IMPREZY, PROPOZYCJE NA WEEKEND 25-27.11.2005 r.

IMPREZY
RZESZÓW – Filmowe Andrzejki w kinie Zorza
W piątek o godz. 21 odbędą się w kinie Zorza „Filmowe Andrzejki”. Pokaz 3 super komedii: „Zatańcz ze mną”, „Nigdy w życiu”, „Sposób na teściową”. W przerwach wiele atrakcji, wróżka, tarot, wróżby, konkursy, niespodzianki…Cena karnetu – 18zł (do biletu kawa gratis).

Na skrzydłach muzyki
W piątek o godz. 11 rozpocznie się 2. Rzeszowski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Uczestnicy zaprezentują się w 3 kategoriach wiekowych. Na scenie ODK Pobitno (ul. Konfedaratów Barskich 43) wystąpi prawie 80 wykonawców. Zakończenie ok. godz. 19. Wstęp wolny.

Drum&Bass
W piątek o godz. 21.30 w Reaktorze impreza „Drum&Bass Reaction”. Miksować będą didżeje E.Space, Likoe, Hydra i Sandoz. Wstęp 5 zł.

Tanie linie lotnicze z Rzeszowa – Rozkład przylotów i odlotów oraz inne przydatne informacje na stronie: Airport Rzeszów

Taneczne andrzejki
W sobotę w godz. 17 – 24 w Klubie Turkus WDK w Rzeszowie odbędzie się „Andrzejkowy wieczorek taneczny” dla starszych dwudziestolatków. Impreza trwać będzie od godz. 17. do 24. Miejsca rezerwować tel. 8535257 w. 35.

Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych
W sobotę o godz. 9 w rzeszowskim Gimnazjum nr 8 (ul. Miodowa 6) odbędzie się Gimnazjalny Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych. Będzie to już 5. edycja tej imprezy. Podczas Przeglądu młodzież zaprezentuje obcojęzyczne sztuki współczesne oraz bajki w oryginale.
Akademia komiksu
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Rzeszowska akademia komiksu”, które odbędzie się w sobotę w sali audiowizualnej WDK w Rzeszowie, ul. Okrzei 7. Grupa anime – godz. 12., spotkanie sekcji komiksowej – godz. 14. Wstęp wolny.

Spotkanie z Jerzym Fąfarą
W niedzielę o godz. 14 w Centrum Plaza w Rzeszowie (ul. Rejtana) odbędzie się spotkanie ze znanym rzeszowskim twórcą Jerzym J. Fąfarą, autorem powieści „Brzytwy kata Sellingera”. Spotkanie organizowane przez Empik poprowadzi dziennikarz TVP3 Włodzimierz Rudolf.

JASŁO
Spotkania z pisarzem
W piątek o godz. 11.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle (ul. Kołłątaja 1) odbędzie się spotkanie z Mirosławem Nahaczem, autorem książek Osiem cztery, Bombel oraz Bocian i Lola. W sobotę o godz. 16 spotkanie z pisarzem w MBP w Gorlicach (ul. Jagiełły 1),

KROSNO
Spotkania teatralne
W ramach XXVIII Krośnieńskich Spotkań Teatralnych, w piątek o godz. 11 w sali KDK (ul. Kolejowa) słuchacze Prywatnej Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krośnie zaprezentują się w przedstawieniu „Moralność pani Dulskiej”. W sobotę o godz. 18 Teatr Mały z Krośnieńskiego Domu Kultury przedstawi spektakl „Szczęśliwiec”.

KOLBUSZOWA
Andrzejkowa „Arabeska” – W sobotę o godz. 15 w Miejskim Dom Kultury w Kolbuszowej odbędzie się Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Arabeska”. Zespoły tańczyć będą rock’n’rolla. W przerwach pomiędzy występami przewidziano wróżby z udziałem publiczności. Po przeglądzie impreza andrzejkowa.

BŁAŻOWA
Zbierają na klasztor – W niedzielę o godz. 15 w sali widowiskowej GOK w Błażowej odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego zbierane będą wolne datki na ratowanie klasztoru w Borku Starym.

W Filharmonii Rzeszowskiej – Michał Urbaniak i Marcin Pospieszalski. Powyższe nazwiska są gwarancją udanego koncertu. Urbaniak i Pospieszalski zaprezentują się rzeszowskiej publiczności w piątek (25 bm.) o godz. 19 w Filharmonii Rzeszowskiej.

Koncert symfoniczny – Rzeszów
W sobotę o godz. 19 w Filharmonii Rzeszowskiej odbędzie się koncert symfoniczny, w programie którego znajdą się utwory L. van Beethovena, R. Straussa oraz J. Brahmsa.
Koncert poprowadzi koncertmistrz Filharmonii Rzeszowskiej Robert Naściszewski, a solistami będą utalentowani instrumentaliści: klarnecista Arkadiusz Adamski – solista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i fagocista Janusz Witkowski – muzyk, solista Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.
Podczas koncertu usłyszymy Uwerturę „Egmont” L. van Beethovena. Utwór powstał na zlecenie napisania muzyki do tragedii Goethego „Egmont”. W dalszej części koncertu „Duett Concertino” R. Straussa na klarnet, fagot, orkiestrę smyczkową i harfę, a także II Symfonia D-dur J. Brahmsa.

Koncert Adama Harasiewicza
W niedzielę o godz. 17 w Filharmonii Rzeszowskiej odbędzie się koncert Adama Harasiewicza. W programie muzyka Fryderyka Chopina. Bilety w cenie 10 zł dla dorosłych oraz 5 zł dla młodzieży i studentów.

Na deskach teatru
RZESZÓW TEATR „Maska”
Przygody rozbójnika Rumcajsa
Wspaniała muzyka, dobry humor i barwne dekoracje to tylko niektóre atuty spektaklu o przygodach dobrego rozbójnika Rumcajsa. Przedstawienie adresowane do najmłodszych widzów odbędzie się w niedzielę o godz. 16.30 w rzeszowskim Teatrze „Maska”.
Kompozytor, reżyser i choreograf na kanwie opowieści o dobrym rozbójniku bawią się różnymi rodzajami muzyki. W spektaklu zabrzmi rock, reggae, hip-hop, dance. Na zasadzie kontrastu wprowadzono też klasycznego menueta. Co ciekawe, w tej wielości nie zatracono baśniowego charakteru rumcajsowego świata.

TEATR im. Wandy Siemaszkowej
Skrzyneczka bez pudła – W niedzielę – finał 44. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych. Na zakończenie Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, pokaże sztukę „Skrzyneczka bez pudła” Wiesława Dymnego, w reżyserii Andrzeja Sadowskiego. Jej bohater zamawia u stolarza skrzyneczkę, i przy okazji poznaje historię jego miłości oraz rozwiązuje zagadkę morderstwa.

Trochę sadyzmu
Sztuka Japończyka Yukio Mishimy – „Madame de Sade”, rozpocznie 44 Rzeszowskie Spotkania Teatralne.
Na scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej wystąpią Sylwia Zmitrowicz, Ewa Wiśniewska, Joanna Pokojska, Marzena Trybała, Maria Ciunelis, Katarzyna Łochowska. Rzecz dzieje się w XVIII-wiecznej Francji. Spektakl w reżyserii Barbary Sass przywozi Teatr Ateneum z Warszawy. Imprezą towarzyszącą będzie otwarcie wystawy X Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego, a w Szajna Galerii – ekspozycja plakatów Holgera Matthiesa, austriackiego mistrza tego gatunku sztuki.

KROSNO – Moralność pani Dulskiej oraz Szęśliwiec
W weekend publiczność obejrzy dwa kolejne spektakle w ramach Krośnieńskich Spotkań Teatralnych .
W piątek o godz. 11, w sali KDK , „Moralnośc pani Dulskiej”- sztukę Gabrieli Zapolskiej wystawią słuchacze Prywatnej Szkoły Wokalno Aktorskiej . Bilety 8zł.
W sobotę „Szęśliwiec” -autorska sztuka Rafała Gużkowskiego w wykonaniu aktorów teatrów Teatru Małego KDK. Godz.18,wstęp wolny

JASŁO – Pro-Scenki
W MDK-1 Przegląd Uczniowskich Teatrów Profilaktycznych „Pro-Scenki” .Poczatek w piątek o godz.11. W programie też warsztaty teatralne oraz spektakl Zespołu Teatralnego Agencji „PROXIMA” z Krakowa.

WYSTAWY
Rzeszów – BWA zaprasza
Do 11 grudnia w sali wystawowej Domu Sztuki w Rzeszowie trwać będzie wystawa malarstwa Walentego Wróblewskiego z Lublina. Natomiast w Galerii Małej w tym czasie prezentować będzie obrazy Barbara Victoria Bokota.

Droga – Do 30 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie można oglądać wystawę twórczości grupy plastycznej „Droga”. Wstęp wolny.

Moje rodzinne – W piątek o godz. 18 w OKK „Karton” (ul. Ofiar Katynia 6) nastąpi otwarcie wystawy „Moje rodzinne…” Andrzeja Pęckowskiego, rzeźbiarza i malarza.

Tryńcza – Rysunek satyryczny
W piątek o godz. 17 w Urzędzie Gminy Tryńcza w sali narad odbędzie się otwarcie wystawyę rysunku satyrycznego Henryka Cebuli.

Jarosław – Grafika, malarstwo
Do 2 grudnia w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu będzie można oglądać wystawę grafiki, malarstwa i rysunku Dagmary Skubisz, absolwentki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

Tyczyn – Między ostem a różą
W sali widowiskowej MGOK w Tyczynie można oglądać wystawę fotografii Mieczysława A. Łypa „Między ostem a różą . Opowieść o Stanisławie Kopiec”. Wystawa jest czynna do soboty, 10 grudnia.

Stalowa Wola – W stronę Schulza
Muzeum Regionalne szykuje wystawę prac inspirowanych twórczością Brunona Schulza. Znajdą się na niej dzieła kilkunastu artystów, m.in. Beksińskiego, Starowieyskiego, Lebensteina i Horowitza oraz samego Schulza. Wernisaż odbędzie się w sobotę o godz. 18. Po wernisażu spotkanie z Joanna Siedlecką, autorką książki „Wypominki o pisarzach polskich”.

K O N C E R T Y
Sanok – Gary Guthman
W sobotę, o godz. 17, w Sanockim Domu Kultury z koncertem „Salute to swing” wystąpi gwiazda swingu amerykańskiego, wirtuoz trąbki, Gary Guthman. Towarzyszyć mu będzie „Trio” Filipa Wojciechowskiego. Bilety kosztują 15 zł.

Krosno – Dżem w Armagedonie
W niedzielę, o godz. 19, w klubowej sali wystąpi legendarna grupa Dżem. Po koncercie imprezę poprowadzi DJ Bartek. Lokal będzie czynny od godz. 18. Bilety w cenie 15 zł (szkolny) i 20 zł.

Rzeszów – WWO
Na ogólnopolska trasę koncertową wyruszyła nagrywająca dla Prosto grupa WWO. W piątek zarymują w klubie Pod Palmą. W trakcie koncertu zaprezentują swój najnowszy, dwupłytowy album. Później imprezka, którą nakręcał będzie DJ Deszczu Strugi. Bilety kupić można w skateshopach Dibo i Code oraz w klubie.

Świetliki – Najnowszy, nagrany z Bogusławem Lindą, materiał zatytułowany „Las Putas Malancólicas” przedstawią w niedzielę Świetliki. Koncert odbędzie się w klubie Trygon. Start o godz. 20. Bilety w przedsprzedaży kosztują 15zł, w dniu koncertu -18zł.

DLA UCHA
PRZEMYŚL – Wiedeńczyk z Łańcuta
W 90 rocznicę śmierci Theodora Leszetyckiego, koncert poświęconym pamięci tego pedagoga, pianisty i kompozytora. Początek w piątek ,o godz.18, w sali Towarzystwa Muzycznego (Rynek 5).

PRUSIEK gm.Sanok
Jubileusz „Kamratów”
Jubileusz 20-lecia obchodzi kapela ludowa Kamraty. Z tej okazji w sobotę odbędzie się wielki koncert. Początek o godz. 18.

JEDLICZE
Koncert andrzejkowy
W sobotę ,o godz.17, w sali Rafinerii Nafty, wystąpią artyści Gliwickiego Teatru Muzycznego. W programie utwory z operetek i musicali, m.in.Rossiniego, Straussa i Lehara.

Co słychać w klubach
Otwiera się Gramofon – W sobotę, o godz. 20 – długo oczekiwane otwarcie Jazz Club Gramofon (ul. 3 Maja). Gwiazdą wieczoru będzie jazzowa formacja Jazz Time – znakomici muzycy grający na co dzień trasy koncertowe w całej Polsce.

COMPACT
Klub Compact (ul. Sikorskiego 118) zaprasza w piątek na bal andrzejkowy. Atrakcją wieczoru będzie zespół Progres. Początek imprezy o godz. 20.00. W cenie biletu posiłki gorące, napoje i zakąski. W sobotę dyskoteka andrzejkowa, na której prezentowane będą najnowsze przeboje, a także znane starsze hity z lat 80. i 90.. Start o godz. 21.00. Zabawa do białego rana w rytmach największych przebojów.

PIANO
Rzeszowski Piano Club (przy ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na pokaz fryzur Studia 04. Panie o imieniu Katarzyna mają wstęp gratis. Atrakcją wieczoru będzie strzyżenie włosów przez profesjonalnych fryzjerów. W sobotę na Summer Memories Party 2 czyli powtórka szalonej wakacyjnej nocy. Andrzejkowe party do białego rana. W programie wróżby, konkursy, promocji i mnóstwo nagród. Początek imprezy o godz. 20.

AKROPOLIS
Tawerna Grecka Akropolis (ul. Rynek 18) zaprasza w piątek, sobotę i niedzielę na romantyczną kolację przy świecach. Z okazji andrzejek specjalne zestawy w promocyjnych cenach.

KWADRAT
Nowo otwarty klub muzyczny Kwadrat przy istniejącej już restauracji (ul. Przesmyk 6) zaprasza na piątkową dyskotekę przedandrzejkową. Wstęp dla osób powyżej 21 roku życia

AKADEMIA
W piątek klub zaprasza na złote przeboje z płyt. Gościem wieczoru będzie zespół New Porter. W sobotę Akademia zaprasza na imprezę z super muzyką, extra klimatami oraz z wieloma niespodziankami! Główną atrakcją tego wieczoru będzie o północy pokaz najnowszej kolekcji firmy RESERVED. W środę ze swoim repertuarem zagości w Akademii grupa DŻEM! Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”. I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję i staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje… A w czwartek w klubie Indios Bravos. Początek koncertu o godz. 21

LE MADAME
Klub-restauracja Le Madame (ul. Matejki 8) zaprasza w piątek na Brown Sugar Party (R&B, soul, funky, latino, old disco). W sobotę wieczór andrzejkowy. W programie: krakowski zespół SET-UP, wróżka Regina, DJ Konrad oraz konkursy z nagrodami.

MIRAMONTI
Rzeszowska restauracja (przy ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na dyskotekę andrzejkową w rytmie lat 60.,70.,80. Początek o godz. 20. W sobotę dancing z muzyką na żywo. Start o godz. 20. W niedzielę, poniedziałek, wtorek, środę – wieczorki andrzejkowe przy muzyce z lat 60. – 80.

ALIBI
Rzeszowski klub Alibi (ul. Mickiewicza 13) zaprasza w piątek i sobotę na dyskotekę andrzejkową do białego rana w rytmach samych hitów.

IMPERIUM
Klub Imperium w Bratkowicach zaprasza w sobotę dyskoteka andrzejkowa. Zagra gość specjaalny dj Bezzo. Dziewczyny do godz. 21.30 wstęp gratis. W niedzielę klub zaprasza na pyszną pizzę.

ATTIC
Pub Attic w Sędziszowie Młp. (ul. 3 Maja 31) to lokal z cyklu „3 w 1”. Jest tu pub, pizzeria i dyskoteka. W piątek i sobotę dyskoteka. W środę, 30 listopada, odbędzie się karaoke, a po nim dyskoteka andrzejkowa do białego rana. Wstęp zawsze wolny. Dla kibiców projekcja meczy. Atutem sędziszowskiego pubu jest oryginalny klimat, częste promocje i… pyszna pizza.

H2O
Legendarny klub H20 (ul. Rynek 9) zaprasza w piątek i sobotę na super imprezę. Dla wszystkich andrzejkowych gości szalone promocje. Wstęp wolny.

NA SPORTOWO
RZESZÓW – Z przewodnikiem za miasto
W niedzielę odbędzie się kolejna wyprawa z cyklu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”. Trasa: Hłudno – Izdebki Do przejścia ok. 12 km. Zbiórka chętnych w niedzielę, o godz. 7 na dworcu głównym PKS (stanowisko nr2) . Powrót do Rzeszowa przewidziany jest na godz.14. Całkowity koszt biletów ok. 20 zł.

PRZEMYŚL
Emocje pod koszem – Mecz Amatorskiej Ligi Koszykówki Mężczyzn „ALBA”. Piątek godz. 19.15, niedziela -godz.16.30-18.30 (po 4 mecze). Hala przy ul. Mickiewicza. Wstęp wolny.

Zagraj w szachy – Turniej szachowy Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Sobota -godz. 9.15. Hala przy ul. MIckiewicza, sala kolumnowa. Wystartować może każdy.

Małe bramki
Mecze o mistrzostwo Amatorskiej Ligi „Piątek” , Niedziela-godz.9-14.30. Hala przy ul. Mickiewicza.Wstęp wolny.

JAROSŁAW
Relaksowe kopanie – Halowe rozgrywki Piłkarskiej Ligi „Piątek”. Sobota-godz. 14-20. Hala przy ul. Sikorskiego. Wejście bezpłatne.

SANOK
Dzieci na łyżwach – W sobotę i niedzielę na torze lodowym „Błonie” odbędą sięOgólnopolskie Zawody Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim. Poprzedzi je uroczyste otwarcie toru po jego modernizacji (sobota, godz.9.30). Zawody rozgrywane będą w kategoriach do lat 10,11,12 i 13. W sobotę będą to biegi indywidualne, w niedzielę drużynowe. Początek godz. 9.30

WKRÓTCE
Koncert Grażyny Auguścik
W Filharmonii Rzeszowskiej 4 grudnia o godzinie 19. odbędzie się niezwykły koncert Grażyny Auguścik, Cracow Klezmer Bend i Johna McLean. Bilety w cenie 30 zł normalny i 20 zł ulgowy.

Koncert Filharmonii Narodowej
W niedzielę, 11 grudnia w sali MDK w Łańcucie o godz. 17 odbędzie się koncert nadzwyczajny Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej. Koncert poprowadzi Jan Lewtak, koncertmistrz Filharmonii. Koncert organizuje łańcucka filia krakowskiego Odziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Życzymy udanego weekendu !
CIT w Rzeszowie
Sylwia Hausner

Źródło: Super Nowości , GC „Nowiny”, www.gazeta.pl