Nowe wydawnictwo – Album: Błękitny San

Nakładem Podkarpackiego Instytutu Książki i Marketingu w Rzeszowie ukazał się ostatnio album „Błękitny San”. Jest on drugą – po „Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku” – publikacją w sposób rzetelny przybliżającą Czytelnikowi piękno Polski południowo-wschodniej. Książka powstała z myślą o promocji regionu – wydawca zadbał o obszerne komentarze w języku polskim i angielskim.
Autorzy albumu dotarli aż do źródeł Sanu, by w Siankach (na dnie „bieszczadzkiego worka”) rozpocząć opowieść o wędrówce Błękitnej Rzeki do Wisły – przez Lesko, Sanok, Dynów, Przemyśl, Radymno, Jarosław, Sieniawę, Leżajsk, Rudnik nad Sanem, Ulanów, Nisko, Stalową Wolę. Historia została osnuta wokół tradycji związanych ze spławem, kultywowanych dziś przez Bractwo Miłośników Ziemi Ulanowskiej pw. św. Barbary w Ulanowie. Nastrojowe fotografie Adama Krzykwy, z wykształcenia przyrodnika, nadają tej podróży szczególnego wymiaru.
Album jest do nabycia w salonach EMPIK-u, dobrych księgarniach oraz w Podkarpackim Instytucie Książki i Marketingu: www.instytutksiazki.rzeszow.pl

Oprawa twarda, 216 stron, format: 260×265