Jak odświeżyć związek? Poradnik

Jesteś w stałym związku, jednak czujesz, że wraz z upływem czasu zaczęliście tracić polot? To prosta droga do tego, aby w relacji zagościła rutyna, a od niej już tylko krok do nijakości i wypalenia. Emocje należy podsycać, a o relację dbać – dzięki temu związek będzie nie tylko dojrzewał, ale wciąż rozkwitał, zapewniając obojgu poczucie spełnienia i szczęście. Jak odświeżyć relację? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, na którego łamach prezentujemy proste, ale skuteczne rozwiązania.

Jak dbać o związek?

Każdy z nas z uśmiechem wspomina początki związku, kiedy obie strony, jeszcze dość nieśmiało, ale z ogromnym zapałem, starały się wzajemnie o swoje względy, porywały się na romantyczne gesty i miłe niespodzianki. Czas “zdobywania” drugiej osoby jest niewątpliwie magiczny, jednak nie trwa zbyt długo, podobnie, jak etap zakochania, który z czasem przeradza się w dojrzałą miłość, która rządzi się swoimi prawami. Ma to miejsce szczególnie w momencie, gdy stajemy się dojrzalsi, dzielimy ze sobą mieszkanie, a więc i obowiązki oraz przysłowiową szarą codzienność, w której często nie ma zwyczajnie czasu na miłosne uniesienia i spektakularne niespodzianki. Dlatego też tak ważne jest to, aby odpowiednio dbać o związek i pielęgnować relację. W innym wypadku prędzej, czy później popadniecie w rutynę, przestaniecie się o siebie starać, aż w końcu poczujecie, że “to coś”, co wcześniej Was połączyło, zwyczajnie się wypaliło, a Wy jesteście ze sobą z przyzwyczajenia. Jeśli nie chcecie do tego dopuścić, zadbajcie o odświeżenie związku. To, wbrew pozorom, nie jest tak trudne i czasochłonne, jak mogłoby się wydawać. Poniżej prezentujemy 3 sprawdzone sposoby, dzięki którym w Waszym związku na nowo zapłonie płomień miłości!

Jak odświeżyć związek – 3 sprawdzone sposoby

  • Powtórka pierwszej randki – jeśli chcecie ponownie poczuć to, co na początku związku, zorganizujcie powtórkę pierwszej randki. Pamiętacie pierwszy wspólnie obejrzany film lub miejsce, w którym zjedliście pierwszy wspólny obiad? Zorganizujcie wieczór wspomnień – obejrzyjcie ten sam film, zjedzcie w tej samej restauracji lub wspólnie przygotujcie to samo danie i poczujcie się, jak na pierwszej randce. Pielęgnowanie wspomnień i powrót do momentów, które stopniowo zbliżały Was do siebie, z pewnością pomogą Wam poczuć to, co czuliście na początku relacji
  • Przestrzeń – jak dawanie sobie wzajemnie przestrzeni ma się do pielęgnowania związku? Bycie razem nie oznacza spędzania ze sobą 24 godzin na dobę. Pamiętajcie, że wchodząc w związek z kimś, nie powinniście się stawać jedną osobą – to prędzej, czy później zrodzi w Was frustrację. Zapewnienie sobie przestrzeni, zadbanie o czas wyłącznie dla siebie, rozrywki wyłącznie w gronie swoich znajomych, a nawet wakacje spędzane osobno nie tylko pozwolą Wam złapać oddech, ale i zatęsknić, a przecież nie ma nic lepszego niż długo wyczekiwane spotkanie z osobą, którą się kocha. Dawanie sobie przestrzeni w związku pozwoli Wam nie tylko nie zatracić siebie, ale i scalać Wasz związek, pielęgnując uczucie i wzajemne zaufanie
  • Nowości – kiedy ostatni raz wspólnie zrobiliście coś po raz pierwszy? Zapewne większość z Was zapyta: kiedy znaleźć na to czas w natłoku codziennych obowiązków? Nie mamy na myśli cotygodniowych eskapad w nieznane, czy comiesięcznych wakacji w egzotycznych miejscach, wystarczą drobne niespodzianki, czy nowości, które ożywią wspólną codzienność. Może to być zarówno znalezienie nowej, wspólnej pasji, jak i odświeżenie Waszego życia intymnego. W drugim przypadku świetnie sprawdzą się gadżety erotyczne – klasyczny wibrator, kajdanki, a może smycz BDSM, lina do BDSM lub uprząż strap on? Z pewnością macie fantazje, których dotąd nie spełniliście. Rutyna nie tylko w emocjach, ale i w łóżku bywa dla związku destrukcyjna – wprowadźcie odrobinę nowości również do sypialni. Przewagą z pewnością będzie to, że po wielu latach relacji nie czujecie przed sobą skrępowania, a więc możecie wprost porozmawiać o tym, czego chcielibyście spróbować lub o czym fantazjujecie od dawna, a wzajemne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa pozwoli Wam puścić wodzę fantazji bez obaw o niezrozumienie, czy wyśmianie.

Pielęgnowanie związku to szalenie ważny aspekt każdej relacji. Jeśli chcecie odświeżyć Wasz związek, nie zapominajcie o drobnych, codziennych gestach – zastanówcie się, kiedy ostatni raz doceniliście swoją drugą połówkę lub po prostu wyznaliście jej miłość. Mamy nadzieję, że nasze rady, wcielone w życie, pozwolą Wam na nowo się wzajemnie odkrywać, wzmacniając więź, jaka Was łączy.