Podróże organizowane na własną rękę – czy to dobry pomysł

Podróże to marzenie każdego z nas. Gdy tylko pozwalają na to finanse, wolny czas i wszelkie inne okoliczności chętnie odwiedzamy różne miejsca w kraju, a także poza jego granicami. Urządzamy sobie jednodniowe, ale i znacznie dłuższe wycieczki. Urlop zaś spędzamy z dala od domowych obowiązków, trosk i zmartwień, nierzadko korzystając z zorganizowanych wyjazdów. Alternatywą są podróże, które organizujemy samodzielnie, wyjazdy np. kamperem. Czy to dobry pomysł na poznawanie kraju i świata? Sprawdźmy!

Zorganizowany wyjazd – zalety i wady

Korzystając z zorganizowanych wyjazdów mamy do dyspozycji dokładny harmonogram każdego dnia. Nie martwimy się o transport, o to, w jaki sposób dotrzeć do rozmaitych obiektów czy atrakcji w danym regionie. Wiemy, co się wydarzy pod względem chociażby klasycznego zwiedzania. Taki plan działania jest dla nas dobry, ponieważ samodzielnie wymyślanie, gdzie się wybrać, jak dojechać, co i kiedy zwiedzić, nie każdemu przypada do gustu.

W powyższym przypadku płacimy określoną kwotę i niewiele nas już interesuje – poza oczekiwaniem na upragniony wyjazd. Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku planowania wakacji, zarówno w pojedynkę, jak i z bliskimi. Na pewno dużym atutem jest również to, że nie po naszej stronie leży wyszukiwanie ofert noclegowych, sprawdzanie dostępności w danych obiektach i dokonywanie rezerwacji. Niemalże wszystko mamy podane na tacy.

Co z minusami? Przede wszystkim płacimy spore kwoty za takie wyjazdy. Nie dotyczą one jedynie noclegów czy przejazdów. Zawiera się w nich również płatność właśnie za planowanie, wyszukiwanie, przewodnika, za ten przewidywalny często harmonogram. Nie ma tu miejsca na spontaniczność, możliwość skorzystania z całkowicie dowolnych atrakcji, jeśli przyjdzie nam taka ochota. Jesteśmy uzależnieni od odgórnie ustalonego planu działania.

Wyjazd kamperem – wycieczka całkiem spontaniczna

A gdyby tak postawić na wyjazdy, zarówno krajowe, jak i zagraniczne, podczas których nie mamy żadnego szczególnego planu działania? Wiele możliwości w tej kwestii oferują nam wyjazdy, które organizujemy samodzielnie. Mogą to być podróże kamperem wiążące się nierozerwalnie z dużym poziomem spontaniczności, tym bardziej gdy do dyspozycji mamy praktyczne elementy wyposażenia i akcesoria do kampera, będące w stanie znacznie umilić podróż, ale i pobyt w danym miejscu. Takie produkty możemy znaleźć na stronie https://intercamp.pl/.

Kamper daje nam ogrom możliwości podróżowania, bo to jak zabieranie ze sobą domu na kółkach. Zatrzymujemy się tam, gdzie nam to odpowiada i gdzie jest dostępne miejsce. Odwiedzamy wybrane punkty, a gdy w pierwotnie założonym planie wycieczkowym coś nam nie odpowiada, ruszamy dalej w trasę. Ponadto już sama podróż kamperem wyzwala pozytywne emocje i może być niezwykłą przygodą.

To skromne porównanie możliwości i zalet, które wiążą się z wyjazdami zorganizowanymi oraz tymi całkiem spontanicznymi, jest w stanie dać nam ogląd na to, „co z czym się je”. Weźmy to pod uwagę i przemyślmy, czego oczekujemy od podróżowania i które elementy są dla nas najważniejsze.