Jak poradzić sobie z plagą pluskiew?

Plaga pluskiew! Coraz więcej ludzi styka się z tym problemem! Warto zawierzyć fachowcom i pozbyć się problemu raz na zawsze. Co jest bardziej skuteczne, wymrażanie czy zamgławianie ULV? Poznaj zalety najlepszych metod dezynskecji insektów.

Pluskwy – nieproszony gość w naszym domu

Pluskwy są pasożytami żywiącymi się ludzką krwią, dlatego często po nocy w mieszkaniu opanowanym przez te insekty odnajdujemy na ciele ślady ugryzień. Jak wygląda ugryzienie pluskwy? Według niektórych podobnie do ugryzień przez komary lub pchły, dlatego ciężko czasem znaleźć winowajcę. Charakterystyczne jest jednak to, że pluskwy domowe zwykle zostawiają kilka śladów blisko siebie. Nie przenoszą chorób, ale ich obecność w domu to nic przyjemnego. Jak je rozpoznać? Pluskwy to owady o długości kilku milimetrów, o owalnym, brązowym odwłoku.

Wymrażanie pluskiew – nietoksyczne i szybkie

Zabieg wymrażania pluskiew Cryonite wykorzystuje dwutlenek węgla w postaci tzw. suchego śniegu o temp. -78°C. Cząsteczki mroźnego CO2 wnikają w szpary w podłodze i szczeliny w ścianach. Nawet odporne na środki chemiczne pluskwy giną w warunkach niesprzyjającej temperatury. Jednocześnie metoda ta jest w pełni ekologiczna i bezpieczna nawet dla zwierząt domowych czy alergików. W większośći przypadków wystarczy nawet jeden zabieg, by w pełni pozbyć się niechcianych lokatorów. Od razu po wymrażaniu można wrócić do pomieszczenia, nie trzeba nawet go wietrzyć. Wymrażanie Cryonite stosuje się nawet w pomieszczeniach sanitarnych i magazynach, a „suchy śnieg” jest zupełnie nieszkodliwy w kontakcie z żywnością. Wymrażanie pluskiew cechuje najwyższa skuteczność spośród dostępnych metod dezynskecji.

Zamgławianie ULV – zwalczanie pluskiew

Zamgławianie ULV to także niezwykle skuteczna metoda tępienia pluskiew, pozwalająca wybić za jednym zamachem dorosłe osobniki i jaja pluskwy. Przy okazji działa także na karaluchy, mrówki, rybiki i prusaki. Ponieważ samice pluskwy lubią składać jaja w niedostępnych miejscach, stosuje się metodę zamgławiania na zimno. Wykorzystywany jest w niej silny środek owadobójczy, który jednak nie stanowi zagrożenia dla ludzi i zwierząt. Owady przenoszą między sobą substancję biobójczą, z której wyparowała woda. Pluskwa domowa nie ma szans, gdy zdecydujesz się na połączenie zamgławiania z wymrażaniem Cryonite.

Profesjonalna dezynskecja insektów

Skuteczna dezynsekcja insektów to profesjonalny zabieg wykonany przez specjalistów. Wybór sprawdzonej metody, takiej jak wymrażanie czy zamgławianie to rozsądna dezycja, dzięki której szybko i bezpiecznie możesz pozbyć się uciążliwych owadów.