Karpacki Jarmark Turystyczny razy 10

W roku 2010 – zgodnie z tradycją w pierwszej dekadzie sierpnia – odbędzie się w Parku „Pod Dębami” nad rzeką Strwiąż w Ustrzykach Dolnych kolejna już 10 edycja Karpackiego Jarmarku Turystycznego. Impreza ta obrosła
w międzyczasie o dodatkowe wydarzenia czyli Jarmark Kulturalny Krajów Karpackich „Na Styku Kultur” oraz Bieszczadzkie Warsztaty Kulinarne połączone z Biesiadą Agroturystyczną. Przekształciła się także w międzynarodową, podczas której swoje walory turystyczne, kulturalne i gospodarcze przedstawia także Ukraina, Rumunia, Słowacja, Czechy i Węgry.

Karpacki Jarmark Turystyczny to doskonała okazja do poznania regionalnych tańców, pieśni, strojów oraz degustacji tradycyjnej kuchni regionalnej, której specjały przygotowują liczne Koła Gospodyń Wiejskich. A kiermasze i stragany z rękodzielnictwem dostarczają dodatkowej atrakcji dla tysięcy turystów odwiedzających w wakacje Bieszczady.
Ustrzyckie Stowarzyszenie Turystyczne „Bieszczady” zajmuje się pozyskiwaniem środków, natomiast całą część organizacyjną od lat profesjonalnie realizuje Bieszczadzkie Centrum Informacji i Promocji w Ustrzykach Dolnych.
– Generalnie największym darczyńcą jest Urząd Marszałkowski oraz Urząd Gminy Ustrzyki Dolne. Dzięki tym dotacjom możemy prezentować gwiazdy polskiego rocka. W 2008 roku hitem był występ Szymona Wydry, w tym roku braci Cugowskich. Każdy z nich ściągnął ponad pięć tysięcy osób – mówi Roman Glapiak, prezes Ustrzyckiego Stowarzyszenia Turystycznego „Bieszczady”. – Kto będzie w roku 2010? Ustalenia i rozmowy trwają.