Imprezy i propozycje na weekend 9-11.12.2005 r.

IMPREZY RZESZÓW – XXIII Spotkanie Cymbalistów
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na XXIII Spotkanie Cymbalistów. W sobotę od godz. 11 do 14 w klubie Bohema WDK odbędą się przesłuchania konkursowe cymbalistów – solistów, a w niedzielę o godz. 15 rozpocznie się „Biesiada Cymbalistów” z udziałem laureatów sobotniego przeglądu oraz kapel ludowych mających w swoim składzie cymbalistów.

Targi rzemieślnicze
Ponad 40 wystawców z Polski i Ukrainy zaprezentuje swoje wyroby na Targach Rzemieślniczych, które odbędą się w niedzielę w hali na Podpromiu. Na targach zaprezentowane zostaną m.in. :rzeźba, witraże, ceramika, koronki
Atrakcją targów będzie występ kapeli ludowej oraz możliwość posmakowania kuchni regionalnej Podkarpacia.
Targi rozpoczną się o godz. 10. Potrwają do godz.18

Giełda narciarska
Jeśli chcesz sprzedać lub zamienić sprzęt narciarski przyjdź na giełdę narciarską, która odbędzie się w sobotę w budynku restauracji „Pod kominkiem”. Początek o godz. 10.30.

Giełda staroci
W niedzielę od godz. 7 do 12 w III Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbywać się będzie giełda staroci.

Mikołaj w „Igloo”
Spotkanie ze świętym Mikołajem. Impreza odbędzie się w sobotę w kawiarni „Igloo” na rzeszowskim Rynku. Początek o godzinie 12. W trakcie mikołajkowej imprezy dzieci będą mogły uczestniczyć w wielu grach i zabawach. Oczywiście, nie zabraknie tego co najważniejsze – prezentów. Nie braknie ich dla nikogo.

Wiersze Celiny Depy
Stowarzyszenie literacko-filozoficzne „Manufaktura” oraz KAwiarnia BWA zapraszają na wieczór poezji Celiny Depy. Spotkanie odbędzie się w piątek, o godz. 19.30, w kawiarni BWA.

JASIONKA
Potrawy wigilijne. Gminny Ośrodek Kultury w Trzebownisku oraz Dwór Ostoya w Jasionce zapraszają na III Międzypowiatowy Konkurs Potraw Stołu Wigilijnego i Ciasta Świątecznego. Odbędzie się on w niedzielę , w godz. 11-16 , w Sali balowej dworu Ostoya. Wstęp jest darmowy.

LUBACZÓW
Święto opery
W niedzielę o godz. 18 w sali widowiskowej MDK w Lubaczowie odbędzie się koncert pieśni i arii operowych w wykonaniu studentów wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.

PRZEMYŚL i SANOK
Jazz ponad granicami
Piąta edycja festiwalu „Jazz bez…” przybrała nową formułę. Po raz pierwszy festiwal zawita do Sanoka. Jazz rozbrzmiewał tez będzie w Przemyślu.

SANOK Pierwszy koncert odbędzie się piątek (godz. 19) w Klubie „Górnik”, a wystąpią w nim: Kwintet Leo M Art. & Mike Parkinson (Ukraina/Polska/USA) oraz polski zespół 100NKA.
W sobotę (godz. 19) w „Górniku” zagrają: ukraiński Kwintet Chocolade oraz wrocławski zespół Robotobibok.
Niedziela (godz. 20) w Sanockim Domu Kultury wspaniały deser. Zagrają: Arkadij Szilkloper & Kameralna Orkiestra Symfoniczna „Leopolis” (Niemcy/Ukraina) oraz The Cracow Klezmer Band (Polska).
Każdego dnia po koncertach Jam Session w klubie Pani K. z udziałem festiwalowych gwiazd.
Ceny biletów: 1 dzień – 15 zł., karnet 3-dniowy – 35 zł. Do nabycia w Klubie Pani K, bądź przed koncertami.

PRZEMYŚL W piątek, na scenie Centrum Kulturalnego, wystąpi Orkiestra Symfoniczna ,,Leopolis” i Arkadij Szilkloper. Ponadto Kuba Stankiewicz, który wykona jazzowe improwizacje utworów Chopina.
Dzień później w Klubie Piwnice usłyszymy Grażynę Łobaszewską, a także grupę Ethnovation. W niedzielę, w tym samym miejscu, zaprezentuje się Lwowski Kwartet Ryszarda Kanaforskiego oraz zespół New Bone. Koncerty rozpoczynają się o godzinie 19.

SĘDZISZÓW MŁP.
Poezja religijna
W piątek o godz. 9 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Młp. odbędzie się impreza finałowa XV edycji „Podkarpackiego konkursu poezji religijnej”.

KOMAŃCZA
Koncert Makossa
Koncert zespołu Makossa odbędzie się w piątek o godz. 19. w restauracji Pod kominkiem w Komańczy. Cena biletów 20 zł.

TARNOBRZEG I SANDOMIERZ
Premiera Projekt Zion
W piątek w tarnobrzeskim klubie „Maxim” i w sobotę w sandomierskim klubie „Lapidarium” odbędzie się premiera pierwszej płyty zespołu Project Zion. Formacja powstała w 2001 roku w Tarnobrzegu. Od tego czasu blisko 50 razy miała okazję zaprezentować się podczas koncertów w całym kraju. Największym dotychczasowym sukcesem grupy, jest nagroda publiczności na Ostrock Reggae Festival w Ostródzie. Początek imprez o godz. 20. mrok

ŁAŃCUT
Mikołajki jazzowe
W sobotę o godz. 19 w sali MDK w Łańcucie odbędzie się koncert „Mikołajki Jazzowe”. Wystąpi Krakowska Formacja Jazzowa „New Bone”. Cena biletu 10 zł.

Serenada na smyczki
W niedzielę o godz. 17 w sali MDK w Łańcucie odbędzie się koncert nadzwyczajny Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej. W programie: Serenada na smyczki op. 20 E. Elgar, Serenada na smyczki C-dur op. 48 P. Czajkowski, Tango – Ballet A. Piazzolla.

TYCZYN
Między ostem a róż
Już tylko do soboty w sali widowiskowej MGOK w Tyczynie będzie można podziwiać wystawę fotografii Mieczysława Łypa „Między ostem a różą. Opowieść o Stanisławie Kopiec”.

KROSNO
Wieczór pieśni
W niedzielę godz. 18 w sali kina KDK w Krośnie odbędzie się Zimowy Wieczór Pieśni. W programie utwory Wolfganga A. Mozarta, pieśni Antona Weberna, etiudy Konstantego Regamey’a oraz Sonety Szekspira – Pawła Mykietyna. Wystąpią: Olga Pasiecznik (sopran) i Maciej Grzybowski (fortepian).

JASIENICA
Widowisko w Jasienicy
Z inicjatywy Środowiskowego Domu Samopomocy w Bliznem niepoelnosprawni artyści-amatorzy przygotowali spektakl i prace plastyczne, które będą prezentowane w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy w Jasienicy. Planowane są również występy taneczne dzieci i degustacja swojskiego jadła. Początek imprezy: 10.30 w sobotę

W Filharmonii Rzeszowskiej – Koncert w Filharmonii
W piątek o godz. 19 w Filharmonii Rzeszowskiej odbędzie się koncert symfoniczny. Orkiestrę poprowadzi amerykański dyrygent Joel Eric Suben. W pierwszej części usłyszymy utwory A.L. Scarmolina – Taniec z op. Kalif i Trzy miniatury oraz G. Bottesiniego Grand duo concertante. Po przerwie orkiestra wykona IV Symfonię G-dur Gustawa Mahlera. Utwór zostanie uświetniony występem znakomitej śpiewaczki Bożeny Harasimowicz – Haas.
Halka
Estrada Rzeszowska zaprasza na „Halkę” Stanisława Moniuszki w wykonaniu Opery Śląskiej. Operę podziwiać będziemy mogli w sali Filharmonii Rzeszowskiej w sobotę o godz. 17.

„Halka” opowiada o tragicznej miłości syna bogatego szlachcica Janusza i córki ubogiego górala – Halki. Stanisław Moniuszko napisał muzykę świetnie współgrającą z losami bohaterów. Takie arie: „Gdybym rannym słońcem” (aria Halki) i arie Jontka z IV aktu stały się powszechnie znanymi i śpiewanymi utworami. Urodą tej opery jest niezwykła melodyjność arii, duetów i chórów. Na uwagę zasługują dynamiczne tańce góralskie i mocno eksponowane tańce narodowe – polonez i mazur. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Estradzie Rzeszowskiej.

Teatr
Królowa śniegu
W niedzielę o godz. 16.30 Teatr „Maska” w Rzeszowie zaprasza najmłodszych widzów przedstawienie ” Królowa śniegu”. Rozbite lustro jest źródłem zła. Kawałki tego diabelskiego lustra rozsypały się po całym świecie. Czy zło można pokonać? Odpowiedzi na to pytanie szuka mała Gerda, bohaterka baśni „Królowa Śniegu”. „Królowa Śniegu”. Spektakl jest oparty na motywach baśni Andersena.

Pamiętnik narkomanki
W niedzielę, o godz. 16, w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej „Pamiętnik narkomanki” Barbary Rosiek z piosenkami Edwarda Stachury.
Jest to historia dziewczyny, której narkotyki odebrały kilkanaście lat życia i która – balansując na krawędzi śmierci – znajduje w sobie dość siły by wyrwać się z uzależnienia. Spektakl wyreżyserował Henryk Rozen.
Rzeszów

K O N C E R T Y
Rzeszów
Lipnicka i Porter Niezwykły duet !
Międzynarodowy duet Anita Lipnicka & John Porter ponownie przybędzie do Rzeszowa. Wystąpi w Akademii 9 grudnia. Tym razem z utworami ze świeżo wydanego albumu „Inside Story”.
Bilety można już kupić w CH „Europa II” (stoisko z telefonami „Sernice”, restauracja „Akademia” i sklep muzyczny „Best”).

Alosza Awdiejew
Krakowski pieśniarz, tancerz i aktor, wystąpi w piątek, 9 bm., w rzeszowskim kinie „Zorza”. Ten, urodzony na północnym Kaukazie artysta, śpiewa o miłości, zdradzie, cierpieniu, radości. O sobie mówi: – Jestem z powołania błaznem i uważam, że to jest bardzo szlachetna profesja, bowiem rozśmieszyć człowieka, to znaczy przywrócić go do życia. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety można kupić w kinie „Zorza”, Estradzie Rzeszowskiej, w sklepie „Rzeszowianka”, w sklepie muzycznym „BEST” i w TESCO.

Hey
Koncert zespołu Hey, który miał się odbyć wczoraj w klubie „Akademia”, nie doszedł do skutku z powodu choroby wokalistki Katarzyny Nosowskiej. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę. Bilety zachowują ważność.

W dwa tygodnie po wydaniu płyty „Echosystem” grupa Hey wyśpiewa ją na żywo. Koncert już w niedzielę w klubie Akademia.
Zanim zaśpiewa Kasia Nosowska na scenie zobaczymy Penny Lane – zespół założony przez Wojtka Kuderskiego – perkusistę grupy Myslovitz i Mietalla Walusia z Negatywu.
Koncert rozpocznie się ok. godz. 19. Wcześniej, o godz. 5, muzycy spotkają się z fanami w dziale muzycznym Media Markt.
Bilety na koncert można kupić w CH Europa II (restauracja „Akademia” i sklep muzyczny „Best”). W przedsprzedaży kosztują 25 zł. W dniu koncertu – 30 zł.
JAZZ NA ŻYWO
Weekend w Jazz Clubie Gramofon to dwa wieczory z muzyką na żywo. W piątek fuzion jazz w wykonaniu Jay Jazz Band, w sobotę -latino jazz night i koncert grupy Latino Granda

Klub POD PALMĄ
Klub zaprasza w piątek na koncert hip-hopowy. Zagrają: Włodi, Koras, S2O/Szeroko otwarte oczy, BEBE, Kaiteu, Homex, DJ Cel, TEK.N. Początek imprezy o godz. 20. Bilet 25 zł. Natomiast w piątek, 16 grudnia, w klubie Pod Palmą odbędzie się trzecia STREFA CHAOSU. Zagrają JESUS CHRYSLER SUICIDE, 004 oraz PUNK MAŁOLATY. Impreza rozpocznie się o godz. 20. Bilety w cenie 8 zł do nabycia przed koncertem oraz w sklepach Dibo (ul. Kopernika 4), Code (ul. Matejki 16).

COVERY RAMONES
W sobotę w Formalinie posłuchać będzie można coverów grupy Ramones w wykonaniu dębickiej grupy Ramoneski. Wystąpią też Nic Śmiesznego z Brzeźnicy i hardcoreowe No Remose z Krosna. Start o godz.19. Wstęp -5zł.

Krosno
Ciryam
W sobotę o godz. 19.30, w Sali KDK przy ul. Kolejowej odbędzie się koncert grupy Ciryam, promujący nowy album formacji, który ukaże się początkiem 2006r. Jako support wystąpi zespół Transmission ze Strzyżowa. Bilety kosztują 6 zł

Jasło
Pudelsi
W sobotę w zajeździe Pod Skałą: magia fryzur pokaz Studia O4 Jolanty Misiołek z zespołem, warsztaty kosmetyczne, pokazy kolekcji sukien karnawałowych, bielizny i futer damskich oraz biżuterii. Gośćmi specjalnymi będą: Maciej Maleńczuk i grupa Pudelsi. Początek imprezy godz.20.
Mielec i Sanok
Akurat
Na trasę koncerową zapowiadającą album „Fantasmagorie” ,wyruszyła bielska grupa Akurat. W piątek dotrą do mieleckiego klubu Studio. dzień później pojawią się w sanockim klubie Cassanova. Oprócz premierowych piosenek zagrają materiał z „Prowincji” i „Pomarańczy”. Koncerty rozpoczna się o godz.20.

Co słychać w klubach .
ALIBI
Rzeszów. Klubowe dźwięki w piątek rozkręcał będzie DJ C:Door. W sobotę -zabawa w rytmach hitów.
GRAMOFON Jazz Club (Rzeszów ul. 3 Maja 13 ) -wieczory z muzyką na żywo
PIANO
Rzeszowski Piano Club (przy ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na „Sexy Black Music”, a w sobotę na „ekspresową imprezkę”. W środę „Crazy 60-kicz Party”.
FORMALINA
Pub Formalina zaprasza w piątek na kolejne Vinyl Party. Muzykę w klimatach lat 80, z czarnych winyli zaserwuje DJ Terror. Wstęp -gratis.
KWADRAT
Nowo otwarty klub muzyczny Kwadrat przy istniejącej już restauracji (ul. Przesmyk 6) zaprasza w piątek na house session. Sobota najlepsza w Kwadracie… Wstęp dla osób powyżej 21 roku życia.
AKADEMIA
W piątek klub zaprasza na koncert Anity Lipnickiej & Johna Portera – Inside Story.
W sobotę Akademia zaprasza na super imprezę House Party – część 1 z chillout flavor. Impreza LATIN HUSTLE w stylu latin – afro house, vocal house, progressive tribal. Zagra Dj Ralph członek kolektywu Vinyl Sombreroz. Styl jaki prezentuje to szeroko pojęty house począwszy od latin, afro house przez lekkie brzmienia disco/vocal housu po energetyczne rytmy elektro housow. Jest rezydentem klubu 68 i klubu Czekolada w Lublinie. Pierwszych 300 osób ma na imprezę wstęp wolny.
W niedzielę ze swoim repertuarem zagości w Akademii grupa HEJ, która promować będzie swój nowy album! Bilety zakupione wcześniej zachowują ważność. Gościem koncertu będzie „Penny Lane”.
LE MADAME
Klub-restauracja Le Madame (ul. Matejki 8) zaprasza w piątek Brown Sugar Party czyli taneczny koktajl muzyczny (muzyka lata 60. – 70.). W sobotę rytmy klubowe. Dobra muzyka taneczna do białego rana.
W niedzielę After party. Gra DJ Konrad DJ Kris.
MIRAMONTI
Rzeszowska restauracja (przy ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek sobota na dyskotekę w rytmie lat 60.,70.,80. Początek o godz. 20.
H2O
W piątek i w sobotę odbędą się dyskoteki w klimatach r`n`b. Można liczyć na Szczęśliwą Godzinę.
KINO Rzeszów
DJ Lenivca i jego lightowych klimatów posłuchać będzie można w Kinie w trakcie piątkowej imprezy-Klubowo na zimę.
W sobotę tradycyjnie -Nowy Muzyczny Format. Za konsoletą DJ Clermont Ferrand, a w niedzielę karaoke pod hasłem „Ty śpiewasz -my stawiamy”
ATTIC
Pub Attic w Sędziszowie Młp. (ul. 3 Maja 31) to lokal z cyklu „3 w 1”. Jest tu pub, pizzeria i dyskoteka. W piątek i sobotę dyskoteka. W środę odbędzie się karaoke. Wstęp zawsze wolny. Dla kibiców projekcja meczy i skoków narciarskich. Atutem sędziszowskiego pubu jest oryginalny klimat, częste promocje i… pyszna pizza.
AKROPOLIS
Restauracja Tawerna Grecka Akropolis – pierwsza w Rzeszowie naleśnikarnia (ul. Rynek 18) zaprasza w piątek, sobotę i niedzielę na romantyczną kolację przy świecach.
TRYGON
W piątek klub Trygon (ul. Piłsudskiego 31) zaprasza na House ADWENTure Night pod dźwięczną nazwą SILKy SEXy FETish BEATs. Muzycznych emocji z pogranicza deep house, electro house, funky, disco i break beat dostarczą: MELODee, YAos i LUCK van srock. Początek o godz. 21, wstęp 5 zł.

HOBBY
Rzeszów – Dla akwarystów
Klub Osiedlowy „Metalowiec” (ul. Graniczna 6) zaprasza akwarystów. Giełda rozpocznie się w niedzielę, o godz. 10.

Szwajcaria – kraj komiksu
Plansze współczesnych komiksów szwajcarskich do 18bm można oglądać w galerii Wojewódzkiego Domu Kultury.
Wystawa jest pierwszą w Rzeszowie prezentacją dorobku światowego komiksu. Można na niej zobaczyć również komiksy autorów naszego regionu.

NA SPORTOWO
RZESZÓW
Z PTTK za miasto
W niedzielę odbędzie się kolejna wyprawa z cyklu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”. Trasa: Dynów – Dąbrówka Starzeńska – Dynów. W programie m. in. pieczenie kiełbasy, a także możliwość uczestniczenia w mszy św. Do przejścia ok. 16 km. Koszt wycieczki ok. 15 zł.

WKRÓTCE
Skrzypek na dachu
Teatr Muzyczny z Łodzi wystawi w poniedziałek w sali Filharmonii Rzeszowskiej, ten najpopularniejszy musical XX wieku. Na nowojorskim Broadwayu „Skrzypek na dachu” grany był nieprzerwanie przez 10 lat. Musical przyciąga niezwykłą muzyką Jerry’ego Bock’a, żywiołowymi tańcami rosyjskimi i żydowskimi oraz wspaniałymi piosenkami.

Zdjęcia z Mongolii
Podkarpacki Klub Podróżnika zaprasza na pokaz zdjęć z Mongolii autorstwa Mirosława Mazurka, połączony z regionalną muzyką. Spotkanie odbędzie się we wtorek, w pubie Atmosfera (ul. Grunwaldzka 26). Początek o godz. 19. gkr

Jazz Clubie Gramofon
Jarosław Śmietana to najlepszy gitarzysta jazzowy w kraju. Mówi się o nim, że potrafi zagrać niemal wszystko – od klasycznego jazzu poprzez bluesa, soul, pop, balladę poetycką po ostrego rocka.
Lista jego dokonań kompozytorskich jest imponująca. Śmietana utworzył ponad 200 utworów jazzowych. Nagrał ponad 20 płyt. Słyszeć go można na płytach wielu wykonawców jazzowych i bluesowych. Na wspólne występy zapraszają go największe sławy. Grał z Henrykiem Majewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, ale także z Ewą Bem, Andrzejem Zauchą. Na międzynarodowych scenach towarzyszył takim znakomitościom jak Art Farmer, Freddie Hubbard, Eddie Henderson, Carter Jefferson, Andy McKee, David Gilmore i Dave Friedman. 13 grudnia Jarosław Śmietana wystąpi w rzeszowskim Jazz Clubie Gramofon.

Andersen w WDK
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie w związku z dwusetną rocznicą urodzin Hansa Christiana Andersena zaprasza na związane z tym wydarzeniem prezentacje artystyczne. W poniedziałek o godz. 12 wyświetlany będzie film „Młody Andersen”. Film przeznaczony jest dla młodzieży szkół średnich. Miejsca rezerwować telefonicznie pod nr. 8535257 w. 41. We wtorek, środę, czwartek – Bajki Andersena: pokaz filmów animowanych na podstawie baśni: „Krzesiwo”, „Głupi Jaś”, „Królowa Śniegu”. W sobotę, 17 grudnia o godz. 17 film pt. „Hans Christian Andersen i jego cień”. W czwartek o godz. 10 odbędą się prezentacje sceniczne stworzone w oparciu o teksty baśniopisarza. Wystąpi ponad stu wykonawców z różnych szkół podstawowych z terenu województwa.

Życzymy udanego weekendu !
CIT w Rzeszowie, Sylwia Hausner

Strona główna:
Źródło: Super Nowości, GC „Nowiny”, www.gazeta.pl, www.imprezy.rzeszow.pl, www.resinet.pl