Koncert w Rzeszowie 23.04.2006 – W górach jest wszystko co kocham…

Już po raz drugi (zdjęcia archiwalne dostępne tutaj) mamy zaszczyt zaprosić Państwa do Rzeszowa na koncert piosenki turystycznej i poezji śpiewanej zatytułowany „W górach jest wszystko co kocham”. Wystąpią gwiazdy piosenki turystycznej, zespoły: Dom o Zielonych Progach, grupa PELTON i Wojtek „Neron” Warchoł. Zespoły te od kilku lat występują w ramach ogólnopolskiego projektu „W górach jest wszystko co kocham”. Obecnie mają już za sobą dziesiątki koncertów, udział w festiwalach piosenki (m.in. YAPA i Bazuna), kilka wydanych płyt i szerokie grono słuchaczy, które powiększa się z każdym kolejnym występem.
23-go kwietnia będziemy mieli okazję posłuchać ich w Rzeszowie.

„W górach jest wszystko co kocham..” – to cytat z wiersza Jerzego Harasymowicza, który stał się mottem ogólnopolskiego projektu muzyczno-poetyckiego skupiającego ludzi, którzy „znaleźli siebie w tych górach…”, ludzi, którzy na stałe związali się z górami, i którzy z gór wynieśli muzykę i poezję.

Utwory wykonywane przez artystów spod znaku „W górach…” należą do nurtu tak zwanej piosenki turystycznej. Nurt ten rozwinął się głównie za sprawą zespołów: Wolnej Grupy Bukowina z Wojciechem Belonem na czele (któremu poświęcona jest wydana w 2005 r. płyta „W górach…” cz. IV), a później także Starego Dobrego Małżeństwa. Z czasem zaczęły się pojawiać kolejne pokolenia muzyków, kontynuatorów tradycji „bukowińskich”. Część z nich zaczęła występować pod wspólnym szyldem „W górach jest wszystko co kocham…”.

Gorąco zapraszamy!

BILETY:
Bilety w cenie 10 zł (ulgowy) i 15 zł (normalny) można nabyć od 12 kwietnia w:
-sklepie sportowym Gibsport (ul. Mickiewicz 8),
-pubie „Kuźnia” (ul. Kopernika 18A)
-siedzibie SKPB (piwnica Klubu Studenckiego „PLUS” – ul. Podkarpacka 1A, wtorki, czwartki, godz. 19-21).

Widzowie spoza Rzeszowa mogą dokonywać rezerwacji e-mailowej: [email protected].
W przypadku rezerwacji bilety należy odebrać w dniu koncertu między godziną 16:00 a 17:30. Po godzinie 17:30 rezerwacja traci ważność.

Kiedy: 23 kwietnia 2006 (niedziela)
Godzina: 18:00
Gdzie: aula II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie ul. Ks. J. Jałowego 22
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadesz Ferenc