Mapa Powiatu Jasielskiego

W pierwszej połowie listopada br. pojawiła się w sprzedaży mapa turystyczna „Powiat Jasielski”, wydana przez Wydawnictwo Kartograficzne Compass z Krakowa, przy współpracy Starostwa Powiatowego w Jaśle. Na mapie, w skali 1:55 000, przedstawiono fragment Beskidu Niskiego, Pogórza Ciężkowickiego, Pogórza Strzyżowskiego, Pogórza Jasielskiego oraz Doły Jasielsko – Sanockie, które znajdują się w obrębie Powiatu Jasielskiego.
Mapa posiada aktualną treść turystyczną, obejmującą szlaki piesze, rowerowe i tematyczne,
a także zabytki i inne atrakcje turystyczne regionu. Dodatkowo posiada siatkę GPS. Na rewersie mapy znajduje się informator turystyczny, w którym znajdują się informacje krajoznawcze na temat powiatu, poszczególnych gmin, głównych atrakcji turystycznych, czyli Magurskiego Parku Narodowego oraz powstającego Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja”, a także krótkie opisy szlaków pieszych, rowerowych, tematycznych oraz informator z bazą noclegową.
Mapa, rekomendowana jest przez Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Karpaty” -www.bieszczady-przewodnicy.pl, dostępna jest bezpośrednio w sklepie internetowym Wydawnictwa Kartograficznego Compass pod adresem www.compass.krakow.pl oraz w Jaśle w siedzibie Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego ul. Floriańska 15 i Księgarni „U Jacka” ul. Żwirki i Wigury 8.

EB