II RODZINNY PIKNIK LOTNICZY PODNIEBNE MARZENIA

Krośnieński Dom Kultury zaprasza dzieci młodzież do udziału w III Krośnieńskim konkursie „PODNIEBNE MARZENIA” – LATAWCE. Konkurs przeprowadzony będzie 6 maja 2007 roku o godz. 11.00 w trakcie imprezy pn. „Clown Dyzio i przyjaciel” – Lotnisko aeroklubu Podkarpackiego, ul. Żwirki i Wigury 9.
Celem konkursu jest zainteresowanie młodych ludzi budową latawców jako popularną formą spędzania wolnego czasu, rozwijanie zdolności manualnych i rozbudzanie zainteresowań lotnictwem i sportami lotniczymi. Uczestnicy oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych – przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja oraz w dwóch klasach – latawce płaskie i latawce skrzynkowe.
Definicja latawca brzmi: Latawiec to aerodyna bez napędu silnikowego unosząca się na uwięzi, która może latać w atmosferze wskutek dynamicznego oddziaływania powietrza na nieruchome lub względem niej powierzchnie nośne.

Zgłoszenie udziału w konkursie /na karcie zgłoszenia/ do 30 kwietnia 2007 roku na adres organizatora: Krośnieński Dom Kultury, ul. Kolejowa 1, 38-400 Krosno lub drogą elektroniczną e-mail: [email protected], tel. 013 432 19 98.
Gotowe latawce przyjmowane będą do oceny w dniu konkursu, w biurze organizacyjnym imprezy /przy estradzie na lotnisku – granatowy namiot/