IMPREZY: PROPOZYCJE NA WEEKEND 6-8.01.2006 R.

IMPREZY
Film i komiks – W sobotę w godz. 12 – 17 w studiu audiowizualnym Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się Noworoczne Spotkanie z Anime i Sekcją Komiksową. W programie projekcje filmów i prezentacje prac komiksowych.

Zabawa taneczna
Klub Seniora z Osiedla Tysiąclecia zaprasza na zabawę taneczną, która odbędzie się w sobotę o godz. 17 w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Kochanowskiego w Rzeszowie.

Dyskusyjny Klub Filmowy w Krośnie
5 – 26 stycznia, godz. 19, Krośnieński Dom Kultury, ul. Bieszczadzka. Kino Krośnieńskiego Domu Kultury zaprasza na kolejna serię filmów w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego 16 mm. W styczniu obrazy mistrza francuskiej Nowej Fali – Francois Truffaut.
5 stycznia „Gładka skóra” (1964), psychologiczny portret dojrzałego mężczyzny uwikłanego w romans z młoda dziewczyną;
12 stycznia „Skradzione pocałunki” (1968), historia Antoine poszukującego dla siebie odpowiedniego zajęcia i prawdziwej miłości;
19 stycznia „Małżeństwo” (1970), bezkompromisowe prawdy i paradoksy instytucji małżeństwa w dalszych losach Antoine Doinela, bohatera „Skradzionych pocałunków”;
26 stycznia „Zielony pokój” (1978), film opowiadający o wpływie śmierci na tych jeszcze żyjących.
Bilety w cenie 6 zł, karnet na wszystkie filmy w cenie 20 zł.

Kolędy i pastorałki
Krosno – W sobotę ,o godz. 16,w kościele pw.św. Piotra i Jana z Dukli -VI Euroregionalny Koncert Kolęd.

Jasło – W JDK w sobotę -finałowy koncert laureatów XI Konkursu Kolęd i Pastorałek -„Na nutę kantyczek”. Początek o godz. 16.

Rymanów – W niedzielę o godz. 15, w sali kina „Irys” odbędzie się wieczór z kolędą.

Strzyżów – Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz wystąpią w niedzielę na scenie Domu Kultury „Sokół”. Początek o godz. 16

Straszydle – W sobotę -„Spotkanie z kolędą”. Od godz.16, na scenie zaśpiewa Zespół Pieśni i Tańca „Lubenka” , a pastorałki Zespół Śpiewaczy „Lubenianki”. Widowisko kolędnicze przedstawi Zespół Straszydlanie.

Błażowa, Futoma – Charytatywne koncerty kolęd i pastorałek odbędą się w piątek, o godz. 18, GOK w Błażowej i w niedzielę, o godz. 14.30 w podstawówce w Futomie. Pieniądze zbierane będą na ratowanie klasztoru w Borku Starym.

Opłatek u piłsudczyków – Podkarpacki Związek Piłsudczyków zaprasza w niedzielę na spotkanie noworoczne. O godz. 11 rozpocznie się msza w kościele przy ul. 3 Maja-kolędy zaśpiewa młodzież z Centrum Sztuki Wokalnej przy PZP. O godz. 12-spotkanie w siedzibie przy ul. Jagiellońskiej.

Koncert Noworoczny – Przemyśl. W piątek ,na Zamku Kazimierzowskim , z Galowym Koncertem Noworocznym wystąpi Przemyska Orkiestra Kameralna. Początek o godz. 19

Zagrają w farze – Jasło. Noworoczny koncert odbędzie się w niedzielę, w kościele farnym o godz. 16.30. W programie: Bach, Vivaldi, Charpentier, Purcel i Widor

Spotkanie chórów – Kraczkowa. II spotkanie chórów gminy Łańcut odbędzie się w niedzielę w kościele. Wystapią m.in.Fraza z Kosiny, Camerata z Soniny i Alcanto z Albigowej

FILHARMONIA
W piątek, 13 bm., o godz. 19 w Filharmonii Rzeszowskiej odbędzie się koncert. Orkiestrę poprowadzi dyrygent pochodzący z Rzeszowa – wychowanek prof. Jerzego Katlewicza – Tomasz Chmiel, solistą koncertu będzie wybitny pianista – Janusz Olejniczak. Sławę dał mu VIII KONKURS CHOPINOWSKI w 1970 roku i dziś wciąż znany jest w kraju oraz za granicą przede wszystkim jako interpretator muzyki Chopina. W programie koncertu znajdą się utwory znane i lubiane a będą to: Uwertura do „Snu nocy letniej” F. Mendelssohna, Koncert fortepianowy f – moll op. 21 F. Chopina oraz I i II Suita z op. Carmen G. Bizeta.

TEATR
Komicznie, lirycznie, tragicznie – W ten weekend w rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej posłuchamy historii ludzi opowiedzianych słowami Agnieszki Osieckiej i zobaczymy szalenie dowcipną, błyskotliwą i inteligentną komedię „Mój boski rozwód”.
Spektakl „Cafe Sax” zobaczymy w sobotę i w niedzielę o godz. 18 na dużej scenie. W spektaklu „Cafe Sax” zaprezentowane zostaną największe przeboje, do których teksty napisała Agnieszka Osiecka. Ta wielka poetka codzienności, potrafiła zamykać najważniejsze sprawy w najprostszych słowach. „Między wierszami”…
Spektakl „Mój boski rozwód” zobaczymy w sobotę i w niedzielę o godz. 17 na małej scenie.

WYSTAWY
BWA zaprasza – W sali górnej można oglądać pokonkursową wystawę „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2005”, a w sali dolnej wystawę znakomitego grafika, profesora Włodzimierza Kotkowskiego. W Galerii Małej można oglądać malarstwo Marcina Ruta. Wystawy potrwają do 15 stycznia 2006 r.

Rysunek, grafika – W Galerii Teatru „Maska” w Rzeszowie można oglądać prace Reginy Słabiak. Galeria czynna jest codziennie w godz. 8 – 20. Wystawa potrwa do 22 stycznia.

Ceramika, malarstwo – W Galerii WDK można podziwiać prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Na ekspozycję składają się: ceramika, tkanina artystyczna, malarstwo i metaloplastyka. Jubileuszowa wystawa potrwa do 15 bm.

KONCERTY
Dante Luciani Quintet – (Jazz Club Gramofon; Rzeszów Pt 06.01 ; 21:00)
Dante Luciani, puzonista jazzowy pochodzący z Philadelphi w Pennsylvanii wystąpi w piątek w Jazz Clubie Gramofon. Muzyk obecnie mieszka w Miami na Florydzie, gdzie jest profesorem jazzu w klasie puzonu na tamtejszym uniwersytecie. Można go usłyszeć w Inter-outer Continental Quintet Ira Sullivana. Nagrywał i występował m.in. z takimi gwiazdami jak Randy Brecker, Bob Mintzer, Richie Cole, Frank Sinatra, Natalie Cole czy Ray Charles i wieloma innymi. W Rzeszowie amerykańskiemu puzoniście towarzyszyć będą znakomici polscy muzycy: Marcin Ślusarczyk – saksofon, Maciej Adamczak – kontrabas, Paweł Dobrowolski – perkusja, Dominik Wania – piano.
Koncert rozpocznie się ok. godz. 21. gkr

Koncert chórów – W niedzielę o godz. 14 w kościele parafialnym w Kraczkowej odbędzie się II Spotkanie Chórów Gminy Łańcut „Z kolędą w Nowy Rok”. Wystąpi m.in. chóry: „Fraza”, „Camerata”, „Alcanto”, „Chanson”. Imprezie towarzyszyć będzie autorska wystawa fotograficzna Emila Padiaska z Albigowej „Lasy i przyroda w Gminie Łańcut”.

Kolędowanie Steczkowskich – Justyna Steczkowska i jej równie utalentowane rodzeństwo, wystąpią dziś w kościele Opatrzności Bożej z koncertem kolęd i pastorałek. Justynie będzie towarzyszył zespół „Ludofoniarze”, prowadzony przez jej brata Pawła. Stalowa Wola; początek koncertu o godz. 17.30. Wstęp wolny.

Blues w Jamie – Krosno.Klub Studencki „Jama” w Rynku, zaprasza na koncert Wheatbreada Johnsona, amerykańskiego gitarzysty i wokalisty bluesowego. Sobota, godz. 20.30

NA SPORTOWO
Z PTTK za miasto – W niedzielę odbędzie się kolejna wyprawa z cyklu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”. Trasa: Jasionka areoklub – Wysoka Głogowska – Poręby – Stobierna – Krzywe. Do przejścia ok. 12 km. Wyjazd autobusem MPK linia nr 2, odjazd z pętli autobusowej o godz. 8.15. Powrót do Rzeszowa ok. godz. 15.30.

Wyjazdy na narty – W każdą sobotę i niedzielę PTTK organizuje wyjazdy na narty Karlików – Magura Małastowska – Puławy. Odjazd o godz. 6.30. Rodzaje wyjazdów: jednodniowe i dwudniowe. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc chęć udział w wycieczce należy wcześniej zgłosić telefonicznie, tel. 017 852-88-60.

HOBBY
Giełda staroci – W niedzielę w III Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie w godz. 7 – 12 odbędzie się giełda staroci.

KLUBY
AKADEMIA – Karnawałowe złote przeboje
Klub zaprasza w piątek na bajecznie karnawałową imprezę, podczas której będą grane największe przeboje. Pierwszych 30 par wstęp gratis. W sobotę znakomita muzyka, najlepsi DJ-eje. Pierwszych 200 pań wstęp wolny.

Dyskoteka nastolatków
W styczniu klub Akademia przygotował niespodziankę dla wszystkich nastolatków. Specjalnie dla nich w piątek dyskoteka. Początek o godz. 16.30. Koniec imprezy o godz. 20.30.

Koncert Fisz Tworzywo
W piątek, 13 stycznia, w klubie Akademia odbędzie się koncert Fisz Tworzywo. Bilety w cenie 20 zł, a w dniu imprezy 25 zł.

LE MADAME
Klub-restauracja Le Madame (ul. Matejki 8) zaprasza w piątek na koktajl muzyczny lat 60 i współczesnych, a w sobotę na rytmy klubowe z DJ Konradem. W niedzielę taneczne After Party. We wszystkie czwartki karaoke (śpiew) i latino (taniec).

PIANO
Rzeszowski Piano Club (ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na karnawałowe szaleństwo z dj VIAGRĄ, a w sobotę party do rana z dj CRISEM. W środę dużo polskiej… z dj NORKIEM. W czwartek w klubie r&b i funky zagra dj ZAQ.

MIRAMONTI
Rzeszowska restauracja (ul. Moniuszki 2) zaprasza na dyskotekę w rytmach lat 60 – 80. W sobotę karnawałowy dancing z muzyką na żywo. Początek imprezy o godz. 20.

ALIBI
Rzeszowski klub Alibi (ul. Mickiewicza 13) zaprasza w piątek i sobotę na karnawałowe dyskoteki – muzyka klubowa i mix przebojów.
JAZZ CLUB
Rzeszowski Jazz Club Gramofon (ul. 3 Maja 13) zaprasza w styczniu na granie na żywo od wtorku do soboty: wtorki – jamm sesion, środy – piosenka poetycka, czwartki – standardy jazzowe, piątki – muzyczne niespodzianki, soboty – Latino Jazz Night. W ten piątek wystąpi Dante Luciani Quintet z USA. W sobotę – latino jazz night…z zespołem Latino Granda, czyli gorąca noc karnawałowa… Początek koncertów we wt, śr, czw. ok. godz. 20.30, a pt, sob – godz. 21. Rezerwacje tel. 663 44 00 20.

Dante Luciani Quintet – da tylko 3 koncerty w Polsce! Amerykańskiemu puzoniście towarzyszyć będą znakomici polscy muzycy: Marcin Ślusarczyk – sax, Maciej Adamczak – konrtabas, Paweł Dobrowolski – perkusja, Dominik Wania – piano.

PUB ATTIC
Pub Attic w Sędziszowie Młp. (ul. 3 Maja 31) to lokal z cyklu „3 w 1”. Jest tu pub, pizzeria i dyskoteka. Dla kibiców projekcja meczy i skoków narciarskich. Atutem sędziszowskiego pubu jest oryginalny klimat, częste promocje i… pyszna pizza.

IMPERIUM
Klub Imperium w Bratkowicach zaprasza w sobotę na dyskotekę „The word of music” (muzyka łącząca pokolenia). Zagrają DJ C:Door, DJ Norek, DJ Viagra – rezydent klubu. Wstęp 8 zł. Pierwszych 30 osób wstęp gratis.

POD PALMĄ
W piątek, 13 bm., w klubie Pod Palmą odbędzie się czwarta STREFA CHAOSU. Zagrają OMKARA, DUSZA i BLASFEMIA. Dodatkowo odbędzie się pokaz afro-brazylijskiej sztuki walki CAPOEIRA. Impreza rozpocznie się o godz. 20. Bilety w cenie 8 zł do nabycia przed koncertem.

PUB KINO
Na cykl weekendowych imprez zaprasza Pub Kino . W piątek Klubowo Na zimę, czyli rytmy klubowe i r`n`b. W sobotę zagra DJ Leniviec. A dzień później -Niedzielne Śwpiewanie. Początek o godz.20.

FORMALINA
W piątek, w pubie Formalina-posylwestrowe Winyl Party, czyli impreza z muzyką lat 80, graną z winyli, Za sterami DJ Terror. Wstęp jest darmowy.

ARMAGEDON
W piątek za konsoletą Base Attack- twórca hitu „Techno Rocker” (bilet- 7zł). W sobotę -stare hity w nowych wersjach (bilet-10zł, studenci do godz. 21 płacą 5 zł)

BOGACZ
Kolbuszowa. W sobotę ,w klubie Bogacz, zagrają DJ Arus i DJ Erwin. Oprócz klubowej muzyki nie zabraknie konkursów z nagrodami. Początek o godz. 21
W niedzielę -impreza w rytmach przebojów z lat 60/80. Początek- godz. 21

WKRÓTCE
Strachy na Lachy /Akademia, 31 stycznia/
31 stycznia w rzeszowskiej Akademii będzie można „wciągać melodii sztachy”, bo dla wszystkich przybyłych zagrają Strachy na Lachy. To druga po Pidżamie Porno formacja Krzysztofa Grabowskiego, znanego w polskim muzycznym światku jako Grabaż. Zagrają u nas po raz pierwszy dlatego też set-lista nie ograniczy się do wydanej ostatnio płyty „Piła Tango”, uważanej już przez niektórych krytyków za alternatywny album roku. Gorąco polecam ten koncert wszystkim uważnie wsłuchującym się w teksty Grabaża, notabene nominowanego do tegorocznych Paszportów Polityki, gdyż każdy utwór to historia z charakterystyczną dla Strachów dominantą.

IRA i URSZULA
Krosno. W piątek, 13.01.06, o godz. 20, na klubowej scenie zagra IRA.
W niedzielę, 22.01.06, wystąpi Urszula. Bilety w cenie 25zł i 20zł (ulgowy) można kupić w Night Clubie Geneza i sklepach muzycznych Axel w Krośnie i Jaśle. Bilet na 2 koncerty kosztuje 35zł.
Fisz i Tworzywo

Rzeszów. W piątek, 13 bm. w Akademii -jedno z najciekawszych zjawisk polskiej sceny hiphopowej- Fisz i grupa Tworzywo Sztuczne. Po koncercie Mordercze After Party.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
XIV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

RZESZÓW – Rynek
Koncertowym miejscem XIV Finału będzie oczywiście rzeszowski Rynek. Początek o godz. 16.
Wystąpią: Punk Małolaty z Kolbuszowej, grające kowery Off Spring, Green Day i Nirvany, Dzieci Demokracji z muzyką ska/rock/reggae, cover band No Cóż…, hardcore’owy 5th April z Czech oraz Paprika Korps – mistrzowie polskiego reggae.

Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie:
godz. 9 – 11 – co pół godziny – pokazy udzielania pierwszej pomocy, godz. 12 – pokaz ratownictwa wysokościowego – Harcerska Grupa Ratownicza „Rzeszów”, godz. 13 – koncert kapeli Po Prostu z Przemyśla, godz. 14 – „Rockowe Granie” – uczniowie VII LO, godz. 15 – pokazy akrobatyczne uczniów V LO, godz. 16 – Aukcja WOŚP, godz. 17 – Teatr „Bez Gładzika”

Teatr „Maska”
godz. 16.30 – koncert przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie. Zaprezentują się dzieci i młodzież pracujące na co dzień w MDK. Wystąpia wokaliści oraz zespoły taneczne Impet, Tańcząca Ósemka, T-8, Rzeszowianka, Tradycja, Hit, Perełki.

ŁAŃCUT
Program XIV finału rozpocznie, o godz. 14, przemarsz orkiestry dętej z Zespołu Szkół nr 2. Później w MDK rozpocznie się program artystyczny. Wystąpią m.in. zespół tańca współczesnego Mikado z Albigowej, Zespoły Pieśni i Tańca Łańcut i Mały Łańcut oraz rockowe grupy: The Jetsons, Besiada, Candlemor i Moherety. W przerwach lekcje udzielania pierwszej pomocy oraz pokaz mody przygotowany przez sklep „Dora” w Łańcucie.
W hali MOSiR, od godz. 14 – turniej piłki nożnej o puchar prezesa Transsystemu.

LEŻAJSK
godz. 14 – koncert uczniów w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury, godz. 16 – otwarcie wystawy pt. „Fotografia panoramiczna – Joanna Kulis” – sala kameralna MCK, godz. 16 – 22 – koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Leżajska oraz zespołów The Family Power, Meritum, Outsider Blues, Stacja P. – scena przed MCK, godz. 17 – pokaz przeźroczy „Karnawał w Wenecji”, godz. 18 – pokazy brygady antyterrorystycznej i ratownictwa drogowego, godz. 20 – „Światełko do nieba” – pokaz sztucznych ogni.

DĘBICA – Dużo muzyki i sportu
Rynek: godz. 15 – popisy strażaków, od 16 – występy dębickich zespołów muzycznych (do 19); w przerwach – licytacje; o 20 – „Światełko do nieba”, za zakończenie koncert zespołu The Postman z Polkowic.

Domu Sportu: od 15.30 – występy kabaretu, zespołów muzycznych i tanecznych, pokazy karate i break dance; o 17 – mecz siatkówki (żeńska drużyna Wisłoki oraz zespół Feniksa Dębica); w przerwach – aukcje (każdy, kto miałby coś do przekazania na licytację, może to przynieść nawet w niedzielę przed rozpoczęciem występów).

Szkoła Muzyczna: od 16 – liczne koncerty (do 18).

Poza Dębicą na imprezy zapraszają domy kultury w Pustkowie, Starej Jastrząbce, Brzostku, Żyrakowie oraz Pilźnie.

MIELEC
Będzie energicznie
Pl. Armii Krajowej: od 15 – koncert m.in. Seven B i Dżazga, artyści zapowiadają, że będzie wesoło i energicznie.

Night Club (piątek): od 21 – pierwsze zbiórki do puszek; potem „Korepetycje z muzyki” (doroczna impreza klubowa) – zagrają DJe z Mielca i Rzeszowa (wstęp 7 zł).
PS. Mielczanie podczas ubiegłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazali się bardzo hojni. Wrzucili do puszek ponad 80 tys. złotych.

KOLBUSZOWA
Recitale i koncerty
Hala LO: o 12 – finał rozgrywek piłki halowej o Puchar Starosty Kolbuszowskiego; od 16.30 – aukcję gadżetów.

Dom Kultury: o 17 – recital Eweliny Babiarz (laureatki Szansy na sukces), monodram Edyty Kardyś (laureatka Konkursu Kultury Szkolnej w Rzeszowie);. potem koncert zespołu muzycznego ratowników drogowych „Nil” w Kolbuszowej (po koncercie pokaz ratownictwa); o 20 – występ zespołu Suff ze Stalowej Woli, zagrają też rockmeni z Nowej Dęby i Kolbuszowej.

ROPCZYCE
Raz na rockowo
Centrum Kultury: o 17 – rusza impreza rockowa w sali widowiskowej – zagrają zespoły Ciriam z Krosna, Meant To Live z Dębicy, Waterfall z Pustkowa i Backward z Ropczyc, wystąpią też tancerze hip-hopowi z CK w Ropczycach. W.N.

KROSNO
Centrum imprezy będzie Rynek.
Sobota, godz. 20 – zapłonie „serce” na budynku wieżowca policji przy ul. Lwowskiej.
Niedziela – Rynek:
Godz. 10 – koncert kolęd w wykonaniu chórów; godz. 11 – 13 – pokazy ratownictwa medycznego, straży pożarnej i GOPR Godz. 11.30 – koncert Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej; godz. 13 – 16 – występy zespołów Sonante, Iluzja, Swing, Dysonans, formacji tanecznej Gracja, kabaret PPSKAKiB; godz. 16 -17 – Zagrają Ciryam i ShamMan&Voli ;godz. 17 – Teatr Woskresinnia z Lwowa ;godz. 17.30 – 20 – zagrają i zaśpiewają wokaliści Studia Piosenki i Euro Band Music, Yank Shippers i Groovinscy; godz. 20 – światełko do nieba i pokaz multimedialny; godz. 20.45 – Gwiazda wieczoru: Monika Brodka; godz. 21.45 – 22 – Teatr Woskresinnia
Będą liczne licytacje (m.in. prace artystów z Podkarpacia, konik huculski, 3-metrowa lampa naftowa, wielki tort, limitowana seria szklanek z logo orkiestry, gadżety WOŚP). Dla publiczności przygotowano ogromną pizzę i wiele konkursów.

Imprezy towarzyszące:
Godz. 16 w Sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Paderewskiego – Koncert z Serduszkiem.
Godz. 17 w kinie KDK przy ul. Bieszczadzkiej: Wielki Koncert Noworoczny – Prywatna Szkoła Pro Musica, gość specjalny – satyryk Krzysztof Piasecki.

SANOK
Rockowa Orkiestra Świątecznej Pomocy; zagrają: „Monstrum” (Rzeszów), „Krusher” i „Ciryam” (obydwa Krosno) i „Element” (Iwonicz). Czwartek, godz. 19, Klub HAOS, wstęp 10 zł.
Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy; zagrają: „Secesja”, „Apartheid” i „Słodkie Lukrowane Dupcie” (wszystkie Rzeszów), „No Reverse” (Krosno) „The Yet-Sons” (Kosina). Sobota, godz. 19, Klub HAOS, wstęp 8 zł.
Łyżwiarska Orkiestra Świątecznej Pomocy; ślizgawka na torze lodowym z licznymi atrakcjami. Sobota, godz. 12 – 16, tor „Błonie”, wstęp 3 zł.
Teatralna Orkiestra Świątecznej Pomocy; spektakl w wykonaniu aktorów z Zespołu Szkół Medycznych pt. „Mały książę”. Czwartek, piątek, godz. 9.30 i 11.30, Klub Naftowca. Wstęp 1 zł.
Dziecięca Orkiestra Świątecznej Pomocy; gry i zabawy z wodzirejem. Czwartek, godz. 16, Klub Sanoczanka.
Kulturalna Orkiestra Świątecznej Pomocy; występy najlepszych zespołów Sanockiego Domu Kultury m.in. „Flamenco”, „Pro.gres”, „Sanok”. Niedziela, godz. 17 SDK, wstęp 10 zł.
Wielki Finał – na Rynku
Godz. 10 – Nasz dobry początek, a w nim: występy zespołów dziecięcych (Gimnazjum Długie, SP Pobiedno, SP Załuż, ODK Gagatek, Souliki, Zespół XIV, chór SP 2 Zagórz); godz. 14 – Czas na drugą zmianę, czyli: „Lisznianie”, „Widymo”, „Twierdza”, „Betel”, Orkiestra Dęta z Beska,
Uwaga: W loterii fantowej, prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Zatrudnienia, główną nagrodą będzie komputer.
Godz. 19.30 – Licytacja „Sanockich Serduszek”, czyli zderzenie Tytanów; godz. 20 – Światełko do nieba, z pokazem sztucznych ogni; godz. 20.30 – Gwiazda Wieczoru – zespół Tipsy Train

BRZOZÓW
„Wielka Orkiestra” zagra w niedzielę w Brzozowskim Domu Kultury. Koncert rozpocznie się o godz. 16. Zagrają: Orkiestra Dęta „Fire band”, zespół wokalny „Whoops”, Jazz Quarter, Wrack, Blues in Red, Hall of the blind, Jesus Chrysler Suicide.
W przerwach będą prowadzone licytacje gadżetów oraz prac artystów związanych z BDK.

JASŁO
W akcję WOŚP włączą się: Zespół Szkół nr 4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz harcerze z hufca ZHP.
– Setka wolontariuszy, zaopatrzonych w puszki, identyfikatory i serduszka, będzie kwestowała na terenie Jasła i powiatu – informuje Agnieszka Mazur-Sopalska, szefowa sztabu. Jego siedzibą będzie Młodzieżowy Dom Kultury, w godz. od 7. -21.

LESKO
180 wolontariuszy z całego powiatu będzie zbierać pieniądze na rzecz WOŚP. A w niedzielę na leskim Rynku od godziny 15. zacznie się wielkie granie.
Rozrusza widownię orkiestra dęta BDK pod batutą Władysława Teśniarza, po czym na scenie pojawią się zespoły łemkowskie z Mokrego i Mucznego, a potem „Zwierzynianie” i „Ropienczanie”. Nie zabraknie także miejscowych zespołów z Ogniska Pracy Pozaszkolnej i z hufca ZHP. W przerwach – liczne licytacje m.in. jednego dnia urzędowania na fotelu burmistrza Leska. O godz. 20 Lesko połączy się z całą Polską poprzez „Światełko do nieba”. Kiedy zgaśnie, na scenę wkroczą gwiazdy: zespoły „No Właśnie”, „Yank Shippers” oraz „Zdrajcy”. Wystąpi z nimi młoda wokalistka z Uherzec Monika Dobrowolska.

USTRZYKI DOLNE
W niedzielę, od godz. 8., będzie kwestować 30 wolontariuszy, głównie z Zespołu Szkół Licealnych, a także z Zespołu Szkół Zawodowych i Gimnazjum nr 2. Główną imprezę muzyczną zaplanowano w Ustrzyckim Domu Kultury. Od godziny 16 do 21 występy zespołów rockowych i tanecznych (m.in. Nemesis, Gubernia, Smashing Gum), licytacja obrazów i rzeźb pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Moczarach, uczniów, jak również przedmiotów wystawionych przez właścicieli sklepów.

DUKLA
W niedzielę „Orkiestra” będzie grała na Rynku. O godz. 15 koncert „Dukla z WOŚP”. Będą także licytacje i pokazy. Wcześniej (w piątek) w Domu Ludowym w Cergowej – koncert „Muzyka dla Orkiestry”.

JAROSŁAW
Orkiestra zagra dopiero po raz trzeci. Rok temu wznowiły działalność dwa, niezależnie kwestujące od siebie sztaby. Teraz połączyły siły. Dlatego na ulice wyjdzie aż 300 wolonatariuszy. 8 stycznia br. w Hali Sportowej w Wiązownicy odbędzie się turniej halowej piłki nożnej z udziałem zespołów: KS Promocja Zdrowia San Jarosław, Golbalux, Profi Sport, JKS 1909 Jarosław, Piast Tuczempy. W niedzielę w godz. 17 – 22 odbędzie się koncert finałowy w hali MOSiR w Jarosławiu. Zagrają: zespoły MOK , zespół Horpyna, zespół Klepisko. Będzie światełko do nieba i aukcja orkiestrowych gadżetów oraz darów różnych osób.

PRZEMYŚL
Sztab Orkiestry będzie się mieścił w Młodzieżowym Domu Kultury, przy ul. Św. Józefa 20. Pieniądze będzie zbierać ponad 100 wolontariuszy. Koncerty odbędą się w Rynku. Wystąpią: Centrum Piosenki Dziecięcej działające przy SP 15, Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”, zespoły z Centrum Kulturalnego i Klubu Garnizonowego, kapele „Ta Joj” i „San River”. Żołnierze będą sprzedawać grochówkę, dochód z tej akcji zasili konto orkiestry. O godz. 20 „Światełko do nieba”, a później imprezy w klubie muzycznym Sing – Sing.

PRZEWORSK
Finał w Miejskim Ośrodku Kultury Początek o godz. 15. Występować będą zespoły z miasta i powiatu przeworskiego oraz kapela przemyska „Po Prostu”. Kwestować będzie kilkudziesięciu wolontariuszy.

LUBACZÓW
O godz. 15 w Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczną się koncerty. Wystąpią miejscowe zespoły oraz goście z Zamościa i Tomaszowa Lub. Przez cały dzień na stronie www.wosp.lubaczow.pl będzie można licytować rysunki wykonane przez najmłodszych lubaczowian. Datki będzie zbierać 150 wolontariuszy.

NAROL
O godz. 15 rozpocznie się impreza na dziedzińcu przed Urzędem Miasta. Wystąpi młodzież szkolna, Kapela Ludowa z Cieszanowa i zespół „Brothers”.

KAŃCZUGA
Finał rozpocznie się już w sobotę, turniejem halowej piłki nożnej. W niedzielę koncerty zespołów w Miejskim Ośrodku Kultury.

BIRCZA
Sztab będzie się znajdował w Gminnym Ośrodku Sportu, Turystyki i Kultury. Od wczesnego popołudnia w rynku będą występować zespoły szkolne, zespół „Angus” i kapela Birczańska.

DUBIECKO
W tej gminie orkiestra zagra pierwszy raz. Początek o godz. 13. Gdy będzie sprzyjająca pogoda to w centrum, obok pomników. W razie złej aury w remizie strażackiej. Zaprezentują się zespoły dziecięce i młodzieżowe z Dubiecka, Dynowa i Harty. Kwestować będzie 30 wolontariuszy.

SIENIAWA
Imprezy odbędą się w kinie „Sokół”. Wystąpi Orkiestra Dęta z Sieniawy oraz dzieci i młodzież.

PRUCHNIK
Finał WOŚP połączono z przeglądem zespołów szkolnych. Koncerty odbędą się w Gminnym Centrum Kultury. Początek popołudniem.

TARNOBRZEG
Weekend w zamku, teleskop i kino domowe trafią pod młotek podczas finału WOŚP w hali tarnobrzeskiego OSiR-U.
XIV finał orkiestry poprzedzą: reggae party w VIP- pubie (czwartek, 5.bm – wieczorem), rockoteka w Klubie FM (piątek, 6 bm) i okolicznościowy seans filmowy połączony z licytacją plakatów w kinie „Wisła” (sobota, godz. 16).
Niedzielne imprezy rozpoczną się o godz. 11 – z Placu Bartosza Głowackiego ruszy ulicami kawalkada dziwnych pojazdów.
O godz. 13 finał przeniesie się do hali OSiR- u. Tam zaplanowano m.in. pokazy ratownictwa drogowego (godz. 14), występ zespołu tanecznego „Fram” (godz. 14.15) oraz koncerty zespołów – Sami (godz. 18) i Hurt (godz. 20.30).
Na godz. 16.15 zaplanowano licytację, z której dochód, jak co roku, zasili konto orkiestry. Tym razem pod młotek trafi m.in. weekend w zamku w Baranowie Sandomierskim, teleskop firmy Bresser i kino domowe. Nagrodami w loterii fantowej będą m.in. discmany, zabawki i gry komputerowe.
Około 19.40 na trybunach stadionu Siarki zapłonie „światełko do nieba”.

NOWA DĘBA
Kto odjedzie starem 25?
Wóz strażacki liczący ponad 40 wiosen będzie jedną z największych atrakcji podczas licytacji gadżetów WOŚP. Czerwony star 25 jeszcze dwa lata temu jeździł w pododdziale bojowym OSP Rozalin.
Jeszcze nie wiemy, jaką podać cenę wywoławczą wozu – powiedział nam wczoraj Adam Szurgociński, szef nowodebskiego sztabu WOŚP. – Czekamy na to, co zrobią z nim wojskowi mechanicy, którzy zabrali stara do warsztatu, żeby go trochę „podrasować”. Odkąd OSP w Rozalinie dostała nowy samochód, poczciwy star stał w garażu nieużywany i wymaga teraz porządnej kosmetyki.
Licytacja pożarniczego stara rozpocznie się w niedzielę o godz. 18.00 na tarasie Samorządowego Ośrodka Kultury.
Nieco wcześniej będzie można wylicytować rower górski, sprzęt AGD oraz komplet zegarków: męski i damski – wszystko od miejscowych sponsorów, właścicieli sklepów.
Podczas licytacji nie zabraknie też typowych „orkiestrzanych” kubeczków, koszulek i plakatów, gadżetów podarowanych jak co roku przez Fundację Jurka Owsiaka.
Wszystkim uczestnikom licytacji na rozgrzewkę wolontariusze podawać będą prawdziwą, żołnierską grochówkę, za którą trzeba koniecznie wrzucić datek do puszki.

STALOWA WOLA
Żonglerka ogniem
Niedziela, 08.01. Plac przed Miejskim Domem Kultury, godz. 14.00 – uroczyste rozpoczęcie XIV finału WOŚP.
14.15 – pokaz drużyny wikingo-słowiańskiej Biały Wilk. 15.00 – śpiewa Zespół Pieśni i Tańca Lasowiacy. 15.30 – pokaz drużyny indiańskiej Ayustan Wanin Chikana Wacisa. 16.00 – gra Orkiestra Dęta MDK. 16.15 – pokaz taktyki bojowej w wykonaniu grupy paramilitarnej „Strzelec JS 2018”. 17.00 – koncert Gran’s Rock. 17.30 – koncert Banshee (folk irlandzki, celtic). 18.30 – pokaz żonglerki ogniem.18.45 – koncert RH+ (rock, reggae). 19.45 – pokaz drużyny indiańskiej Ayustan Wanin Chikana Wacisa. 20.00 – światełko do nieba. 20.15 – koncert gwiazdy – Shout.

Źródło: Super Nowości, GC Nowiny, www.gazeta.pl

Opracowanie: CIT w Rzeszowie
Sylwia Hausner