Imprezy i propozycje na weekend 27-29.01.06.

IMPREZY NA PODKARPACIU
:: Będą kolędować ::
.: W niedzielę o godz. 14. w Domu Ludowym w Lecce odbędzie się charytatywny koncert kolęd, podczas którego zbierane będą pieniądze na ratowanie zagrożonego katastrofą budowlaną Klasztoru w Borku Starym. W programie m.in. występ grupy jasełkowej ze Szkoły Podstawowej w Kąkolówce.
.:W niedzielę o godz. 16 w sali widowiskowej Domu Kultury w Głogowie Młp. odbędzie się koncert „W hołdzie Dzieciątku”. Wystąpią m.in.: chóry „Adoremus”, „Gloria”, gminna orkiestra dęta.
:: Festiwal piosenki ::
Gminny Ośrodek Kultury w Kuryłówce zaprasza na powiatowy festiwal piosenki „Mikołaj 2006” oraz na rozstrzygnięcie I konkursu plastycznego „Mikołaj z moich snów”. Impreza odbędzie się w niedzielę o godz. 16 w sali widowiskowej GOK w Kuryłówce.
:: Poezja Wojtyły ::
W piątek o godz. 17 w sali widowiskowej WDK odbędzie się koncert laureatów XV Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej – Sędziszów 2005. Repertuar przeglądu stanowić będą utwory Karola Wojtyły. Koncert jest finałem wieloetapowego konkursu, który odbywał się w 12 rejonach województwa podkarpackiego. tz
:: Klub Seniora ::
Klub Seniora Osiedla „Tysiąclecie” zaprasza na zabawę taneczną. Odbędzie się ona w niedzielę o godz. 17 w internacie Zespołu Szkół Spożywczych przy (przy ul. Warszawskiej) w Rzeszowie.

:: Karnawałowy dancing::
Nowy Dwór zaprasza w piątek i w sobotę na dancingi przy muzyce na żywo. Początek zabawy o godz. 19. Wstęp wolny.

:: Muzyka Młodych ::
Sanok. W sobotę odbędzie się II koncert Festiwalu „Muzyka Młodych u Franciszkanów”. Zaprezentują się młodzi artyści z zespołu Concertoda Camera. Początek koncertu w sobotę o godz. 19.15. Wolne datki przeznaczone będą na remont zabytkowych organów z kościoła oo. Franciszkanów w Sanoku.

:: Kolędujmy wszyscy wraz ::
KROSNO. W niedzielę, o godz. 16, przy szopce na rynku – wspólne kolędowanie. Mieszkańców zapraszają Stowarzyszenie św. Ekspedyta. Krośnieński Dom Kultury, Krośnieńskie Towarzystwo Muzyczne i „Nasz Glos”
IWONICZ ZDRÓJ. Ośrodek Kultury zaprasza w piątek, o godz. 16, do sali kina „Wczasowicz” na koncert noworoczny. W programie kolędy, pastorałki i jasełka w wykonaniu laureatów Przeglądu Kolęd i Obrzędów Bożonarodzeniowych.
LECKA, gm. Błażowa. Charytatywny koncert kolęd rozpocznie się w niedzielę, o godz. 14, w Domu Ludowym.

:: „Wzrastanie” na rozgrzewkę ::
RADYMNO. Na koncert noworoczny w wykonaniu dziecięcego zespołu „Wzrastanie” zaprasza Stowarzyszenie Profilaktyki i Wspierania Osobowości Dzieci i Młodzieży. Niedziela,godz. 15-sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury.

FILHARMONIA
Filharmonia im. A. Malawskiego w Rzeszowie
:: Z batutą i humorem ::
W piątek o godz. 19 w Filharmonii Rzeszowskiej odbędzie się koncert karnawałowy. Artystów poprowadzi dyrygent, autor popularnego programu telewizyjnego „Z batutą i humorem” – Maciej Niesiołowski. Solistami koncertu będą dwie młode solistki Gliwickiego Teatru Muzycznego: Anita Maria Maszczyk i Wiolerra Białk. W programie koncertu znajdą się utwory m.in. W.A. Mozarta, Ch. Gounoda, J. Offenbacha, G. Bizeta, J. Straussa, N. Dostala.

:: Opera Narodowa w Rzeszowie ::
Grek Zorba – Rzeszowianie będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia na miejscu warszawskiego Teatru Opery Narodowej. W tę sobotę i niedzielę na scenie Filharmonii Rzeszowskiej obejrzymy balet M. Theodorakisa „Grek Zorba”. Na scenie wystąpi ponad 50 osobowy balet i soliści. Będzie to pierwszy spektakl w kraju grany przez Teatr Wielki poza Warszawą.
Spektakle odbędą się w Filharmonii Rzeszowskiej w sobotę 28 stycznia o godz. 19 i niedzielę, 29 stycznia o godz. 15. Bilety do nabycia w na godzinę przed spektaklem w Filharmonii Rzeszowskiej.

TEATR
Teatr „Maska”
:: Przygody Rumcajsa ::
W niedzielę, 29 stycznia i we wtorek 7 lutego o godz. 16.30 w Teatrze „Maska” w Rzeszowie będzie można zobaczyć przedstawienie „Przygody rozbójnika Rumcajsa”. Natomiast w czwartek, 2 lutego najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć „Królowę śniegu”. Bilet w cenie 9 zł do nabycia w kasie Teatru „Maska”. Dla grup zorganizowanych bilet 7 zł.

Pozostałe
:: Magnolia ::
W sobotę o godz. 19. w sali widowiskowej WDK w Rzeszowie będzie można zobaczyć spektakl „Magnolia” wykonaniu Teatru Dada von Bzdülöw z Gdańska. Bilety w cenie 15 zł. Teatr Dada von Bzdülöw został założony 1993 r. przez Leszka Bzdyla (mima, aktora, tancerza, choreografa i reżysera) i Katarzynę Chmielewską (absolwentkę gdańskiej szkoły baletowej i brukselskiej PARTS). Tworzy go grupa profesjonalnych tancerzy i aktorów.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
:: Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe ::
W ten weekend już po raz trzynasty w rzeszowskim Teatrze im. Siemaszkowej rozpoczynają się Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe, podczas których zobaczymy trzy ciekawe, a przede wszystkim zabawne widowiska.
Spotkania rozpocznie sobotni (28 bm., początek o godz. 18) spektakl znanego Teatru Bagatela z Krakowa, czyli „Mayday 2” autorstwa Raya Cooneya, w reżyserii Marcina Sławińskiego. Po ogromnym komercyjnym sukcesie farsy „Mayday”, autor sztuki opowiada o nowych, szalonych i komicznych przygodach taksówkarza-bigamisty… Oj, będzie się działo. Powtórka w niedzielę (29 bm.), również o 18.
W sobotę oraz niedzielę 4 i 5 lutego (także godz. 18) na rzeszowskiej scenie zaprezentuje się Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego z Katowic w sztuce Dave’a Freemana „Wieczór kawalerski”, w reżyserii Janusza Szydłowskiego. „Wieczór…”, to współczesna farsa erotyczna, iskrząca dowcipem sytuacji i ciętymi dialogami. Lepiej tego nie przegapić.
Natomiast 11 i 12 lutego (także godz. 18) rzeszowskim widzom pokażą się gospodarze Spotkań, czyli aktorzy Teatru Siemaszkowej. Sztukę „Prywatna klinika” autorstwa Johna Chapmana i Dave’a Freemana reżyseruje gościnnie znany aktor i reżyser Jerzy Bończak. To widowisko, która zapewnić ma absolutny relaks i szczery śmiech, po którym wychodzi się z teatru z lżejszą duszą. Rozrywka w najlepszym guście.

WYSTAWY
:: BWA zaprasza ::
W dniach od 19 stycznia do 12 lutego 2006 roku trwać będą w Domu Sztuki wystawy. W górnej sali wystawa malarstwa pedagogów Zakładu Malarstwa Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wystawa nosi nazwę „15 Malarzy Instytutu Sztuk Pięknych U.R.” W sali dolnej twa wystawa „Kobieta”. Prezentacja obecna to wystawa kilku dużego formatu obrazów, których tematem jest kobieta. Autor wystawy Artur Krajewski wprawdzie mówi, że ten temat choć dla niego atrakcyjny i interesujący jest ledwie powodem dla rozgrywek kolorystycznych i rozważań na tematy ogólnoludzkich relacji W Galerii Małej można oglądać wystawę pasteli Doroty Narwojsz – Szal.

KONCERTY
:: GOYA w Akademii ::
Klub zaprasza w piątek na GOYA Koncert – „Smak Słów”, „Mój”, „Tylko mnie Kochaj”. Zespół Goya istnieje od 1995 roku. Zadebiutował w 1998 r., kiedy to ukazał się album zatytułowany po prostu „Goya”. Kluczową postacią w zespole Goya jest wokalistka Magdalena Wójcik. Bilety w cenie 30.

:: Ewa Bem w Rzeszowie ::
Koncert Ewy Bem, pierwszej damy polskiej wokalistyki, z towarzyszeniem znakomitego Trio Andrzeja Jagodzińskiego odbędzie się 26 lutego (niedziela) o godz. 18 w Filharmonii Rzeszowskiej.
Artystka zaprezentuje bogaty program, złożony ze swojej dyskografii, a także standardy światowej muzyki rozrywkowej i jazzowej. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasach Kina Zorza, Filharmonii Rzeszowskiej.

W nowo otwartym Jazz klubie Gramofon, przy ul. 3-go maja, odbędzie się spotkanie z artystką. Będzie można kupić płyty, uzyskać autograf.

:: Jazz na bębnach ::
JAZZ CLUB „GRAMOFON” zaprasza w piątek o godz. 21 na „Piotr Wallach Trio”, (bilet 10 zł). Lider grupy jest absolwentem Wydziału Jazzu w wiedeńskim Konserwatorium Preyner. Koncert wypełni w większości autorski program artysty. W sobotę na „Wieczór Afro Cuban”, początek o godz. 21, cena biletu 12 zł. Gwiazdą wieczoru będzie zespół VADADA. Lider grupy, Dominik Muszyński, propagator bębnów etnicznych, zafascynowany jest afro-kubańską szkołą bębnienia. Jego konga towarzyszą nagraniom m.in. Justyny Steczkowskiej, Pudelsów oraz Manitou. Rezerwacje tel. 664 44 00 20
:: Koncert noworoczny ::
.: W sobotę o godz. 17 w sali widowiskowej MDK w Łańcucie odbędzie się „Noworoczny Koncert Wiedeński”. Wystąpi Opera Śląska z Bytomia.
.: W niedzielę o godz. 16 w Ośrodku Kultury w Wysokiej odbędzie się „Koncert Noworoczny, a także konkurs szopek wystawionych przez placówki oświatowe z nagrodą od organizacji społecznych działających w Wysokiej.
:: Mielecki punk ::
Rzeszów. Park Wolności Obserwator -dwie punkowe kapele z Mielca wystapią w sobotę w pubie Formalina. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Wstęp kosztuje 5zł.
:: Gospel w farze ::
Krosno. Koncert chóru gospel Bliżej Nieba, pod kierownictwem Adama Melera, odbędzie się w niedzielę ,o godz. 16.30, w kościele farnym.
:: Wystąpi chór ::
Iwonicz Zdrój. W niedzielę ,o godz. 16, w kościele parafialnym zaśpiewają soliści, chór im. Św. Cecylii z Sanoka oraz chór Hosanna z Iwonicza Zdroju.
:: Noworoczny Dar ::
Jasło. W weekend kolejne koncerty w JDK w ramach „Noworocznego Daru”. W piątek o godz. 10, w programie „Zwracaj twarz ku słońcu” wystąpią uczniowie II LO, a o godz. 16.30- młodzi artyści z SP nr 2.Koncert finałowy „Noworocznegu Daru” odbędzie się w niedzielę, o godz. 16. Po nim aukcja wyrobów artystycznych i książek. Zbierane są datki na zakup defibrylatora dla jasielskiego pogotowia ratunkowego.

HOBBY
:: Wędruj z PTTK ::
PTTK Rzeszów zaprasza na „niedzielny wypad za miasto”. Trasa: Przewrotne, Bór k. Głogowa. Wyjazd z Rzeszowa o godz. 8, planowany powrót ok. godz. 14. Do przejścia ok. 17 km.

NA SPORTOWO
:: Ryk silników dla każdego ::
RZESZÓW. Każdy chętny będzie mógł zmierzyć się w zawodach samochodowych rozgrywanych w niedzielę. I eliminację Samochodowego Zimowego Pucharu „MAN Diesel Rzeszów” organizuje Automobilklub Rzeszowski.
Zawody odbędą się na torze żużlowym firmy „Polan” przy ul. Podkarpackiej. Start o godz. 10. Do uczestnictwa wystarczy sprawny i dopuszczony do ruchu samochód, wyposażony w zimowe opony, ubezpieczenie OC i N W, ważne prawo jazdy oraz trochę chęci.
Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów w biurze rajdu, w godz. 8-9. Wpisowe od załogi 15 zł. Uczestnicy rajdu oraz widzowie podczas trwania zmagań sportowych będą mieli możliwość spotkania się z aktualnym mistrzem Polski w wyścigach górskich Romanem Baranem.
:: Można pokopać ::
CIESZANÓW. Rozgrywki halowej ligi „Piątek”. Hala Zespołu Szkół, piątek – godz. 16.30, niedziela – godz. 15.
ŻURAWICA. Można obejrzeć w akcji zespoły piłkarskich mistrzostw amatorów. Hala, niedziela – godz. 15.
RADYMNO. Dalszy ciąg futbolowych rozgrywek. Hala miejska, sobota – godz. 12, niedziela – godz. 10.
PRZEWORSK. Halowe rozgrywki „Piątek”. Hala Gimnazjum, sobota i niedziela – godz, 15.
GNIEWCZYNA. Rozgrywki z udziałem drużyn z gm. Tryńcza. Hala szkolna, niedziela, godz. 10.
:: Ile wyciśniesz? ::
PRZEMYŚL Otwarte mistrzostwa miasta w wyciskaniu sztangi na ławeczce. Siłownia na osiedlu „Kosynierów”, sobota -godz. 10.

KLUBY
AKADEMIA
Karnawałowa sobota w klubie Akademia będzie dla Was bardzo miłym zaskoczeniem, znakomita muzyka, najlepsi didżeje, super impreza. Pierwszych 200 pań wstęp wolny. Po świętach, imprezie sylwestrowej i styczniowej nauce w szkole przyszedł czas ferii zimowych, zapraszamy do naszego klubu na feriową dyskotekę…Początek o godz. 17.30.
LE MADAME
Klub-restauracja Le Madame (ul. Matejki 8) zaprasza w piątek na koktajl muzyczny lat 60. i współczesnych (r’n’b, soul, funky, latino). W sobotę w klubie zagoszczą didżeje Shot & Polastri, rezydenci klubu „The Cinnamon”. W niedzielę dyskoteka w klimatach lat 60., 70., 80., 90.
PIANO
Zaprasza na sobotnią jazdę z didżejem Crisem. We wtorek w klubie naskoteka na udany początek ferii.
PUB ATTIC
Pub Attic w Sędziszowie Młp. (ul. 3 Maja 31) to lokal z cyklu „3 w 1”. Jest tu pub, pizzeria i dyskoteka. Dla kibiców projekcja meczy i skoków narciarskich. Atutem sędziszowskiego pubu jest oryginalny klimat, częste promocje i… pyszna pizza.
POD PALMĄ
W piątek odbędzie się impreza „DrumAndBass Hałas”. Sound system Brudne Południe Massive zaprezentuje DJejów Kite, S-Aid, Slap, Blah i Ctrl-S oraz MC Zeus-G. Wstęp 5 zł.
KINO PUB
W pubie Kino w piątek – Reggae Party. Dzień później DOBRAnocka w KINIE, zagra DJ Clermont Ferrand. A w niedzielę – Niedzielne Śpiewanie
KWADRAT
Zaprasza na studencki piątek i nie tylko… W sobotę na Dancelebrity. Wstęp dla osób powyżej 21 lat.
FORMALINA
Pub Formalina i DJ Terror zapraszają na kolejną imprezę z muzyką lat 80, graną z płyt winylowych. Wstęp jest darmowy
ARMAGEDON Lody gratis
KROSNO. W piątek w klubie Armagedon – Snow Party, za konsoletą DJ Mattey (bilet – 10 zł, dla uczestników – 300 lodów gratis). W sobotę – Promocja Sobieski Impress, za konsoletą DJPiter(bilet l0zł).
BOGACZ
KOLBUSZOWA. W piątek w klubie Bogacz zagrają rezydenci klubu Akropol: DJ Kubol i DJ Silver.
W sobotę Mega Fluo Show Party. Za konsoletą: DJ Arus i Dj Erwin.
W niedzielę zabawa w rytmach starych przebojów. Początek imprez o godz. 21.
LEGENDA
Leżajskim klubie odbędzie się koncert polskiej gwiazdy TEKA z udziałem zaproszonych gości. Imprezę poprowadzi didżej Mirek. Cena bilety 12 zł.

INNE
::100 lat teatru::
Komitet Jubileuszowy Obchodów 100-lecia Teatru w Krzemienicy Gminny Ośrodek Kultury w Czarnej zapraszają na Złoty Jubileusz Teatru 1905 – 2005, który odbędzie się w sobotę w Domu Kultury w Krzemienicy. W programie m.in. rys historyczny dziejów Teatru, fragment sztuki „Skąd Nasz Ród”.
::Spotkanie z Jackiem Napiórkowskim::
W niedzielę o godz. 14 w salonie Empik (Centrum Handlowym Plaza w Rzeszowie, al. Rejtana 65) odbędzie się spotkanie ze znanym poetą, prozaikiem, tłumaczem i krytykiem literackim Jackiem Napiórkowskim. Spotkanie poprowadzi Rafał Rżany.
:: Spotkanie z gwarą ::
KAMIEŃ. W niedzielę – VIII Spotkanie z Mową Gwarową „GwarKam”. Rozpocznie się o godz. 14, w szkole podstawowej. Tematem będą panujące dawniej przesądy i zabobony na wsi. Wystąpi grupa Majdaniarze.

Sprzedaż najnowszej książki „Harry Potter i Książe Półkrwi”, rozpocznie się dokładnie o północy z piątku na sobotę ( w wytypowanych księgarniach w całej Polsce).

:: W Przemyślu ::
W piątek, punktualnie o północy w księgarniach regionu rozpocznie się sprzedaż kolejnego tomu przygód „Harry Potter i Książę Półkrwi”. Aby skrócić oczekiwanie na ten moment, Przemyska Biblioteka Publiczna wspólnie z Księgarnią „Libera”, zapraszają fanów Harry’ego na zabawę, wypełniającą ostatnie 2,5 godziny przed rozpoczęciem sprzedaży książki. Początek spotkania o godz. 21.30 w siedzibie Biblioteki (ul. Słowackiego 15), gdzie odczytane zostaną fragmenty nowej książki. O godz. 23 spod PBP wyruszy uroczysty pochód ulicami J.Słowackiego i K.Wielkiego do Rynku, gdzie w lokalu „Libery” odbędzie się dalsza część zabawy, połączona z rozstrzygnięciem konkursu na najbardziej pomysłowy strój, a gdy wybije północ, ruszy sprzedaż książki wraz z ceremonią pieczętowania każdego egzemplarza specjalnie na tę okazję wykonanym stemplem.
:: Rzeszów ::
Księgarnia Libra w Rzeszowie zaprasza w piątek o godz. 22 na premierową sprzedaż książki z serii „Harry Potter i Książę Półkrwi”. Księgarnia przygotowała dla swoich klientów mnóstwo niespodzianek i atrakcji. W programie: wspólna zabawa z czytelnikami, konkursy, quizy, zagadki, a także bal przebierańców. Sprzedaż książki o godz. 24.

Życzymy udanego weekendu !!!
SYLWIA HAUSNER
CIT w Rzeszowie

Źródło: Super Nowości, GC Nowiny, www.erzeszow.pl;

U NAS KUPISZ BILETY ! ! ! Autokarowe Lotnicze Na imprezy

Źródło: Super Nowości, GC Nowiny, www.erzeszow.pl