Młodzi utalentowani – 240 uczniów z Podkarpacia otrzymuje stypendia i nagrody

Urząd Marszałkowski w Podkarpaciu wręczył dzisiaj stypendia i nagrody ponad 240 uczniom, którzy wykazują się wyjątkowymi umiejętnościami w nauce i sztuce. Nagrody zostały przyznane w ramach programu „Nie zagubić talentu”, który ma na celu docenić wsparcie dla młodych talentów regionu.

Wśród tegorocznych zdobywców nagród znaleźli się między innymi Nina Kordyś i Dominik Kut. Nina to młoda biolog, która nie tylko jest pasjonatką swojej dziedziny, ale również laureatką olimpiad językowych i matematycznych. Widzi swoją przyszłość w medycynie. Dla Niny kluczem do naukowego sukcesu jest kontynuowanie tego, co się kocha.

– Uważam, że powinniśmy robić to, co kochamy – powiedziała – Chciałabym podziękować mojej nauczycielce biologii za zaszczepienie we mnie tej pasji, dzięki której stałam się laureatką.

Z drugiej strony, Dominik jest utalentowanym programistą o pasji do nauk ścisłych. Mówi płynnie po angielsku i marzy o pracy w Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej w Stanach Zjednoczonych. Dominik jest przekonany, że szkoła sama w sobie nie wystarczy, aby osiągnąć swoje cele.

– Muszę poświęcić dużo czasu na dodatkowe zajęcia z informatyki – powiedział – Oczywiście, szkoła to podstawa, ale jeśli jesteś pasjonatem, musisz poświęcić jeszcze więcej czasu.