Jak kupić soczewki kontaktowe? Poradnik zakupowy!

Soczewki kontaktowe możesz kupić w wielu miejscach, zarówno stacjonarnie, jak i w internecie. Dziś podpowiemy Tobie, jaki jest bezpieczny i komfortowy sposób na zakup soczewek kontaktowych. Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Masz za sobą wizytę u specjalisty – okulisty lub optometrysty. Próbne soczewki kontaktowe sprawdziły się i przyszedł czas na zakup pełnowartościowego produktu, ale… nie wiesz jak się do tego zabrać? To nic trudnego i tylko na początku może wydawać się skomplikowane.

Gdzie kupić soczewki kontaktowe?

Dobrze jest przede wszystkim wiedzieć, że masz wybór co do miejsca zakupu. Soczewki kontaktowe (https://www.bezokularow.pl/soczewki-kontaktowe) możliwe są do kupienia w optyku stacjonarnym oraz w specjalistycznym sklepie online. Oba miejsca zakupu mają swoje plusy oraz minusy i to od Ciebie zależy, które wybierzesz. 

 

Optyk stacjonarny to miejsce najczęściej wybierane przez osoby, które swoje soczewki kupują na ostatnią chwilę i potrzebują produktu od ręki. Zastosowanie ma to jednak tylko w przypadku soczewek sferycznych o najpopularniejszych mocach, gdyż tylko takie optyk stacjonarny zazwyczaj trzyma u siebie w sposób ciągły. Jeśli należysz do osób z bardziej skomplikowaną wadą wzroku – na produkt i tak musisz czekać. Zaletą optyka stacjonarnego jest to, że możesz poradzić się lub zadać nurtujące pytania i od razu uzyskać odpowiedź.

 

Sklep internetowy z soczewkami kontaktowymi to kolejne z miejsc, w których możesz kupić produkt dla siebie. Ma wiele zalet dla każdego, kto nosi soczewki kontaktowe na stałe i bardzo regularnie. Zaletą zakupów online jest duża przejrzystość oferty i nieograniczona ilość czasu na podjęcie decyzji zakupowej. O każdej porze dnia i nocy masz szansę kupić w ten sposób soczewki kontaktowe. 

Pamiętaj o poprawnych parametrach produktu

Dla wielu osób znajomość marki soczewek kontaktowych lub ich parametrów, czyli wady wzroku jaką korygują jest trudna do opanowania. Z takiego powodu najczęściej udają się po produkt do zaprzyjaźnionego optyka, który wie co noszą. Za tym jednak stoją zazwyczaj wyższe koszty, jakie ponosimy podczas zakupu. Ceny stacjonarnie często są wyższe niż te jakie widzimy w internecie. Tymczasem wystarczy na kartce zapisać sobie markę soczewek jaką użytkujemy oraz dane naszej wady wzroku, by kupić określony produkt w sieci. Gdy już raz wybierzemy sklep z soczewkami, kupimy dany produkt, określimy parametry i złożymy zamówienie, kolejne zakupy stają się prostsze i często też tańsze. 

Warto założyć konto klienta w sklepie, by od kolejnych zakupów po prostu ponawiać je bez dodatkowego zastanawiania się nad procesem. 

Oszczędzaj na zakupach

Jeśli użytkujesz soczewki kontaktowe regularnie, to warto szukać oszczędności. Najwięcej w tej kwestii możesz osiągnąć właśnie korzystając z zakupów internetowych. Sklepy takie jak np. bezokularow.pl często oferują wielopaki produktów lub atrakcyjne promocje ze zniżkami czy bonusami w postaci gratisów do zakupów. Możliwych oszczędności jest cała gama, więc dlaczego z tego nie skorzystać? Szczególnie w obecnych czasach, gdy oglądamy każdą złotówkę kilka razy zanim ją wydamy i chcemy by zakupy były przemyślane.

Pamiętaj o regularnych zakupach

Gdy już masz ulubione miejsce swoich zakupów to staraj się regularnie ich dokonywać, by zawsze mieć zapas soczewek w swoim domu. Jeśli nosisz soczewki miesięczne zazwyczaj otrzymasz je w opakowaniu 3 lub 6-sztukowym. Taki zapas na 3 miesiące sprawi, że zaledwie cztery razy do roku musisz zamawiać soczewki. Jeśli masz problem z pamiętaniem o regularnym zamawianiem, wypróbuj wielopaki 12 lub 24-sztukowe. Do wielokrotnego użytku szkieł kontaktowych musisz mieć też odpowiedni płyn do ich czyszczenia. Taki zestaw pozwoli Tobie na zdrowe i komfortowe użytkowanie soczewek kontaktowych.