Paczka do Kanady bez tajemnic

Paczka do Kanady bez tajemnic

Paczka do Kanady to popularna i często wyszukiwana przez Polaków usługa. Z czego wynika tak duża i niesłabnąca popularność? Wielu Polaków mieszka w Kanadzie. Szacuje się, że nawet do miliona, a osób polskiego pochodzenia około 1,5 miliona. Nic w tym dziwnego, że paczka do Kanady to praktycznie przez okrągły rok coś popularnego. Jak nadać ją tanio, bezpiecznie i szybko? Rozwiązań jest kilka – przedstawimy je szerzej w tekście poniżej.

Co może zawierać paczka do Kanady?

Paczka do Kanady może zawierać prezenty, książki, dokumenty i wiele innych rzeczy, które nie łamią regulaminu danej firmy przewozowej. Łatwiej napisać, co nie powinno się bez wątpienia w niej znaleźć, a są to papierosy, alkohol, nielegalne substancje, leki. Inne, niedozwolone przedmioty to żywność, perfumy i inne środki w aerozolu, rośliny, suplementy diety i leki OTC. Szczegółowe listy, czego nie wolno umieszczać w paczce do Kanady, są dostępne na stronie konkretnego kuriera lub brokera kurierskiego, o czym więcej w akapicie poniżej. 

Tania paczka do Kanady? Poznaj możliwości brokera kurierskiego

Tania paczka do Kanady – czy to w dzisiejszych czasach jest w ogóle możliwe? Każdy, kto szuka atrakcyjnej cenowo opcji, powinien zapoznać się bliżej z tym, kim jest broker kurierski.

Broker to pośrednik między kurierem a klientem. Ma wynegocjowane z przewoźnikami atrakcyjne stawki, bo dostarcza setek a nawet tysięcy zamówień dziennie. Dzięki temu jest duża szansa, że cena paczki do Kanady na stronie brokera kurierskiego, jak AlleKurier, może być nawet do 70% niższa niż na stronie danego przewoźnika. 

Ponadto broker nie wymusza podpisania żadnych zobowiązujących umów ani dopełnienia formalności. Każdorazowo można wysłać paczkę za pomocą innej firmy – w zależności od tego, czy zależy komuś na niskiej cenie, szybkim doręczeniu czy jeszcze innym kryterium. 

Prosta wyceniarka, do której wystarczy wpisać wagę i wymiary paczki do Kanady, jest dostępna na tej stronie: https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/tanie-paczki-do-kanady

Paczka do Kanady – limity i ograniczenia

Ile maksymalnie może ważyć paczka do Kanady? Wszystko zależy od regulaminu danego przewoźnika. Najczęściej pojawiają się informacje, że w firmie FedEx jest to 30 kilogramów, a w UPS 20 kilogramów. Wymiary? To bardziej złożona kwestia – zależy od regulaminu konkretnej firmy, a także tego, czy mamy do czynienia z przesyłką standardową czy niestandardową. 

Jak zapakować paczkę do Kanady?

Paczka do Kanady ma do przebycia długą drogę. Jak i w co ją zapakować, żeby bezpiecznie dotarła do adresata? Najlepiej sięgnąć po regularne kartonowe pudełko, bez żadnych wystających krawędzi. Jeśli karton jest większy niż znajdujący się w jego wnętrzu pakunek, to wolne przestrzenie warto wypełnić gazetami, folią bąbelkową lub czymś innym, co go unieruchomi. 

Jak długo idzie paczka do Kanady?

Trudno o precyzyjną odpowiedź na to pytanie, bo zależy ona w dużej mierze od tego, jaką wybierze się firmę kurierską. W przypadku UPS szacunkowy czas doręczenia to 2-3 dni robocze, a u FedEx od 3 do 7 dni roboczych. Czasy te są jedynie orientacyjne – mogą się wydłużyć z uwagi na różne niespodziewane, jak pandemia lub spodziewane, jak gorący przedświąteczny okres, okoliczności.