiczeraPulawy.pl