Oświetlenie ściany z cegły – praktyczne porady

Ściana z cegły stanowi bardzo ciekawy element dekoracyjny. Co więcej, jest jeszcze bardziej efektywna w połączeniu z odpowiednio dobranym oświetleniem. Wówczas tworzy wyjątkową aranżację wnętrza. Co ważne, istnieje kilka czynników, którymi warto kierować się podczas wyboru właśnie takiego oświetlenia.

Oświetlenie ściany z cegły – jak dobrać odpowiednie lampy?

Ściana z cegły bez wątpienia jest bardzo popularnym rozwiązaniem, stosowanym w różnych pomieszczeniach. Dzieje się tak ze względu na to, że stanowi ciekawy element dekoracyjny, a także wraz z odpowiednio dobranym oświetleniem, tworzy wyjątkowy klimat w pomieszczeniu. Jak wybrać odpowiednie oświetlenie? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na oświetlenie, które łączy ze sobą aspekty dekoracyjne i funkcjonalne. Co więcej, doskonale sprawdzą się lampy, podkreślające fotografie, bądź dzieła sztuki, znajdujące się na ceglanej ścianie.

Podświetlenie ściany z cegły – na co zwrócić uwagę?

Przy oświetleniu ściany z cegły, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie lampy, które będą pasowały do stylu całego wnętrza. Najlepiej sprawdzą się te o niewielkich rozmiarach, które będą służyły jako oświetlenie dekoracyjne. Oczywiście możesz wybrać także lampy wiszące, które z kolei mogą stanowić główne źródło światła. Do oświetlenia cegły na ścianie najczęściej wybierane są: kinkiety, taśmy LED, czy oczka wpustowe.

Ledy na ścianę – jakie wybrać?

Bez wątpienia jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań, jest zastosowanie oświetlenia LED. Taka forma z pewnością doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Stosując produkty LED, masz możliwość wyboru: taśmy LED, lamp ściennych, bądź wiszących. Co więcej, wybierając produkty LED, możesz dopasować barwę i kolor światła. W ten sposób dobierzesz je idealnie do koloru i stylu ściany.

Kinkiety – idealne oświetlenie do ściany z cegły

Doskonałym rozwiązaniem do oświetlenia ściany z cegły, będą także kinkiety. Są one bardzo ciekawą opcją. Ponadto dzięki nim, z łatwością stworzysz wyjątkowy klimat w pomieszczeniu. Zdecydowanie najlepiej prezentują się, gdy są umieszczone po kilka sztuk, co pozwala na równomierne oświetlenie całej powierzchni ściany.

Lampy wiszące – główne źródło światła

Do oświetlenia ściany z cegły możesz zastosować także lampy wiszące. To doskonała opcja na stworzenie funkcjonalnego rozwiązania, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Lampy umieszczone od góry, podkreślą całą powierzchnię ściany z cegły, tym samym eksponując ją w pomieszczeniu. Wiele modeli oświetlenia, takich jak: Azzardo Zyta, Ramko Echo, czy Azzardo Burn znajdziesz w sklepie Kolory Światła. Takie lampy pozwolą Ci na stworzenie klimatycznego nastroju we wnętrzu.

Ściany z cegły to doskonały element dekoracyjny, który w połączeniu z odpowiednio dobranym oświetleniem, może stworzyć wyjątkowy klimat w każdym wnętrzu. Postaw na różnego rodzaju lampy, które doskonale sprawdzą się do oświetlenia ściany z cegły.